اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139807064083413065

همه چیز درباره آزمون نظام مهندسی ساختمان

کد: 139807064083413065

http://bit.ly/2mOv0si

، تهران , (اخبار رسمی): در ادامه اطلاعاتی در مورد آزمون نظام مهندسی ارائه شده است. مطالبی مانند، آزمون نظام مهندسی چیست، چه مزایایی دارد، چرا در آزمون نظام مهندسی شرکت کرد و تمامی مباحث پیرامون آزمون نظام مهندسی.

همه چیز درباره آزمون نظام مهندسی ساختمان
همه چیز درباره آزمون نظام مهندسی ساختمان

تاریخچه آزمون نظام مهندسى

آزمون نظام مهندسى چه هدفى را دنبال مى‌کند و دلیل برگزارى آن چیست؟ تاسیس سازمان نظام مهندسى در جهت تحقق قانون نظام مهندسى در سال 1374 به صورت رسمى تصویب شد. از آن زمان ماموریت این سازمان «تامین مشارکت هرچه سریع‌تر مهندسان در انتظام امور حرفه‌اى خود و تحقق اهداف قانون نظام مهندسى در سطح کشور» بوده است و برگزارى آزمون نظام مهندسى هم در همین راستا انجام می‌شود.

اولین دوره آزمون نظام مهندسى در سال 1373 برگزار شد و از آن زمان مهندسان ایرانى اقدام به شرکت در این آزمون کردند.

آزمون نظام مهندسى تا سال 91، یک بار در سال برگزار مى‌شد، با این حال از این سال به بعد بود که برگزارى «آزمون نظام مهندسى» به 2 بار در سال رسید تا افراد شانس بیشترى براى شرکت و در نتیجه قبولى در این آزمون مهم داشته باشند.

جزئیاتى درباره آزمون نظام مهندسى سال 98

آنچه در حال حاضر درباره آزمون نظام مهندسى در سال 98 قطعى به نظر مى‌رسد، برگزارى نوبت اول آزمون نظام مهندسى در مهر ماه است. ثبت نام آزمون از 12 تا 21 تیر ماه امسال انجام شد و حالا در اولین ماه پاییز کلیه علاقه مندان به اخذ پروانه اشتغال به کار مهندسى مى‌توانند در اولین نوبت آزمون‌هاى ورود به حرفه مهندسان در سال 98 در روزهاى پنج شنبه و جمعه مورخ 18 و 19 مهر ماه شرکت کرده و شانس خود را براى رشته‌هاى معمارى (طراحى، نظارت و اجرا)، عمران (محاسبات، نظارت و اجرا)، تاسیسات مکانیکى (طراحى و نظارت)، تاسیسات برقى (طراحى نظارت)، شهرسازى، نقشه بردارى و ترافیک بیازمایند.

شرایط شرکت در آزمون نظام مهندسى و اهمیت آن

همه فارغ التحصیلان رشته‌هاى هفتگانه نظام مهندسى مى‌توانند در این آزمون شرکت کنند، هر فارغ التحصیل مقطع کارشناسى بعد از 3 سال و فارغ التحصیلان کارشناسى ارشد بعد از 2 سال امکان شرکت در این آزمون را خواهند داشت.

فارغ التحصیلان مقطع دکترى هم تنها با گذشت 1 سال از فارغ التحصیلى مى‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

آزمون نظام مهندسى، آزمونى «کتاب باز» بوده و براى بعضى رشته‌ها مانند مهندسى عمران، اصولا پروانه اشتغال در 3 بخش اجرا، محاسبات و نظارت به صورت جداگانه صادر شده و براى هر یک آزمون جداگانه‌اى وجود دارد.

حد نصاب قبولى در هر آزمون 50 درصد کل نمره است و افرادى که در آزمون قبول شوند، پروانه اشتغال به کار پایه 3 در آن بخش را دریافت مى‌کنند.

براى ارتقا این پایه به پایه‌هاى بالاتر هم، مهندسانى که داراى این پروانه هستند، طبق ماده 11 قانون نظام مهندسى پس از گذشت 4 سال مى‌توانند از پایه 3 به پایه 2 و پس از 5 سال از پایه 2 به پایه 1 ارتقا یابند.

کسب پروانه نظام مهندسى براى مهندسان، صلاحیت حرفه‌اى آنها را رسمیت بخشیده و شخص صاحب پروانه از یک شماره اختصاصى در نظام مهندسى استان برخوردار مى‌شود.

گفتنیست به موجب این پروانه، مهندسان برخوردار از آن مى‌توانند براى تاسیس شرکت و دفاتر مهندسى اقدام کرده و یا حتى این امتیاز را به شرکت‌هاى قانونى شاغل در صنعت ساختمان واگذار کنند.

همچنین متقاضیان شرکت در آزمون نظم مهندسى در رشته‌هاى ترافیک، نقشه بردارى، شهرسازى، عمران (محاسبات، نظارت، اجرا)، معمارى (طراحى، نظارت، اجرا) تاسیسات مکانیکى (طراحى، نظارت)، تاسیسات برقى (طراحى، نظارت) مى‌توانند مواد امتحانى رشته‌هاى موردنظر خود را در سایت دفتر مقررات ملى و کنترل ساختمان به آدرس inbr.ir مشاهده و با آمادگى بهترى در آزمون شرکت کنند.

آمادگى آزمون نظام مهندسى در دژآران

بر کسى پوشیده نیست که قبولى در آزمون نظام مهندسى به دانش تخصصى و تجربه عملى احتیاج دارد، حتى با توجه به این که منابع آزمون هم چندان مشخص نیست، آشنایى به روال و چند و چون این آزمون نیز اهمیت داشته و داوطلبان باید با آماده سازى‌هاى لازم، خود را براى روز آزمون و فضاى آن آماده کنند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در آزمون نظام مهندسی می‌توانند به سایت مرکز آموزش دژآران به آدرس Dejaran.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مرکز آموزش دژآران

مرکز آموزش دژآران برگزار کننده دوره های آمادگی آزمون نظام مهندسی،آمادگی آزمون کارشناس رسمی دادگستری و دوره های تخصصی برق، مکانیک و عمران

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | علم و آموزش