کد: 13970707318969827

خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو؟

کد: 13970707318969827

https://goo.gl/wa24yX

، (اخبار رسمی): هدف از این مقاله پاسخ به یکی از مهم‌ترین و پرسابقه‌ترین سوالات در آموزش سئو و بهینه‌سازی سایت است. استفاده از خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو؟ این سوال از جمله مواردی است که شاید در دید کاربر تفاوتی با هم نداشته باشند اما گوگل میان این دو فرق می‌گذارد.

خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو؟
خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو؟

به نقل از دیجی اکتیو، این سوال که خط تیره یا زیر خط فاصله کدام در سئو موثر هستند از جمله مواردی است که شاید در دید کاربر تفاوتی با هم نداشته باشند اما گوگل میان این دو فرق می‌گذارد.

اینکه برای جداسازی نام عکس‌ها و فایل‌ها از خط تیره استفاده شود یا آندرلاین (زیرخط) و اینکه برای جداسازی کلمات در url یا آدرس صفحات سایت از کدام یک استفاده شود مساله‌ای مهم است که در این مقاله به آن پرداخته خواهد شد.

خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو؟

گوگل به صورت کامل واضح بیان کرده که خط تیره میان کلمات به معنی جداسازی و ایجاد فاصله میان آن‌ها است. زیر خط میان کلمات هم به معنی چسبیدن و اتصال آن کلمات به یکدیگر است.

اما این دیدگاه برای گوگل است و برای سایر موتورهای جستجو از جمله بینگ که متعلق به شرکت مایکروسافت است تفاوتی میان خط تیره با زیر خط فاصله میان کلمات قائل نیست.

تا قبل از سال 2011 برای جداسازی از زیر خط استفاده می‌شد اما مهندس ارشد نرم افزار گوگل، مت کاس درسال 2011 ویدئویی از خود منتشر و اعلام کرد که برای ایجاد فاصله میان کلمات از خط فاصله استفاده کنید و از تغییر نام فایل‌های فعلی موجود در سایت خود جدا خودداری کنید.

البته این یکی از فاکتورهای بسیار جزئی گوگل در رتبه بندی سایت‌ها برای کلمات است که از خط تیره یا زیر خط فاصله در سئو استفاده شود یا خیر؟

ولی رعایت نکردن آن برای صاحبان سایت‌ها این اطمینان خاطر را فراهم می‌کند که سایت‌شان حتی با جزئی‌ترین نکات از دید گوگل بهینه است.

در پایان باید این موارد یادآوری شود که اگر سایت به تازگی راه‌اندازی شده است و به زودی منتشر خواهد شد باید حتما از خط تیره میان کلمات فایل و حتی آدرس دامنه‌ استفاده شود.

اگر سایت از مدت‌ها قبل ایجاد شده است اما محتوای چندانی وارد آن نشده، بهتر است در تمامی آدرس‌های آن از خط تیره استفاده شود و سایر آدرس‌های قبلی را با کد 301 ریدایرکت کرد.

اگر هم سایت قدیمی با محتوای بسیار است پس به محتوا و فایل‌های قبلی نباید دست زد و از این به بعد این نکته در سایت باید رعایت شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دیجی اکتیو | digiactive

ما در digiactive تمام تلاش خود را در این راستا قرار داده ایم که هر آنچه شما برای یادگیری در زمینه دیجیتال مارکتینگ و برندینگ نیاز دارید به شکل های مختلف و به صورت جامع و کامل در اختیارتان قرار دهیم.

منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی