اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809094247413460

بررسی عوامل موثر در قیمت راهبند

کد: 139809094247413460

http://bit.ly/2Y0jSH3

، تهران , (اخبار رسمی): هزینه قطعات و خدمات پس از فروش بعد از گارانتی و در مواردی که شامل گارانتی نیست باید در قیمت راهبند محاسبه شود. گاهی مشاهده شده یک جز کوچک از یک راهبند خارجی هزینه ای معادل یک دستگاه راهبند ایرانی را به مصرف کننده تحمیل کرده است. برند آی در محصولات خود را پنج سال گارانتی می‌کند.

قیمت راهبند ، بررسی عوامل موثر در قیمت راهبند
قیمت راهبند ، بررسی عوامل موثر در قیمت راهبند

اصلی‌ترین پارامتر در بررسی ارزندگی یعنی مقایسه ارزش دریافنتی در برابر مبلغ پرداختی، در نظر گرفتن قیمت عرضه محصولات است.

راهبند هم به عنوان یک محصول کاربردی دارای ارزش فنی و ارزش قیمتی مربوط به خود است. اما قدم اصلی در رسیدن به یک محصول خوب در نظر گرفتن ارزش فنی کالا در کنار ارزش ریالی آن محصول است.

در ادامه جدای بحث فنی دخیل در قیمت راهبند، به بررسی قیمت راهبندهای موجود به صورت کلی و عمومی پرداخته شده است.

در قیمت راهبند عوامل مختلفی دخیل هستند و در هنگام پرداخت مبلغ کالا در واقع خریدار هزینه‌های هر یک از این شاخصه‌ها و پارامترها را می‌پردازد.

تکنولوژی یا فناوری ساخت راهبند:

راهبندها به طور کلی دو تکنولوژی و مکانیزم دارند یا الکتروهیدرولیک هستند و یا الکترومکانیک. اما فارغ از نوع کلی مکانیزم راهبند چه نوع هیدرولیک و چه مکانیک، تکنولوژی پیشرفته و تازه شناخته‌ای در آنها به کار نرفته، بلکه اغلب از مکانیزم‌های عمومی و کاربردی بهره می‌برند.

بنابراین به دلیل اینکه راهبندها تکنولوژی خاص دارند نباید گران‌تر عرضه شوند. هر چند برخی برندهای جهانی و انحصار طلب وانمود می‌کنند که محصول آنها خاص است اما بیشتر گمان بر این است که این ترفند فقط برای کسب سود بیشتر است. شاهد این مسئله ساخت راهبند iDOOR با تکنولوژی سیستم حرکتی شفت کاملا انحصاری و مبتکرانه است که این تکنولوژی فاقد هرگونه سیستم عمل و عکس‌العمل بوده تا ضمن افزایش دوام، طول عمر قطعات را افزایش چشمگیری دهد.

نهاده‌های تولید راهبند:

راهبند مانند هر محصول دیگر از مواد خام شامل فلزات و قطعات پلاستیک و الکترونیک ساخته می‌شود. قیمت راهبند مجموعی از هزینه تبدیل و شکل‌دهی این مواد به قطعات مورد نیاز است.

کشور ایران از نظر فولاد و آلومینیوم و مواد پلاستیکی که بر اساس نفت و پتروشیمی هستند قدرت رقابتی دارد. پس محصولاتی که در ایران وابسته به این مواد خام هستند ارزان‌تر و اقتصادی‌تر به دست می‌آیند.

در میان نهاده‌های تولید راهبند که موثر در قیمت راهبند هستند انرژی و نیروی کار هم سهم به سزایی دارند با مقایسه‌ای ساده میان دستمزدها و قیمت حامل‌های انرژی میان ایران و سایر کشورهایی که در آنها تولید راهبند صورت می‌پذیرد کاملا مشهود است که ایران در این زمینه هم مزیت خوبی برای ارزان‌تر شدن قیمت راهبند دارد و لزومی ندارد که مصرف‌کننده ایرانی مبلغ دستمزد بر مبنای دلار و یورو جهت خرید راهبند به برندهای خارجی پرداخت کند.

ارزش افزوده تولید:

قیمت راهبند برندهای خارجی مشتمل بر دریافت ارزش افزوده‌ای است که این برندها محاسبه کرده و به عنوان سود عملیاتی خود در قیمت راهبند می‌افزاید.

