اطلاعات تماس
  • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139710273411510797

بهترین روش‌های درمان فیستول با جراحی بدون بازگشت و مراقبت‌های بعد از عمل

کد: 139710273411510797

https://goo.gl/xM9z4q

، تهران , (اخبار رسمی): تا مدت‌ها تنها روش قطعی و موثر برای درمان فیستول مقعدی انجام عمل جراحی بود تا اینکه با پیشرفت علم و تکنولوژی پزشکان توانستند لیزر درمانی را برای درمان کشف کنند. در رابطه با درمان‌های خانگی و گیاهی باید گفته شود که هیچ کدام از این روش‌ها کارایی و تاثیر کافی را برای درمان قطعی آن ندارند.

بهترین روش های درمان فیستول با جراحی بدون بازگشت و مراقبت های بعد از عمل
درمان فیستول مقعد

درمان فیستول مقعدی با جراحی

درمان فیستول مقعدی با جراحی از روش‌هایی است که سال‌ها برای درمان این بیماری توسط پزشکان انتخاب می‌شد و در حال حاضر هم با وجود روش‌های ایمن‌تری مانند لیزر درمانی همچنان این خط درمانی پابرجا است. برای انجام عمل جراحی فیستول مقعدی از تکنیک‌های متعددی استفاده می‌شود. هر تکنیک و روش مختص نوع خاصی از فیستول مقعدی است که بنا به تشخیص و صلاح دید پزشک انتخاب خواهد شد. این تکنیک‌ها به شرح زیر است:

فیستولوتومی که در بیش از 90 درصد موارد فیستول مقعدی کاربرد دارد و با ایجاد یک برش باز طولی تمامی قسمت‌هایی که در اثر فیستول مقعدی تخریب شده‌اند به طور کامل تخلیه می‌شود.

فلپ آدوانسمنت که مختص موارد بسیار خاص و وخیم است مانند افرادی که در خطر بی اختیاری مدفوع قرار دارند. در این روش با بریدن قسمت‌هایی از پوست رکتوم یا مقعد اقدام به ترمیم فیستول مقعدی می‌شود.

پلاگین بیولوژیکی که با استفاده از بافت انسانی (مخاط روده انسان) پلاگین مخروطی شکلی ساخته می‌شود که آن را توسط بخیه به سر داخلی فیستول مقعدی متصل می‌کنند و از گسترش آن جلوگیری می‌کنند.

استن از قدیمی‌ترین تکنیک‌های جراحی برای درمان فیستول مقعدی است. در این روش با قرار دادن یک نخ بخیه برای مدت 6 الی 12 هفته درون فیستول مقعدی قرار می‌دهند تا چرک و عفونت داخل آن تخلیه شود.

درمان گیاهی فیستول مقعدی

درمان گیاهی فیستول مقعدی شاید از بحث برانگیزترین موضوعات پیرامون این بیماری باشد. فیستول مقعدی با تخریب بافت‌ها و عفونت فراوانی همراه است که در صورت عدم درمان مناسب و رسیدگی‌های پزشکی می‌توان به شدت عفونی و دردناک شود. از این رو توصیه می‌شود برای درمان فیستول مقعدی فقط خط درمان‌های پزشکی است.

درمان گیاهی صرفا می‌تواند در این میان جنبه حمایتی و تکمیلی را دارا باشد و با کاهش علائم و نشانه‌ها همه چیز را موقتا آرام جلوه دهد در حالی که با تاخیر انداختن روند درمان، فیستول مقعدی گسترش می‌یابد و شرایط وخیم‌تری را برای بیمار ایجاد می‌کند.

در کتب طب سنتی به خواص درمانی مواردی از قبیل عسل، پونه کوهی، سرکه سیب، سیر و روغن درخت چای برای کاهش علائم و نشانه‌های فیستول مقعدی اشاراتی شده است.

درمان فیستول مقعدی با عسل

عسل یکی از فوق العاده‌ترین خوراکی‌ها برای از بین بردن انواع عفونت‌ها و سموم بدن است. مصرف مداوم و روزانه عسل می‌تواند بسیاری از عفونت‌های بدن را از بین ببرد و برای تسکین درد و التهاب ناشی از فیستول مقعدی بسیار مفید است.

برای استفاده از خواص عسل می‌توان از دو روش زیر استفاده کرد:

یک قاشق غذاخوری عسل را با یک لیوان آب ولرم ترکیب کرده و 2 بار در روز آن را میل کرد.

عسل را به طور مستقیم بر روی محل فیستول مقعدی خود مالیده با پارچه تمیزی محل آن را پوشانید و اجازه داد جذب پوست شود.

مراقبت‌های بعد از عمل فیستول مقعدی

برای جلوگیری از ایجاد عفونت و بازگشت مجدد بیماری و برای بهتر و سریع‌تر گذراندن دوران نقاهت بعد از عمل جراحی فیستول دسته‌ای از مراقبت‌ها و توصیه‌ها وجود دارد که رعایت کردن آنها باعث می‌شود که در مدت زمان سریع‌تری سلامتی خود را به دست آورید و به روند زندگی عادی خود باز گردید.

مراقبت‌های بعد از عمل فیستول مقعدی شامل موارد زیر است:

مصرف مرتب داروهای آنتی بیوتیک

نوشیدن 8 الی 9 لیوان آب در روز

استفاده از منابع غنی فیبر مثل میوه‌ها و سبزیجات تازه

درمان سریع یبوست در صورت ابتلا به آن

انجام پیاده روی روزانه

استراحت کافی

پرهیز از نشستن و خوابیدن بر روی زخم

تعویض پانسمان در فواصل زمانی معین

شستن روزانه ی محل زخم با آب گرم و شامپوی بچه و خشک و تمیز نگه داشتن آن

نشستن در ظرف آب گرم برای مدت 15 دقیقه در طول روز

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک زارعی

اگر برای درمان بیماری هایی مثل هموروئید ( بواسیر )، شقاق ، فیستول و کیست مویی  به دنبال کلینیک مجهز و یک پزشک متخصص با تجربه و حرفه ای در این زمینه هستید کلینیک زارعی یکی از ایده آل ترین انتخاب هاست. ما فقط در کلام این را نمی گوییم که کلام ادعایی بیش نیست. آمار بالای درمان های موفق ما در کنار رضایت بالای بیماران و مراجعین به کلینیک ما گویای همه چیز است.

اطلاعات تماس
  • 091977*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان