اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809094246113034

کویر نقطه‌ای بکر از کره خاکی

بهترین کویرهای ایران برای سفر

کد: 139809094246113034

http://bit.ly/2DzPDgo

، تهران , (اخبار رسمی): بهترین نقاط کویری ایران برای سفر کجاست؟ نزدیک‌ترین و بهترین کویرهای در دسترس از نظر امکانات، زیبایی و امنیت کدامند؟ برای رفتن به کویر چه چیزهایی لازم است؟

بهترین کویر های ایران برای سفر
کویر مرنجاب

با نزدیک شدن به سرمای زمستان سفر به جنگل و کوهستان کمتر شده و مردم بیشتر راغب به سفر به مناطق گرمسیر هستند. بهترین نقاط برای سفر در این شرایط کویر ها هستند که به نسبت نقاط دیگر گرم‌ترند. اما سفر به کویر کمی با سفر به نقاط دیگر فرق دارد چرا که کم تجربگی در این سفر و بلد نبودن را می‌تواند خطرناک باشد پس بهتر است اولین بار با تور های گردشگری به کویر سفر کرد.

اما سفر به کجا و کدام کویر؟ نزدیک‌ترین کویرها به تهران در ادامه امده است.

1. کویر مرنجاب

این کویر نزدیک‌ترین کویر به شهر تهران است و در شهرستان آران و بیدگل قرار دارد. آران و بیدگل در نزدیکی شمال اصفهان است اگر از تهران به سمت مرنجاب حرکت کرد در کمتر از 5 ساعت می‌توان به کویر مرنجاب رسید. از ویژگی بارز این کویر می‌توان به رمل‌های آن اشاره کرد که بلندترین رمل‌ها را در بین کویرهای ایران دارد و اگر هیجان آفرود اهمیت دارد کویر مرنجاب پیشنهاد می‌شود. متاسفانه این کویر و لوکیشن تور گردی آن اقامتگاه‌های چندان مناسبی جز خود اقامتگاه مرنجاب ندارد. افرادی که ماشین آفرود ندارند امکانات آفرود آن نیز محدود است به علاوه که امکان موتور چهار چرخ سواری در این کویر میسر نیست و ممکن است در برخی از ایام سال این لوکیشن به کل در دسترس نباشد.

2. کویر ابوزید آباد

کویر ابوزید آباد نیز یکی از کویرهای جذاب برای کویر گردی است که مورد توجه آژانس‌های گردشگری است چرا که تعداد اقامتگاه‌های بیشتری نسبت به مرنجاب دارد و امکانات آفرود آن به نسبت بهتر از مرنجاب است و از نظر فاصله هم تفاوت چندانی با مرنجاب ندارد اما رمل‌های ابوزید آباد نسبت به مرنجاب کوتاه‌تر هستند تور کویر ابوزید آباد یکی از آن دسته تورهایی است که به هر ایرانی پیشنهاد می‌شود.

3.کویر مصر 

کویر مصر پرطرفدارترین کویر ایران است و در بین تورهای کویر تور کویر مصر بیشترین مخاطب را دارد چرا که علاوه بر مواردی که 2 کویر قبلی داشتند روستای مصر که نام کویر مصر نیز از آن گرفته شده است یک مکان دیدنی و تاریخی است. همچنین بلندترین آبشار نمکی ایران در این کویر قرار دارد. این کویر نسبت به 2 کویر قبلی فاصله بیشتری با تهران دارد و حدود 8 تا 8:30 ساعت با تهران فاصله دارد 2 کویر قبلی را 1 روزه هم می‌توان سفر کرد ولی کویر مصر را نمی‌توان برای ان برنامه یک روزه چید چرا که علاوه بر فاصله زیاد در یک روز فرصت دیدن تمام مناطق دیدنی آن وجود ندارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تفریحات 5 قاره

اوکی شد (okshod) سال 1397 با هدف ارائه بهتر و با کیفیت در زمینه صنعت گردشگری افتتاح گردید.هدف ما کمک به شما عزیزان جهت خرید و فروش راحت تر و امن تر تور های گردشکری داخلی و خارجی است .سایت اوکی شد (okshod) تحت نظارت تفریحات 5 قاره (سهامی خاص) به شماره ثبت 534715 فعالیت میکند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]