اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139808014155712044

7 نکته طلایی دریافت ویزای توریستی استرالیا

کد: 139808014155712044

http://bit.ly/2MVR6CT

، تهران , (اخبار رسمی): در اینکه استرالیا یکی از زیباترین کشورهای جهان است شکی نیست. همچنین همه می‌دانند که اگر ویزای توریستی استرالیا را دریافت کنند این سفر ارزش بالایی در پاسپورت ما ایجاد می‌کند و با احتمال زیادی بعد از آن می‌توان به راحتی ویزاهای شنگن و کانادا را هم دریافت کرد.

7 نکته طلایی دریافت ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی
7 نکته طلایی دریافت ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی
7 نکته طلایی دریافت ویزای توریستی استرالیا
ویزای توریستی استرالیا

گاهی شوالات مهمی وجود دارند که اگر در مورد آنها اطلاعات لازم را نداشت ممکن است خطاهای بزرگی انجام داد و به یک واقعیت بیشتر به شکل یک سراب نگاه کرد. مصطفی هماپور وکیل رسمی اداره مهاجرت استرالیا در ادامه در مورد چند موضوع مهمی که همواره سوال می‌شود اطلاعاتی ارائه کرده است.

۱- شانس واقعی من برای ویزای توریستی چقدر است؟

واقعیت این است که اگر ویزای شنگن یا کانادا یا آمریکا ندارید و می‌خواهید برای بار اول به استرالیا سفر کنید احتمال دریافت ویزا کم است. البته باز هم بستگی به شرایط افراد دارد. مثلا فردی متقاضی بود که مدرک دکترا داشت و متاهل بود و همسر و فرزند داشت.  شخصا برای این کلاینت به صورت مجرد اقدام کردم و ویزا هم دریافت شد. اگر با خانواده اقدام می‌شد باز هم ممکن بود ویزا دریافت شود اما بعد از در میان گذاشتن میزان ریسک با کلاینت، ایشان نخواستند ریسکی کرده باشند. مثال دیگر فردی بود که خود و همسر وی هیچ ویزای قبلی نداشتند ولی برای ویزا به صورت خانوادگی برای آنها اقدام شد و بدلیل اینکه خواهر ایشان اقامت استرالیا داشت آنها هم توانستند ویزای توریستی استرالیا را دریافت کنند. پس این موضوع حالت صفر و یک ندارد و لازم است شانس هر شخصی جداگانه بررسی شود.

۲- آیا با ویزای توریستی اگر در استرالیا بچه دار شد، فرزند به دنیا امده سیتیزن می‌شود؟

خیر. استرالیا بر خلاف کانادا و آمریکا این قانون را ندارد و اگر در استرالیا با ویزای تویستی استرالیا بچه دار شد بچه اقامت یا تابعیت استرالیا دریافت نمی‌کند. صرفا جهت اطلاع اینکه برای تابعیت گرفتن برای بچه با تولد باید حتما یکی از والدین اقامت استرالیا یا تابعیت استرالیا داشته باشد.

۳- آیا می‌توان با ویزای توریستی به استرالیا آمد و بعد ویزا را تبدیل کرد؟

چیزی به اسم تبدیل ویزای توریستی به ویزاهای دیگر وجود ندارد. توضیح درست این است که وقتی ویزای توریستی استرالیا دریافت می‌شود باید در قسمت انتهایی ویزا دید که شرطی با شماره ۸۵۰۳ در آن درج شده است یا خیر. اگر شرط در آن درج شده باشد به این معنی است که فرد نمی‌توان در استرالیا روی ویزای دیگری اقدام کند. اما اگر شرط ۸۵۰۳ روی ویزا درج نشده باشد این به این معنی است که  می‌توان برای ویزاهای دیگر اقدام کرد.

اما عجله نکنید! مساله به همین جا ختم نمی‌شود. اینکه می‌توان روی ویزاهای دیگر اقدام کرد به این معنی نیست که حتما آن نوع ویزا دریافت می‌شود. برای مثال اگر با ویزای توریستی استرالیا به این کشور سفر شود و شرط ۸۵۰۳ روی ویزا وجود نداشته باشد فرد این امکان را دارد که برای ویزای تحصیلی در خاک استرالیا اقدام کند. اما آیا ویزای تحصیلی برای شما صادر می‌شود؟ این جواب نامشخص است چرا که آفیسر پرونده مستقل از اینکه در استرالیا هستید یا خیر بررسی می‌کند و این بررسی ارتباطی به حضور فرد در استرالیا ندارد. یعنی شانس ویزای تحصیلی در هر دو حالت ایران و استرالیا یکسان است.

