اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139807294146813112

نحوه حمل و جابجایی پیانو

کد: 139807294146813112

http://bit.ly/32Q4tui

، تهران , (اخبار رسمی): حمل و جابجایی پیانو به محل جدید از جمله کارهایی است که باید برای انجام ان از متخصصان باربری کمک گرفت تا بدون هیچ خسارت و ضربه‌ای بتوان پیانو را به محل جدید انتقال داد.

حمل و جابجایی پیانو
نحوه حمل و جابجایی پیانو

نوازنده ها و یا هنرمندان که با انواع ساز موسیقی آشنا هستند، به خوبی می‌دانند که پیانو در مقایسه با سازهای دیگر حساس‌تر بوده و جزء کالاهای لوکس محسوب می‌شود . به طور قطع می‌توان سازهای کوچک مثل سه تار،سنتور و یا گیتار را به راحتی و بدون کمک کسی حمل کرد و معمولا در زمان اسباب کشی توسط خود صاحب خانه حمل می‌شوند، ولی وقتی پای یک پیانو در میان باشد شرایط کمی متفاوت است و لازم است که با برنامه‌تر عمل کرد.

حمل پیانو

چنانچه در منزل یا محل کار خود یک پیانو دارید که می خواهید آن را جابجا کرده و به مکان دیگری منتقل کنید، پیشنهاد می‌شود که از سپردن کار جابجایی پیانو به افرادی که کار آن‌ها حمل بارهای معمولی و غیر حساس است، خودداری کنید و پیانو را در گروه دیگر اثاثیه بزرگ و سنگین خانه نگذارید و برای حمل آن از روش حمل وسایل این چنینی استفاده نکنید، چون در حمل پیانو باید نکاتی همانند زمان حمل اشیاء قیمتی رعایت شود.

اکثر افراد تصور می‌کنند که برای جابجا کردن پیانو می‌توان از چند کارگر غیرمتخصص که فقط از قدرت بدنی بالایی برخوردار هستند، کمک گرفت و می‌توان به راحتی آن را حمل کرد، ولی اگر فکر کنیم که فقط باید پیانو را جابجا کرد و اهمیتی ندارد که این کار چگونه انجام می‌شود بسیار اشتباه است. در حمل یک پیانو وزن زیاد آن مهم‌ترین بخش قضیه نیست بلکه این روش بلند کردن و حمل آن است که اهمیت دارد. تنوع ظاهری این دستگاه باعث شده که برای جابجایی آن به تجربه و تخصص خاصی نیاز باشد و به همین خاطر توصیه می‌شود که جابه جایی پیانو را به افراد غیرمتخصص نسپارد.

به عنوان مثال، اگر به شکل نامتقارن یک پیانوی رویال دقت شود می‌توان متوجه شد که برای حمل و جابجایی آن باید روش‌های ویژه‌‌ای را بکار گرفت و مطمئن شد که در صورت رعایت نکردن نکات ضروری و تخصصی در حین جابجائی امکان بروز خسارات مالی سنگین، بسیار زیاد است. نباید فراموش کرد که حمل و نقل پیانو به مهارت، صبر و حوصله احتیاج دارد که باید حتما در طول زمان جابجائی آنها را مد نظر قرار داد.

جابجایی پیانو

در صورت انجام جابجایی پیانو توسط افراد غیرمتخصص امکان بروز اتفاقات زیادی وجود دارد که برای صاحب پیانو هزینه‌های زیاد و گاهی جبران‌نشدنی را بدنبال خواهد داشت. فردی که مالک این وسیله حساس و گرانقیمت است، لازم است که برای مراقبت و حفظ سلامت آن نهایت تلاش کند، بنابراین باید گفت که برای حمل و جابجایی پیانو افزون بر قدرت بدنی بالا به دانش فنی، تجهیزات مناسب و افراد آموزش دیده و حرفه‌ای در زمینه جابجایی، بارگیری و تخلیه این وسیله نیاز است.

منظور ازروش صحیح حمل پیانو تنها جابجایی آن از یک محل به محل دیگر نیست. بعضی اوقات امکان دارد که فقط بخواهیم پیانو را داخل همان اتاق فعلی جابجا کنیم که در این مورد نیز باید از یک فرد حرفه‌ای و با تجربه در حمل پیانو کمک گرفت. باید توجه داشت که حرکت دادن اشتباه پیانو حتی به طول چند متر نیز می‌تواند به آسیب دیدن این وسیله حساس منجر شود.

توجه به پایه‌های پیانو در زمان جابجایی آن بسیار مهم است و باید بسیار با دقت در مورد آنها عمل کرد، چرا که امکان شکستن آنها در حین جابجایی بسیار زیاد است و احتمال گیر کردن یکی از پایه‌ها به صورت اتفاقی در جایی روی کف اتاق و شکستن آن در اثر نیروی وارد شده وجود دارد. مسئله‌ی بسیار مهم دیگر روش گرفتن بدنه یک پیانو برای بلند کردن آن است چون باید در زمان بلند کردن پیانو از گرفتن جاهایی از بدنه که از استحکام لازم برخوردار نیستند خودداری کرد در غیر این صورت آسیب دیدگی جدی پیانو حتمی است.

در جابجایی پیانو فقط روش بلند کردن و یا نوع انتقال آن از یک مکان به مکان دیگر اهمیت ندارد، بلکه در بعضی مواقع مواردی همچون بعد مسافت، شرایط مکانی مبدا و مقصد، شرایط بارگیری و تخلیه و یا روش حمل (زمینی دریایی هوائی) باید مورد توجه قرار گیرند و پیش از هر کاری برای آغار حمل و نقل باید به هنگام بسته بندی لوازم منزل باید از وسایل مناسب بسته بندی برای بسته بندی پیانو و ایمن سازی آن استفاده کرد.

نحوه بسته بندی و آماده سازی پیانو برای حمل به مکان جدید به شرایط بالا بستگی داشته و دارای تغییرات و تفاوت‌هایی است. از جمله انواع راه‌های مختلف بسته بندی و ایمن سازی پیانو می توان به پالت بندی، ساخت جعبه مخصوص، لایه پیچی و … اشاره کرد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت باربری تهران به آدرس ati-bar.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتوبار تهران آتی بار

اتوبار ،باربری آتی بار با یک ده تجربه درخشان و تخصص در ارائه خدمات باربری درون شهری و برون شهری وحمل ونقل بین المللی با تیمی متخصص و آموزش دیده به صورت شبانه روزی از صفر تا ۱۰۰ کار در خدمت شما عزیزان می باشد.

اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل