اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970522311199554

با معروف‌ترین انواع تبلیغات ویدئویی آشنا شوید

کد: 13970522311199554

https://goo.gl/zFveKu

، تهران , (اخبار رسمی): حتماً تاکنون نام ویدئو مارکتینگ (Video Marketing) یا تبلیغ از طریق ویدئو به گوش افراد زیادی خورده‌است. این روش، نوعی از تبلیغات است که به‌جای نمایش یک متن یا تصویر ثابت، حجم زیادی از اطلاعات در مدت کوتاهی (معمولاً چند دقیقه) به مخاطب ارسال می‌شود.

با معروف‌ترین انواع تبلیغات ویدئویی آشنا شوید
انواع تبلیغات ویدویی در دنیای دیجیتال

ویدئو مارکتینگ، نوعی از تبلیغات است که به‌جای نمایش یک متن یا تصویر ثابت، حجم زیادی از اطلاعات را در مدت کوتاهی (معمولاً چند دقیقه) به مخاطب ارسال می‌کند

نام ویدئو مارکتینگ (Video Marketing) یا تبلیغ از طریق ویدئو به گوش افراد زیادی خورده‌است. این روش، نوعی از تبلیغات است که به‌جای نمایش یک متن یا تصویر ثابت، حجم زیادی از اطلاعات را در مدت کوتاهی (معمولاً چند دقیقه) به مخاطب ارسال می‌کند.

ویدئوها با بهره‌گیری از عناصر صوتی و تصویری به‌صورت هم‌زمان، این قدرت را دارند که مخاطب را به‌شدت به‌سوی خود جذب کرده و با استفاده از جذابیت‌های بصری، انتقال اطلاعات را انجام دهند. تبلیغات در وب‌سایت YouTube در مقیاس جهانی و یا وب‌سایت اشتراک ویدئوی آپارات در مقیاس داخلی، نمونه‌هایی از این دسته هستند.

امروزه دیگر با گسترش فناوری اطلاعات، تبلیغات ویدئویی به تلویزیون محدود نبوده و هم‌زمان در وب‌سایت‌های اینترنتی و حتی برنامه‌های کاربردی تلفن‌های همراه هوشمند نیز دیده می‌شوند. دلیل این فراگیری، کاربرد ویدئو مارکتینگ در نرخ بالای بازگشت سرمایه، قرار گرفتن در ذهن افراد به مدت طولانی و در دسترس بودن ابزارهای پخش آن‌ها است.

دسته‌بندی کلی انواع تبلیغات ویدئویی

به‌طورکلی، ویدئوی  تبلیغاتی به پنج دسته کلی تقسیم می‌شوند که می‌تواند در کاربرد تبلیغاتی مورد استفاده قرار گیرد. این پنج دسته شامل موارد زیر است:

گرافیک‌های پویا یا Motion Graphics

در این نوع ویدئو، از عناصر گرافیکی وکتور (Vector) استفاده‌ شده و معمولاً دارای هزینه تمام‌شده بیشتری است.

وکتورها درواقع نوعی از عناصر گرافیکی هستند که برخلاف تصاویر، نیاز به تولید‌شدن توسط نرم‌افزارهای خاص دارند. درواقع همان‌طور که یک گرافیست باید طرح را بر روی کاغذ پیاده‌سازی کند، وکتور نیز باید توسط نرم‌افزارهای مخصوص مانند Adobe Illustrator در یک رایانه ذخیره شود. از سوی دیگر گرافیک‌های پویا، غالباً نیاز به صدا‌گذاری توسط یک گوینده تبلیغ دارند. هم‌زمان که گوینده در حال صحبت از محصول یا خدمت موردنظر است،

اشیاء گرافیکی تولیدشده به‌صورت پویا در ویدئو نمایش داده می‌شوند. قیمت تمام‌شده این نوع از تبلیغات معمولاً بسیار بالاتر از انواع دیگر است و دلیل آن را می‌توان در نیاز به‌صرف وقت و تجربه بسیار جهت ایجاد یک تبلیغ کوتاه جستجو کرد. همچنین در یک گرافیک پویا، هم‌زمان که مخاطب در حال لذت‌بردن از کیفیت بالای وکتورهای ساخته‌شده و پویانمایی‌های زیبای به‌کاررفته برای حذف یا ظاهر‌شدن آن‌ها در تصویر است، گوینده نیز ذهن مخاطب را با آنچه هدف تبلیغات نامیده‌می‌شود، پر می‌کند.