۴- آیا می‌توان با ویزای توریستی به استرالیا رفت و بعد از طریق ویزای بشر دوستانه آنجا اقدام کنم؟

این کار اشتباه است. اولا آفیسرهای استرالیایی هم می‌دانند که ایران  آنچنان وضعیت حادی ندارد که کسی از آن بیرون بیاید و به کشوراسترالیا رجوع کند و امکان برگشت نداشته باشد. ثانیا اکثر قریب به اتفاق افرادی که این کار را می‌کنند درخواستشان برای ویزای بشر دوستانه ریجکت می‌شود و علاوه بر سرخوردگی که ایجاد می‌شود برایشان متاسفانه آمار کشور را در اداره مهاجرت منفی می‌کنند و این به بقیه افرادی که در پروسه‌های قانونی هستند هم آسیب می‌زند. برای مثال تا چند سال پیش کشور ما در لیست کشورهایی بود که افراد جوان می‌توانستند از نوع خاصی از ویزا به نام work and  holiday   که یک ویزای یک ساله ترکیبی کار و تفریح بود استفاده کنند اما این امکان دیگر برای کشور ما وجود ندارد. متاسفانه به خاطر همین درخواست‌های بشردوستانه ایران را از لیست دریافت ویزای کار و تفریح بیرون آورده و درخواست‌های ویزاهای دیگر مانند ویزای توریستی بسیار مشکل شده است.

۵- آژانس‌های مسافرتی چقدر می‌توانند پروسه دریافت ویزای مهارتی را تسهیل کنند؟

اساسا آژانس مسافرتی کاری که انجام می‌دهند این است که به جای افراد و از طرف آنها یک ایمیل درست می‌کند و از طرف افراد به اسم خودشان اقدام می‌کنند. این کار غیر قانونی نیست اما هیچ کمکی به شانس افراد در دریافت ویزا نمی‌کند. متاسفانه چند مورد مشاهده شده که آژانس‌ها از افراد مبلغی را به عنوان ضمانت می‌گیرند چیزی شبیه به پروسه‌ی دریافت ویزای شنگن. این اما کاملا خلاف است و اصلا این کار کمکی به ویزا نمی‌کند. اقدام برای ویزای توریستی استرالیا به صورت آنلاین است و اساسا کار پیچیده‌ای هم نیست. تنها مرجعی که می‌تواند از طرف شما برای این ویزا اقدام کند وکیل رسمی مهاجرت استرالیا است و در غیر اینصورت مابقی افراد ایمیلی از طرف شما می‌سازند و به جای شما اقدام می‌کنند یعنی در واقع انگار شما خود اقدام می‌کنید.

۶- اصلا فرقی دارد که خود افراد اقدام کنند یا وکیل بگیرند؟

اول از همه در این زمینه نیاز به شفاف سازی است. واژه وکیل تنها به شخصی اطلاق می‌شود که کد وکالت از استرالیا داشته باشد. در سایت اداره مهاجرت به عنوان شخصی که در استرالیا تحصیلات این رشته را گذرانده و در آزمون‌های این رشته قبول شده است نام او ثبت شده باشد. برای مثال اگر شخصی در ایران وکیل باشد الزاما در استرالیا وکیل نیست.

حال اگر شخصی وکیل رسمی بود و خواست برای فردی اقدام کند، دو کمک اساسی می‌تواند به پرونده توریستی داشته باشد:

۱- اینکه پرونده را طوری تنظیم کند که اگر بعدا فرد قصد مهاجرت به استرالیا را داشت پرونده توریستی وی با پرونده آتی وی تناقضی نداشته باشد.

۲- یکی از مشکلاتی که باعث می‌شود اکثر پرونده‌های ویزای توریستی استرالیا ریجکت شوند این است که آفیسر تصمیم گیرنده قانع نمی‌شود که آنها قصد بازگشت به کشور خود را دارند. کاری که وکیل برای شما انجام می‌دهد این است که برای شما نامه‌ای مفصل تهیه می‌کند و در آن نامه با توضیحات کامل و اشاره به بندهای قانونی و ذکر دلایل توضیح می‌دهد که قصد فرد از ویزای توریستی چیست و چرا وی هدف ماندن برای همیشگی در استرالیا را ندارد و می‌خواهد به کشور بازگردد. در واقع وکیل از نگاه آفیسر مشکلات پرونده را مشخص و روی آنها از قبل از ارسال کار می‌کند تا شانس دریافت ویزا بیشتر شود.

