اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803113727011859

آشنایی با کیتارو، آهنگ‌ساز و نوازنده ژاپنی

کد: 139803113727011859

http://bit.ly/2QG1pvO

، تهران , (اخبار رسمی): کیتارو در دوران جوانی در کلوب‌های شبانه کیبورد می‌نواخت و در این دوران کار با سینتی سایزر را به خوبی فرا گرفت، سپس به گروه موسیقی خاور دور پیوست و همراه این گروه در اروپا و آسیا کنسرت برگزار کرد. بعد از این کنسرت‌ها او اولین آلبوم انفرادی خود به نام «داستان ماه کامل» را منتشر کرد.

آشنایی با کیتارو
بررسی سبک آهنگسازی کیتارو

کیتارو براساس اعتماد به خود تبدیل به آهنگ‌سازی خود آموخته می‌شود که سواد موسیقی به مفهوم کلاسیک را ندارد

ماسانوری تاکاهاشی، اهنگ‌ساز و نوازنده ژاپنی است که با نام مستعار کیتارو فعالیت می‌کند. او از کودکی علاقه‌اش را به موسیقی نشان داد اما پدر و مادر کشاورز وی مخالف فعالیت او در این زمینه بودند. کیتارو با خرید یک گیتار و تلاش در نواختن آن پا به عرصه موسیقی گذاشت. «من همیشه به گوش‌ها و احساساتم اعتماد کرده‌ام» و بر اساس همین اعتماد او تبدیل به آهنگ‌سازی خودآموخته می‌شود که سواد موسیقی به مفهوم کلاسیک را ندارد.

او در دوران جوانی در کلوب‌های شبانه کیبورد می‌نواخت و در این دوران کار با سینتی سایزر را به خوبی فرا گرفت، سپس به گروه موسیقی خاور دور پیوست و همراه این گروه در اروپا و آسیا کنسرت برگزار کرد. بعد از این کنسرت‌ها او اولین آلبوم انفرادی خود به نام «داستان ماه کامل» را منتشر کرد.

کیتارو و آهنگسازی آلبوم جاده ابریشم

بعد از انتشار آلبوم‌های داستان ماه کامل و بهشت، در دهه هشتاد شبکه NHK به کیتارو پیشنهاد ساخت موسیقی برای مستند «جاده ابریشم» را داد. پخش جهانی این سریال موجب شهرت بین‌المللی کیتارو شد. موسیقی متن جاده ابریشم جایزه گلکسی را برای او به ارمغان آورد و میلیون‌ها نسخه از آن در سراسر جهان فروخته شد.

کیتارو و سبک موسیقی موسیقی نیو ایچ

کیتارو را به عنوان بنیان‌گذار سبک نیو ایج در جهان می‌شناسند. او نیز مانند بسیاری از موسیقی‌دان‌ها تمایلی ندارد که موسیقی‌اش تحلیل شود و بیشتر دوست دارد در مورد اثری که موسیقی‌اش به جا می‌گذارد، صحبت کند. از نظر او موسیقی باید راهی برای ایجاد تعادل میان ناهماهنگی‌های جهان باشد.

«موسیقی مثل تنفس هوای تازه است. امیدوارم موسیقی من مردم را وادار به تفکر در مورد اجتماع کند، اینکه چکار می‌توانند برای جامعه‌ انجام دهند. اگر موسیقی هدف خاصی را دنبال کند مطمئنا همه چیز بهتر می‌شود.» کیتارو سبک‌های الکترونیک، فولکلور، کلاسیک و نیو ایج را به خوبی می‌شناسد و با استفاده از سازهای کیبورد، گیتار، فلوت ژاپنی و پرکاشن آهنگ‌سازی می‌کند.

«امیدوارم که موسیقی نیو ایج چیزی باشد که به ما در فهم جهانمان کمک کند و آگاهی‌ ما را از اتفاقات پیرامونمان‌ بالا ببرد.»

کیتارو و سبک موسیقی منحصربفرد

تکرار ملودی یکی از ویژگی‌های آثار کیتاروست. او با این تکرارها کاری می‌کند که ملودی در ذهن مخاطب نقش ببندد. در موسیقی کیتارو، عرفان و مذهبش نمایان است و با استفاده از فلوت ژاپنی و سازهای کوبه‌ای سرزمینش این مسأله پررنگ‌تر می‌شود. در تنظیم قطعات با استفاده از سینتی سایزرها در کنار ویولن، هارپ و فلوت‌های محلی رنگ و بوی خاصی به موسیقی‌اش می‌بخشد.

طبیعت نقش مهمی در موسیقی کیتارو دارد. گوش دادن به موسیقی او کاری می‌کند که انسان طبیعت را لمس کرده و ذهن را رها کند. در واقع او ملودی‌های سرزمینش را بیرون کشیده و با خلاقیت ذهنی‌اش آنها را کنار هم می‌چیند. موسیقی کیتارو مخاطب را وادار به تفکر و شناخت دنیای ناشناخته می‌کند و واسطه‌ای برای پیوند میان شرق و غرب است.

کیتارو و ساخت موسیقی بی‌کلام برای سینما

در سال 1993 کیتارو برای فیلم «بهشت و زمین» به کارگردانی الیور استون موسیقی تیتراژ پایانی را ساخت و موفق به دریافت جایزه گلدن گلاب گردید.

کیتارو و کارنامه‌ای سرشار از جوایز و افتخارات

کیتارو بارها نامزد دریافت گرمی شده و در سال 1999 برای آلبوم «Thinking of you» این جایزه به او تعلق گرفت. او در سراسر دنیا از جمله ایران کنسرت برگزار کرده است. وی در سال 1393 در تالار وزارت کشور با همراهی گروه ارکستر سمفونیک ایران، به روی صحنه رفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مجله فیلم و موسیقی ملودایو

مجله فیلم و موسیقی ملودایو به طور اختصاصی به بررسی موسیقی متن و موسیقی بی کلام می پردازد

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

موسیقی