اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804033795612015

چمران مظلوم بود

کد: 139804033795612015

http://bit.ly/2RuaCHO

، قم , (اخبار رسمی): چمران مظلوم بود، سومین کتاب از سری کتاب‌های مجموعه یاران ناب است. مجموعه‌ای که به بیان خاطراتی از حضرت امام خمینی (ره)، حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و شهدای گران‌قدر می‌پردازد.

چمران مظلوم بود
چمران مظلوم بود

چمران مظلوم بود سومین کتاب از سری کتاب‌های مجموعه یاران ناب است. مجموعه‌ای که به بیان خاطراتی از حضرت امام خمینی (ره)، حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و شهدای گران‌قدر می پردازد

چمران مظلوم بود سومین کتاب از سری کتاب‌های مجموعه یاران ناب است. مجموعه‌ای که به بیان خاطراتی از حضرت امام خمینی (ره)، حضرت امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) و شهدای گران‌قدر می‌پردازد. تاکنون ۱۸ جلد از این مجموعه توسط انتشارات یا زهرا سلام الله علیها منتشر شده است.

شهید چمران در سال ۱۳۱۱ در قم متولد و در سال ۱۳۱۲ به تهران مهاجرت کرد. پس از اتمام تحصیلات دبیرستان، در دانشگاه تهران در رشته الکترو مکانیک مشغول به تحصیل شد.در سال ۱۳۳۷ با استفاده از بورس تحصیلی دانشجویان ممتاز به آمریکا و دانشگاه تگزاس رفت. ۱۳۴۲ فارغ التحصیل شد و در سال ۱۳۴۳ در موسسه بل مشغول به کار شد. در سال ۱۳۴۹ برای کمک به مستضعفین لبنان وارد لبنان و در آن جا مشغول به فعالیت شد و حزب امل را تاسیس کرد. سال ۱۳۵۷ به ایران بازگشت و پس از پیروزی انقلاب به عنوان وزیر دفاع منصوب شد. در سال ۱۳۵۹ ستاد جنگ‌های نامنظم را تشکیل داد و به عنوان نماینده مردم تهران به مجلس شورای اسلامی راه یافت. سرانجام در سال ۱۳۶۰ در منطقه دهلاویه مجروح و به فیض شهادت نائل آمد.

کتاب چمران مظلوم بود ۳۶ خاطره از شهید مصطفی چمران از زبان هم رزمان و دوستان و آشنایان شهید است که به کوشش آقای علی اکبری گردآوری شده است.

برشی از کتاب:

دکتر، به میمنت و افتخار ورود شما این بره را قربانی کردیم. دکتر تا این را شنید لقمه را در دهانش نگذاشت و روی زمین گذاشت. در حالی که از شدت ناراحتی صدایش عوض شده بود گفت من فکر می‌کردم تمام پرسنل ارتش دارند از همین غذا می‌خورند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای خرید این کتاب به فروشگاه سایت مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

لوشه

لوشه مکانی است برای تهیه غذا! غذای روح البته ! اگه اهل مطالعه هستید به سایت ما سر بزنید ، حتما خوشحال می شید. losheh.com

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب