اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139807014070610163

با اسکنر اثر انگشت جعل هویت در بانک‌ها و سازمان‌ها به صفر می‌رسد

کد: 139807014070610163

http://bit.ly/385d2nL

، تهران , (اخبار رسمی): آیا تاکنون پیش آمده که خود را، حتی به عنوان شوخی جای فرد دیگری جا بزنید؟! سودجویان زیادی از این روش برای کلاهبرداری­ و دسترسی به مبالغ هنگفت استفاده می‌کنند اما با استفاده از اسکنر اثر انگشت و کارت خوان هوشمند امکان جعل هویت را می‌توان به صفر رساند.

با اسکنر اثر انگشت جعل هویت در بانک‌ها و سازمان‌ها به صفر می‌رسد
با اسکنر اثر انگشت جعل هویت در بانک‌ها و سازمان‌ها به صفر می‌رسد
با اسکنر اثر انگشت جعل هویت در بانک‌ها و سازمان‌ها به صفر می‌رسد
با اسکنر اثر انگشت جعل هویت در بانک‌ها و سازمان‌ها به صفر می‌رسد
با اسکنر اثر انگشت جعل هویت در بانک‌ها و سازمان‌ها به صفر می‌رسد
با اسکنر اثر انگشت جعل هویت در بانک‌ها و سازمان‌ها به صفر می‌رسد

جعل هویت سال­هاست که در تمامی سازمان­های کشور بعنوان یک تهدید جدی تلقی می­شود. از برداشت و انتقال پول با جعل کارت ملی یک فرد تا نقل و انتقال املاک و وسائل نقلیه؛ همه این موارد ذکر شده در سال­های اخیر بعنوان یک اتفاق غیر قابل اجتناب صورت می­گیرد. در چنین مواقعی استفاده از اسکنر اثر انگشت ضروری است.

برای مقابله با مشکل جعل هویت توسط اسکنر اثرانگشت چه کنیم؟

اما در راستای مقابله با این مشکلات و استفاده از فرآیندهای بیومتریک جهت پیشگیری از این تهدیدات، پروژه کارت ملی هوشمند در کشور کلید خورد. کارت ملی هوشمند در ایران بستری مناسب برای جلوگیری از اینگونه کلاهبرداری‌ها است. پس از طرح تعویض کارت ملی با کارت ملی هوشمند و نیز با استفاده از توان بومی شرکت­های معتبری در کشور مانند شرکت طرح و پردازش غدیر، از تمام ظرفیت­های کارت ملی هوشمند استفاده شده و از ظهور و بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری شده است.

کارت ملی هوشمند در خود اطلاعات حائز اهمیتی از هر فرد جای داده است. این اطلاعات روی تراشه کارت ذخیره شده است و از طریق کارتخوان­های مجاز قابل دستیابی است. یکی از مهمترین اطلاعات ذخیره شده در کارت ملی هوشمند، اثر انگشت صاحب کارت است که در هنگام لزوم، امکان استفاده از آن جهت تطابق اثر انگشت فرد مدعی صاحب کارت و اثر انگشت موجود در کارت بکار گرفته می­شود.

امروزه از دستگاه اسکنر اثر انگشت با کارت خوان هوشمند در بانک­های متعددی برای احراز هویت افراد استفاده می­شود. در این روش کارت ملی فرد در داخل دستگاه کارت خوان هوشمند قرار داده شده و اثر انگشت وی اخذ می­شود. در صورت تایید اثر انگشت فرد از طریق روال اشاره شده در فوق، هویت فرد تایید می­شود و می­تواند امور بانکی خود را به انجام برساند. از این روش در سازمان­های دیگری مانند تمامی دفاتر اسناد رسمی و ثبت ازدواج و طلاق در کشور استفاده می­شود.

با توجه به اینکه در دنیا احراز هویت دو عامل جایگزین تمامی روش­های سنتی شده است، از روش­های بیومتریک بعنوان حداقل یکی از این دو عامل حتما استفاده می­شود. روش­های بیومتریک به روش­هایی گفته می­شود که با اندازه­گیری یک ویژگی منحصر به فرد از جمله اثر انگشت، اثر کف دست، اثر عنبیه، تشخیص چهره و روش­های مشابه بدست می­آید. اما با توجه به اینکه اخذ اثر انگشت از دستگاه سخت­افزاری کوچک­تر و دقت بسیار بالایی بهره برده و نیز از قیمت مقرون به صرفه­تری نسبت به سایر راهکارهای احراز هویت برخوردار است تبدیل به یک راهکار کارامد و مناسب برای تمام سازمان­ها شده است.

پیش بینی می‌شود با توجه به اهمیت جلوگیری از جعل هویت توسط سودجویان، در آینده­ای بسیار نزدیک تمامی بانک­ها و سازمان­ها در کشور به استفاده از اسکنر اثر انگشت و کارت خوان هوشمند برای احراز هویت مشتریان خود اقدام کنند.

ارائه دستگاه اسکنر اثر انگشت و کارت خوان هوشمند توسط شرکت طرح و پردازش غدیر

شرکت طرح و پردازش غدیر با توجه به ظرفیت خود قادر است تا دستگاه اسکنر اثر انگشت و همچنین دستگاه کارت خوان هوشمند را بر اساس نیازمندی سازمان­های گوناگون، سفارشی­سازی و ارائه کند. به همین دلیل امکان استفاده از یک پد امضا بجای صفحه کلید در این دستگاه وجود داشته و می­تواند تمامی شاخص­های هویتی یک فرد را اخذ و جهت استفاده در سامانه‌های گوناگون به کار بگیرد. ضمنا می­توان علاوه بر احراز هویت مشتریان و مراجعه کنندگان به یک سازمان، از این دستگاه جهت ورود پرسنل یک سازمان به سامانه­های موجود و بعنوان جایگزین ایمن رمزعبور و کلمه کاربری استفاده کرد.  

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان می‌توانند به سایت طرح وپردازش غدیر به آدرس www.ghadirco.net مراجعه و یا با شماره شماره ۰۲۱۸۵۵۳۰ در ارتباط باشند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

طرح و پردازش غدیر

شرکت طرح و پردازش غدیر در سال ۱۳۸۲ تاسیس شد و در اولین گام اقدام به سرمایه گذاری و خرید واحد سیستم های ویژه شرکت معظم پرورش داده ها نمود. این اقدام باعث شد تا ۱۷ سال تجربه موفق شرکت پرورش داده ها در زمینه طراحی، تولید و ارائه سیستم های حضوروغیاب، کنترل رستوران، کنترل تردد، کنترل پارکینگ و ... به این شرکت انتقال یابد. در این سالها تلاش کردیم تا با کمک همکاران متخصص و حرفه ای، علاوه بر ارائه خدمات با کیفیت و کسب رضایت مشتریان به ارتقاء تکنولوژی و سطح کیفی و کمی محصولات خود بپردازیم و بتوانیم نمایندگی رسمی شرکت سوپریما (Suprema) کره جنوبی را کسب کنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]