سود عملیاتی این برندها غالبا بالاتر از محصولات بومی کشورهاست. دلیل آن هم محاسبه هزینه‌های سربار بیشتر برای تبلیغات و برندسازی این شرکت‌ها در جهان است. یعنی مصرف کننده ایرانی برای خرید یک دستگاه راهبند به نوعی هزینه‌های تبلیغ و دفترداری و سایر هزینه‌های برند خاص در کشورهای دیگر را هم پرداخت می‌کند که این ارزش خاصی برای آن محصول ایجاد نمی‌کند و به طبع مصرف‌کننده ایرانی راهبند هم از این ناحیه سودی نمی‌برد.

پس با خرید راهبند ایرانی هزینه تبلیغات برندهای بین‌المللی برای فروش بیشتر پرداخته نخواهد شد.

سود بازرگانی موثر در قیمت راهبند:

افرادی که محصولی را از کشورهای خارجی وارد می‌کنند غالبا بازرگان بوده و از ناحیه این واردات مشتاق به کسب سود حداکثری هستند. با توجه به اینکه شرایط تجارت خارجی ایران، بازرگانان را مجبور به واریز نقدی وجوه به حساب شرکت‌ها در هنگام خرید کرده، پس خواب سرمایه و سود این دوران هم به سود بازرگانی فرد واردکننده اضافه می‌شود. هزینه‌های حمل کالا بر مبنای ارزهای خارجی را هم باید به این مبالغ اضافه کرد.

هزینه‌های  حمل، سربار بر قیمت راهبند خارجی:

راهبندهای خارجی وارد بنادر ایران می‌شوند که در جنوب کشور وسیع قرار دارند. این راهبندها به تهران که اغلب شرکت‌های واردکننده در آن قرار دارند حمل می‌شوند.

پس از ورود به انبار برای حمل به پروژه‌ها و شاید در همان بندری که این کالا از آنها به کشور وارد شده باید دوباره هزینه حمل پرداخت شود. آیا پرداخت این هزینه‌ها از جیب مصرف‌کننده به عنوان قیمت راهبند، عاقلانه است؟

سود شرکت‌های توزیع و نصب کننده راهبند:

شرکت‌های واردکننده محصولات راهبند اغلب برای فروش بیشتر و سریع‌تر محصولات خود، نمایندگان نصب و توزیع برای خود در کشور تعیین می‌کنند و برای جلب توجه آنها سودهایی را که در قیمت راهبند محاسبه کرده‌اند در نظر می‌گیرند تا این افراد برای فروش این برندها ترغیب شوند.

آیا پرداخت این هزینه ها برای یک زنجیره فروشی که هیچ ارزش افزوده‌ای برای مشتری و یا رجحانی برای کیفیت و کارایی محصول ایجاد نمی‌کند، دلیل منطقی دارد؟

برند iDoor با شیوه تولید سریع و ارائه خدمات با استفاده از شیوه‌های مدرن توزیع و نصب، این هزینه‌ها را به صفر رسانده و ارزندگی فوق العاده‌‌ای ایجاد کرده است.

قیمت راهبند فقط مبلغ پرداختی در هنگام خرید نیست!

آیا زمانی که یک محصول صنعتی یا کاربردی خرید می‌شود از خدمات پس از فروش بی‌نیاز است؟ آیا راهبند کالایی مصرفی است که دچار استهلاک نیست و در معرض آسیب قرار ندارد؟

به اعتقاد خیلی‌ها، راهبند یک کالای ارزش آفرین است و باید سرویس و نگهداری شود و در مواقع آسیب بیرونی بازآفرینی شود. پس هزینه قطعات و خدمات پس از فروش بعد از دوران گارانتی و در مواردی که شامل گارانتی نیست باید در قیمت راهبند محاسبه شود. گاهی مشاهده شده یک جزء کوچک از یک راهبند خارجی هزینه‌ای معادل یک دستگاه راهبند ایرانی را به مصرف کننده تحمیل کرده است. پس برای خرید یک راهبند فقط به قیمت لحظه خرید توجه نشود.

برند iDoor محصولات خود را 5 سال گارانتی می‌کند اما هزینه قطعات مصرفی را هم بسیار منصفانه معین کرده است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آی در

شاید یکی از رویایی ترین تصورات انسان قرار گرفتن در محیطی بالاترین سطح از امنیت و اتوماسیون سیستم ها و المان های اطراف اوست. رفته رفته اموری که در گذشته توسط انسان انجام می شد به ماشین های خودکار سپرده شده و حتی تصور اینکه این موارد در روزگاری نه چندان دور به شیوه دستی صورت می پذیرفت، دشوار می گردد. یکی از الزامی ترین این اتوماسیون ها که علاوه بر آسایش، سطح امنیت را هم ارتقاء می دهد، اتوماسیون گذرهای عبور انسان ها و خودروهاست.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | مسکن و ساختمان