نمایش اسلایدی یا Slideshows

 این دسته از ویدئوها درواقع یک اسلایدشو از تعدادی تصویر هستند که معمولاً یک موسیقی پس‌زمینه نیز دارند. این اسلایدها بیشتر برای تبلیغ یک محصول خاص و نمایش ویژگی‌های مختلف آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دسته از تبلیغات ویدئویی معمولاً هزینه بسیار پایینی دارند و در مدت‌زمان کوتاهی طراحی می‌شوند. البته ذکر این نکته ضروری است که به‌هیچ‌وجه نباید انتظار اثرگذاری به مخاطب در حد گرافیک‌های پویا در تبلیغات را داشت.

اجرای واقعی یا Live Action

در این نوع از تبلیغات، معمولاً از افراد سرشناس دعوت می‌شود تا یک صحنه را برای تبلیغات بازسازی و اجرا کند. بنابراین همانند تولید یک فیلم سینمایی، این تبلیغات نیازمند تهیه سناریو، فیلم‌بردار، کارگردان و عوامل صحنه هستند. در واقع اعتبار محصول یا خدمات تبلیغ‌شده با استفاده از افراد سرشناس بالا می‌رود و طرفداران آن‌ها، برای تهیه محصول، جذب خواهند شد. تولید این دسته از تبلیغات می‌تواند با قیمت‌های متنوعی بسته به نوع سناریو، دستمزد افراد مشهور و میزان جلوه‌های ویژه افزوده‌شده، متغیر باشد.

نمایش پرده‌ای یا Screencasts

این دسته از ویدئوهای تبلیغاتی از صفحه‌‌ی نمایش رایانه و یا محیط اجرای خدمات مورد تبلیغاتی، برای توضیح مشخصات و ویژگی‌های مثبت محصول یا خدمات ارائه‌شده استفاده می‌کند. به‌عنوان‌مثال، یک تصویربرداری از صفحه‌نمایش رایانه و یا نمایش کالای موردنظر در محیطی که از آن استفاده می‌شود، گونه‌هایی از تبلیغات اسکرین هستند. این دسته از تبلیغات ویدئویی تنها در کاربردهای خاصی پاسخگوی نیاز مشتری است، به عنوان مثال می‌توان به تبلیغ یک نرم‌افزار تلفن همراه اشاره کرد.

جریان زنده یا Live Streaming

این نوع از تبلیغات که امروزه بسیار مرسوم است، از ویدئوهای تبلیغاتی تولیدشده جهت اجرا در هنگام یک رخداد خاص (مانند استفاده از یک برنامه تلفن همراه و یا بازی آنلاین) استفاده می‌کند. برای این منظور، ویدئوی تبلیغاتی تولیدشده به هریک از روش‌های مذکور، می‌توانند توسط مخاطبین دیده شوند. کانال‌های پخش جریان ویدئویی در Facebook و YouTube، آپارات قابلیت پخش Periscope Twitter و حتی پلتفرم نمایشی Twitch از این خدمات تبلیغاتی بهره می‌برند. جریان زنده ویدئویی در واقع یک فایل تبلیغاتی است که در صورت اتصال به اینترنت، برای مخاطب نمایش داده‌شده و معمولاً مخاطب مجبور است که این ویدئوهای کوتاه را جهت ادامه استفاده از یک برنامه کاربردی یا خدمات رایگان، تماشا کند!

به‌طورکلی، اصلی‌ترین پارامترهای تأثیرگذار در قیمت تمام‌شده ویدئوهای تبلیغاتی را می‌توان در میزان زمان صرف شده جهت تولید، پیچیدگی طراحی سناریو و تولید آن‌ها، مدت‌زمان پخش ویدئو و استفاده از گوینده یا موسیقی غیر رایگان در تولید ویدئو یافت. همچنین هر یک از این پنج نوع تبلیغات، با توجه به بودجه و هدف استفاده از تبلیغات ویدئویی می‌توانند برای مشتری مورد استفاده قرار گیرند.

شرکت فناوران هوشمند تب رو در راستای فعالیت‌های خود در زمینه‌ی تبلیغات تاکسی نیز از انواع روش‌های فوق برای نمایش تبلیغات خود استفاده می‌کند. برای اطلاعات بیشتر به وبسایتشرکت مراجه فرمایید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تبلیغات تاکسی تب رو

تب رو تبلیغات تاکسی به صورت هوشمند

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]