اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980723413217835

پیکاپ ویزای انگلیس، کانادا و آمریکا در آژانس مسافرتی قصران گشت

کد: 13980723413217835

http://bit.ly/349yvtj

، تهران , (اخبار رسمی): آژانس مسافرتی قصران گشت یکی از شرکت‌های مورد اعتماد پلیس گذرنامه در زمینه پیکاپ ویزا است. تمامی پاسپورت‌ها قبل از ارسال مورد تایید پلیس گذرنامه قرار می‌گیرند.

پیکاپ ویزای انگلیس، کانادا و آمریکا در آژانس مسافرتی قصران گشت
پیکاپ ویزای انگلیس، کانادا و آمریکا در آژانس مسافرتی قصران گشت

پیکاپ ویزا چیست؟

پاسپورت (گذرنامه) یکی از مدارک بین‌المللی است که دولت‌ها برای شهروندان خود صادر می کنند. در این صورت شهروندان آنجا می‌توانند با اجازه دولت مقصد به کشور دیگری سفر کنند. به اجازه سفر از دیگر دولت‌ها، ویزا یا روادید گفته می شود.

پیکاپ ویزا (PICK UP VISA)

برای سفر یا مهاجرت به کشور دیگر باید با مراجعه به سفارت درخواست خود را مبنی بر اجازه سفر با مدارک مورد نیاز تسلیم کرد. اصطلاحا به این مجوز سفر و ورود به آن کشور ویزا یا روادید گفته می‌شود. حال سفارت پس از مصاحبه حضوری با فرد و بررسی مدارک وی تصمیم می‌گیرد که شخص واجد شرایط سفر به آن کشور است یا خیر.

در واقع اصطلاحا ویزا به وی تعلق می‌گیرد یا تعلق نمی‌گیرد. در صورت تأیید فرد و درخواست صدور ویزا فرد برچسب مخصوص ویزا در صفحات داخلی پاسپورت فرد الصاق و ضمیمه می‌شود.

حال برای اخذ ویزا برخی کشورها باید به کشور دیگر سفر کرد و به سفارت کشور مقصد در کشور واسط مراجعه کرد. این کار باید توسط شخص متقاضی صورت گیرد. در مرحله بعد پس از اعلام تعلق ویزا به فرد یا عدم تأیید صلاحیت وی برای ویزا باید فرد متقاضی در حالت اول سفر مجدد به کشور ثالث به منظور الصاق ویزا درون پاسپورت خود کند. در حالت دوم نیز فرد متقاضی باید سفر مجدد به منظور بررسی اعتراض به عدم صدور ویزا و ارائه مدارک تکمیلی‌‌تر در صورت لزوم و تسلیم درخواست مجدد به سفارت کند.

در حالت اول جهت درج ویزا در پاسپورت حضور شخص در سفارت الزامی نیست. در این صورت پاسپورت می‌تواند از طریق یک کارگزار تحویل سفارت شود. در واقع فرایند ارسال پاسپورت به سفارت، بازگرداندن پاسپورت دارای ویزا به شخص را پیکاپ پاسپورت یا پیکاپ ویزا (pick up visa) می‌گویند.

مراحل درخواست پیکاپ ویزا چیست؟

آژانس مسافرتی قصران گشت یکی از شرکت‌های مورد اعتماد پلیس گذرنامه در زمینه پیکاپ ویزا است. تمامی پاسپورت‌ها قبل از ارسال مورد تایید پلیس گذرنامه قرار می‌گیرند.

در مراحل پیکاپ ویزا، مراجعان با در دست داشتن اصل پاسپورت، نامه و یا ایمیل سفارت دایر بر موافقت درخواست ویزا به شرکتی معتبر مراجعه می‌کنند. کارشناسان و سوپروایزر بخش پیکاپ ویزا در این مرحله باید مدارک شخص را بررسی کند. اخذ فرم وکالت نامه از متقاضی هم باید پذیرفته شود. سپس مراحل بعدی درخواست پیکاپ کاملا بر عهده شرکت مربوطه خواهد بود. نماینده این شرکت با در دست داشتن مدارک و مجوز مربوطه به پیکاپ ویزا اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

این شرکت برای تسهیل کار متقاضیان، ۳ پرواز هفتگی برای ارائه این خدمات برای مسافران با کوتاه‌ترین زمان در نظر گرفته است. پیکاپ ویزا توسط آژانس حداکثر ۷ تا ۱۰ روز کاری زمان می‌برد و برای مسافرانی که به صورت فوری نیاز به انجام این خدمات دارند، اقدامات urgent و VIP انجام خواهد شد.

