اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139806244040110339

از سیر تا پیاز اجاره؛ همه چیز درباره اجاره خانه

کد: 139806244040110339

http://bit.ly/32SZNUj

، تهران , (اخبار رسمی): حالا که اجاره خانه سخت‌تر شده، باید با نگاهی جامع‌تر و دقیق‌تر به فرآیند اجاره خانه نگاه کرد. اما چه مواردی برای اجاره آپارتمان باید در نظر گرفته شود تا بتوان بهترین انتخاب را داشت؟

ازسیر تا پیاز اجاره؛ هم چیز درباره اجاره خانه
از سیر تا پیاز اجاره؛ همه چیز درباره اجاره خانه

خیلی قدیم‌ها نبود که می‌گفتند اجاره نشینی خوش‌نشینی است. اما این روزها اجاره‌نشینی نه تنها خوش‌نشینی نیست بلکه شاید در غیاب امکان خرید خانه در تهران یا کلان‌شهر‌های دیگر، به نوعی اجبارنشینی تبدیل شده باشد. البته خود مشکلات و سختی‌های اجاره‌نشینی در کلان‌شهرها باعث شده تعداد زیادی از مستاجرین به حواشی شهرهای بزرگ و به شهرهای تازه‌ساز و کوچک‌تر نقل مکان کنند. حالا که اجاره خانه هم سخت‌تر شده، باید با نگاهی جامع‌تر و دقیق‌تر به فرآیند اجاره خانه نگاه کرد. اما چه مواردی برای اجاره آپارتمان باید در نظر گرفته شود تا بتوان بهترین انتخاب را داشت؟

بودجه‌بندی رهن و اجاره

قبل از هر چیز شاید لازم باشد تا موجر قبل از این که به صاحبخانه فعلی‌ اعلام کند که قصدی برای تمدید اجاره فعلی‌ ندارد، بودجه‌ را مد نظر قرار دهد و ببیند برای پرداخت چقدر پول پیش و اجاره آمادگی دارد. معمولا نباید اجازه داد بودجه اجاره بیش از ۳۰ درصد مبلغ درآمد باشد. 

جستجوی خانه

برای انتخاب خانه از روش‌های سنتی مراجعه به آگهی‌های روزنامه و بنگاه محله‌های مورد نظر می‌توان شروع کرد تا روش‌های به‌روزتر استفاده از سایت‌ها یا اپلیکیشن‌های آگهی املاک. معمولا روش‌های جدیدتر با ارائه اطلاعات بیشتر و دقیق‌تر کمک می‌کنند تا بتوان برای اجاره خانه در تهران یا شهر‌های بزرگ‌تر، صرفه‌جویی زمانی را در نظر گرفت و قبل از مراجعه حضوری برای بازدید، اطلاعات کامل‌تری کسب کرد. در این صورت وقتی شخص برای اجاره خانه در ولیعصر است در نهایت لیست کوتاه‌تری برای بازدید از خانه‌های انتخاب شده تهیه می‌کند تا برای بازدید آماده شود. 

انتخاب خانه

برای انتخاب خانه باید موارد زیادی را در نظر گرفت. چون معمولا بین آنچه می‌خواهید تا آنچه که در واقعیت به آن می‌رسید فاصله‌ای زیاد وجود دارد. برای این موضوع و کمتر کردن این فاصله، باید از لحاظ محله و کوچه، دسترسی به حمل‌ونقل عمومی گرفته تا پلان خانه، امکانات داخلی و شرایط مشاعات همه و همه را مد نظر قرار داد تا بتوان بهترین گزینه را پیدا کرد. این فرض که اجاره‌نشین بودن دلیلی باشد برای توجه نکردن به جزییات، اشتباه است. برای اجاره خانه خوب است که درباره محل، خانه و شرایط آن اطلاعات بیشتری داشت. برای مثال اگر شخصی قصد اجاره آپارتمان در صادقیه را دارد خوب است که از چند محلی در مورد خوبی‌ها و بدی‌های محل بپرسد یا آپارتمان را در ساعت‌های مختلفی ببینذ تا خودش به نتیجه مطلوب دست پیدا کند.

آماده شدن برای تسویه

بعد از اینکه شخص خانه مورد نظر را پیدا کرد یا به این نتیجه رسید که ظرف مدت معقولی می‌تواند آنچه مورد نظرش است را پیدا کند، باید به صاحبخانه فعلی‌ اعلام کند که آماده تسویه کردن است. معمولا این زمان یک ماه قبل از زمان پایان قرارداد است. 

ثبت قرارداد اجاره

به طور قطع یکی از مهمترین موضوعات در اجاره کردن خانه، ثبت یک قرارداد اجاره معتبر است تا در آینده مشکلات حقوقی به حداقل برسد. حتما باید در بنگاهی قرارداد بست تا بتوان کد رهگیری معتبری دریافت کرد. موضوع کمیسیون هم مهم است. طبق قانون یک چهارم از مبلغ اجاره سهم کمیسیون مشاوران املاک است که از هر طرف معامله دریافت می‌شود. باید دقت داشت که برخی مشاوران املاک به صورت غیرقانونی یک دوم یا یک سوم اجاره را از طرفین دریافت می‌کنند. فرض کنید شخصی برای اجاره آپارتمان در آزادی اقدام کند، حتما هنگام عقد قرارداد باید متن قرارداد را خواند. مواردی مثل تاریخ شروع و اتمام قرارداد، اطلاعات اجاره‌بها و پیش‌پرداخت، شرایط فسخ قرارداد از جانب صاحب‌خانه و خود شخص، شرایط جریمه‌ی مستاجر در صورت ترک زودتر از موعد خانه، وظایف و مسئولیت‌های مربوط به هزینه‌ی تعمیرات و قوانین یا تبصره‌های دیگر را به دقت خواند تا مشکلی پیش نیاید.

فرآیند تصمیم گرفتن برای جابه‌جایی و اجاره خانه در تهران یا حتی شهر‌های دیگر آنقدر سخت و پیچیده است که نیاز است تا با همراهی یک دوست یا مجموعه مناسب، این مسیر را مطمئن‌تر طی کرد. مجموعه آدرس در تمام فرآیند تصمیم‌گیری، انتخاب خانه، بازدید، عقد قرارداد و مشاوره حقوقی همراهی می‌کند تا همه بتوانند بهترین تجربه ممکن را در اجاره یک خانه خوب داشته باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

سایت آدرس

آدرس، دغدغه‌های کنونی رهن و اجاره خانه را کاهش داده و همراهی‌تان می‌کند تا بعد از دریافت اطلاعاتی جامع به بازدید خانه بروید. تصور کنید اگر قرار باشد بصورت حضوری به هریک از محله‌های تهران مراجعه کرده و خانه به خانه در جستجوی ملک دلخواه باشید به چه میزان زمان احتیاج دارید. در آدرس بستری فراهم کرده‌ایم تا مشخصات کامل و دقیق هر خانه را بررسی کرده و انتخابی مطمئن داشته باشید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]