۷- توصیه طلایی در ویزای توریستی استرالیا چیست؟

یک نکته بسیار مهم وجود دارد. اینکه وقتی برای دریافت ویزای توریستی استرالیا اقدام می‌کنید در پرونده سوابق کاری و تحصیلی را اعلام می‌کنید. اما فرض کنید ویزایتان را دریافت می‌کنید و به استرالیا سفر می‌کنید. بعد از سفر و بازگشت به ایران تصمیم می‌گیرید با یکی دیگر از انواع ویزای استرالیا برای این کشور اقدام کنید. اما متاسفانه معمولا این قسمت کار برای شما مشکل می‌شود. این مورد در ادامه با مثال توضیح داده ده است.

شخصی با نام مجید مراجعه کرد که دندانپزشک بود و دو بار خود برای ویزای توریستی استرالیا اقدام کرده بود و هر دو بار نیز توانست ویزا دریافت کند. بعد از سفر به استرالیا خیلی از این کشور راضی بود و مایل بود برای ویزای سرمایه گذاری در استرالیا اقدام کند. اما این درخواست وی ریجکت شده بود. دلیل هم این بود که وقتی دو بار اول برای ویزای توریستی استرالیا اقدام کرده بود بیزینس‌های خود را چندان اعلام نکرده بود اما وقتی برای ویزای سرمایه گذاری اقدام کرد تمام جزییات بیزینس را اعلام کرد و باعث شد بین این پرونده‌ها اختلافاتی ایجاد شود. به خاطر وجود اختلاف در سوابقی که برای ویزای توریسی (۲ بار) و ویزای سرمایه گذاری اعلام کرده بودآفیسر درخواست را رد کرد.

شخص دیگری نیز به نام هدی مراجعه کرد که ۳۵ سال سن داشت و یک بار توانسته بود ویزای توریستی استرالیا را دریافت کند. بعد از بازگشت به ایران قصد داشت از طریق سیستم امتیاز بندی مهاجرت استرالیا برای ویزای کار استرالیا اقدام کند. سطح زبان خوبی داشت و سوابق کاری او با مدارک تحصیلی همه مناسب بود. وقتی کار شروع شد و ویزای توریستی قبلی وی بررسی شد و سوابق خود را که در ویزای توریستی قبلی اعلام کرده بود ارسال کرد، تناقض وجود داشت. وقتی سوابق یک بار اعلام شده قبلا دیگر امکان تغییر آن مشکل است و تناقض ایجاد می‌کند. متاسفانه وقتی سوابقی که در ویزای توریستی استرالیا اعلام کرده بود مشاهده شد طوری بود که برای ویزای کاری نمی‌شد از آنها در سیستم امتیاز بندی استرالیا امتیاز خاصی گرفت و پرونده توریستی قبلی طوری بود که شانس او را در ویزای کاری کم می‌کرد.
نتیجه اینکه ممکن است نوع اعلام سوابق در ویزای توریستی استرالیا منجر به خراب کردن پرونده آتی افراد با انواع ویزاهای دیگر باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ویزاپیک

ویزاپیک (Visapick) شرکتی استرالیایی است که بر اساس مقررات دولت فدرال استرالیا ثبت شده است. این شرکت با برخورداری از تیمی کارآزموده و کارآمد شامل وکلا و مشاورین ثبت شده در سازمان مشاورین رسمی مهاجرت به استرالیا MARA و عضویت در انجمن مشاورین مهاجرت به استرالیا MIA در زمینه دریافت پذیرش تحصیلی و بورسیه های تحصیلی از مراکز آموزشی و دانشگاه های استرالیا، مشاوره و خدمات تخصصی جهت سرمایه گذاری و راه اندازی کسب کار و دریافت اقامت استرالیا، و ویزاهای کاری و مهارتی استرالیا و همچنین بزودی کانادا و نیوزلند مشغول به ارائه خدمات می باشد. برای آشنایی بیشتر با این شرکت و خدمات وسیع و تخصصی قابل ارائه حتما به سایت این شرکت به آدرس www.visapick.com مراجعه فرمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

شهر و جامعه | حقوقی و قانون