خدمات پیکاپ پاسپورت:

خدمات پیکاپ پاسپورت به عنوان یکی از اصلی‌ترین خدمات قصران گشت، از اهمیت بسیاری برای مدیران مجموعه چه از منظر تسریع حداکثری و چه از منظر کیفیت خدمات برخوردار است. از این رو با هدف ارائه هر چه سریع‌تر خدمات پیکاپ پاسپورت و به حداقل رساندن زمان انتظار پیکاپ برای متقاضیان در نظر گرفته شده است.

عموما پس از بررسی درخواست ویزا توسط سفارت فرصتی در اختیار متقاضی قرار خواهد گرفت تا با مراجعه مجدد به سفارت مذکور در کشور ثالث نسبت به الصاق برچسب ویزا اقدام شود.

برای چه کشورهایی می‌توان پیکاپ پاسپورت گرفت؟

خدمات پیکاپ پاسپورت در حال حاضر برای کشورهای کانادا، آمریکا، انگلیس، لیتوانی و آلبانی در دسترس متقاضیان و همکاران قرار گرفته است.

پیکاپ ویزای کانادا:

در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کانادا در دفترهای VFS واقع در کشورهای ترکیه (استانبول، آنکارا)، دبی، ارمنستان، گرجستان و … را پوشش می‌دهد. 

پیکاپ ویزای آمریکا:

سفارت آمریکا در تهران دایر نیست. بنابراین متقاضیان ویزا باید برای انگشت‌نگاری و مصاحبه به سفارت‌‌های آمریکا در اطراف ایران مراجعه کنند. سفارت آمریکا در کشورهای ترکیه (شرکت پست PTT)، دبی (شرکت پست Empost)، باکو (aramex) و ارمنستان (شرکت پست Umaks) و گرجستان(tnt)، قبرس شمالی، اروپا و … بیشترین تعداد مراجعین ایرانی را دارد. از این رو شرکت قصران گشت نیز خدمات پیکاپ ویزای آمریکا را در این کشورها انجام می‌دهد.

پیکاپ ویزای انگلستان:

کشور انگلیس علاوه بر این که در ایران سفارت فعال دارد، لذا در کشورهای ترکیه، دبی و ارمنستان نیز امکان انگشت نگاری را به درخواست کنندگان ایرانی می‌دهد. مسافران جهت اخذ ویزا باید به یکی از مراکز معرفی شده توسط این کشورها مراجعه کنند. طی مراحل دریافت ویزا در سفارت انگلیس ویزا را همان زمان مراجعه در پاسپورت درج نمی‌کنند و پس از ۱۶ روز کاری نتیجه نهایی را به مسافر از طریق ایمیل اعلام می‌کنند. بنابراین مسافران جهت صرفه جوئی در هزینه و زمان دریافت ویزا باید به آژانس‌هایی که در این زمینه تخصص دارند، واگذار می‌کند. در حال حاضر خدمات پیکاپ این کشور در سفارت استانبول، آنکارا و دبی و… انجام می‌شود.

پیکاپ ویزای لیتوانی:

کشور لیتوانی در ایران سفارت فعالی ندارد. بنابراین خدمات ویزای این کشور توسط شرکت قصران گشت از شهر آنکارا و دبی صورت می‌پذیرد.

پیکاپ ویزای آلبانی:

در حال حاضر خدمات پیکاپ ویزای کشور آلبانی از شهر آنکارا و دبی صورت می‌پذیرد. زیرا در ایران سفارت آلبانی وجود ندارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس مسافرتی قصران گشت

ژانس خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی قصران گشت (عضو فعال یاتا) سال هاست که مشغول خدمتگزاری به هموطنان عزیز کشورمان و شرکت های تجاری در زمینه‌های مختلف صنعت توریسم می‌باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

گردشگری و میراث فرهنگی