اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809094247612736

راهنمای طراحی و اجرای استخر لاکچری از صفر تا صد با هزینه کم

کد: 139809094247612736

http://bit.ly/2r4q9Fn

، تهران , (اخبار رسمی): استخر خانگی یکی از امکانات رفاهی است که می‌تواند در فضای باز یا بسته پیاده‎سازی شود. مزیت داشتن استخر در منزل این است که نیاز نیست برای رفتن به استخر و یا آب درمانی مسافت زیادی را طی کرد تا به استخرهای عمومی رسید. در ضمن در آنجا ممکن است ازدحام جمعیت شخص را اذیت کند.

راهنمای طراحی و اجرای استخر لاکچری از صفر تاصد با هزینه کم
طراحی و اجرای استخر

هیچکدام از این مشکلات در استخر خانگی وجود نخواهد داشت. طراحی و اجرای استخر لاکچری برای منزل، علاوه بر اینکه بر ارزش منزل می‌افزاید، باعث می‌شود خانه‌ای لوکس و لاکچری داشت. طراحی استخر بسیار مهم است، چون اشتباه در آن می‌تواند هزینه‌های زیادی برای خانه‌دار به ارمغان بیاورد . قبل از اینکه شخصی به سراغ بحث طراحی و اجرای استخر خانگی برود باید چند سوال را پاسخ دهد. آیا در منزل خود دارای فضایی است که بتوان در آن استخر ساخت؟ آیا به ذهنش خطور کرده است که به فکر طراحی و اجرای استخر لاکچری در منزل خود باشد؟ آیا خانه‌ای ویلایی دارد که دارای فضای مناسبی برای ساخت و پیاده‌سازی استخر داشته باشد؟ اگر دارای فضای مناسبی است که فکر می‌کند برای ساخت استخر مناسب است، پس می‌توان دست به کار شد.

ساخت یک استخر لاکچری دارای دو مرحله است.

اولین مرحله، طراحی استخر با توجه به فضا و وسعت در منزل است. مرحله بعدی پیاده‌سازی آن است که با استفاده از مصالح و امکانات مورد نیاز، صورت خواهد گرفت.

طراحی و اجرای استخر لاکچری

اگر قرار باشد شخصی در منزل و یا محیط خود استخر بسازد، باید در نظر بگیرد که دارای دو نوع استخر است. استخرها به دو نوع کلی سرپوشیده و روباز تقسیم می‌شوند. برای طراحی و اجرای استخر لاکچری در محیط فضای باز، حیاطی لازم است که فضای کافی را برای دربرگرفتن استخر داشته باشد. برای محیط سرپوشیده هم باید مکانی غیر از محدوده مسکونی ساختمان خود را به این امر اختصاص داد. قبل از اینکه شخصی بخواهد اقدام به ساخت یک استخر در خانه خود کند باید نگاهی به بودجه خودش داشته باشد. نوع بودجه می‌تواند کمک کند تا بتوان نوع استخر خود را مشخص کرد.

استخرها یا سیمانی یا سرامیکی و یا پیش ساخته هستند که باید با توجه به بودجه‌ای که در اختیار قرار گرفته تصمیم‌گیری کرد. با این کار می‌توان برآورد هزینه کرد که چقدر بودجه برای این پروژه صرف خواهد شد . همچنین این را نیز باید دانست که غیر از هزینه اولیه طراحی و اجرای استخر لاکچری باید بودجه‌ای را به منظور نگهداری و تعمیرات استخر کنار گذاشت. در مرحله بعد باید فضایی که مد نظر است همچنین ابعاد استخر را مشخص کرد. وقتی که ابعاد آن مشخص شد، مهندسان این مجموعه برای طراحی استخر لاکچری به محیط سر می‌زنند تا بتوانند بر اساس محیط و فضایی که در نظر گرفته شده است، نقشه آن را طراحی کنند.

پیاده سازی استخر لاکچری

مهندسان پیمانکاری که کار را به آنها سپرده شده است، محیط را از نظر شرایط هم بررسی می‌کنند تا برای طراحی و اجرای استخر لاکچری در منزل مشکلی به وجود نیاید. بررسی‌های بیشتر نوع زمین، نوع خاک و عدم مشکل برای ساخت استخر لاکچری در آن محوطه از منزل است. بعد از بررسی‌های لازم، طراحی نقشه با معیارهای دقیق انجام شده و در اختیار مجری پروژه قرار می‌گیرد.

مراحل طراحی و اجرای استخر لاکچری در خانه 

برای اینکه هزینه‌ها در طراحی و اجرای استخر لاکچری پایین بیاید توصیه می‌شود که برای پیشرفت پروژه از پیمانکارها استفاده شود. در صورتی که شخصی بخواهد به صورت شخصی اقدام به ساخت استخر کند، ممکن است هزینه‌های کارشناسی نشده به بار بیاید . بعد از بررسی‌ها و مجوزهای لازم، ماشین آلات حفاری، محدوده مورد نظر که برای استخر در نظر گرفته شده است را خاک برداری می‌کنند تا به عمق دلخواه برسند. در مرحله بعد با استفاده از میلگرد کف استخر را آرماتوربندی می‌کنند . این کار به صورت شبکه‌ای از میلگردها صورت می‌گیرد . در مرحله بعد باید تاسیسات مورد نیاز برای طراحی و اجرای استخر لاکچری در استخر جای گذاری شود. تاسیساتی همچون لوله‌های آب ، برق و گاز که هر کدام برای کار خاصی قرار است مورد استفاده قرار گیرند. بعد از زیرسازی استخر لاکچری، باید بتن ریزی آن صورت بگیرد. این بتن ریزی می‌تواند با استفاده از بتن مایع و یا بلوک بتنی صورت بگیرد. بعد از آن نوبت سیمان کردن دیواره استخر است.

بعد از این که بتن‌ سیمان‌ها خشک شدند، باید مرحله آب بندی صورت بگیرد. با ترکیب سیمان سفید، چسب بتن و پودر سنگ، مخلوطی می‌سازند که استخر را عایق‌بندی کند. و بعد از آن استخر را از آب پر می‌کنند تا نشتی نداشته باشد. در مرحله آخر، کاشی کاری و سنگ کاری دیواره و کف استخر صورت خواهد گرفت که آن هم به سلیقه انجام خواهد شد.

‌علاقه‌مندان جهت مشاوره تخصصی طراحی و اجرای استخر می‌توانند کارشناسان فنی شرکت صدای آب دریا به شماره ۰۲۱76700437 تماس حاصل کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

صدای آب دریا

شرکت صدای آب دریا در سال ۱۳۸۹ جهت ارائه خدمات در حوزه تاسیسات مکانیکی تاسیس گردید. این شرکت با توجه به نیروهای متخصص و جوان خود در زمینه های تهویه مطبوع ، پمپاژ و بوستر پمپ ها ، لوله و اتصالات آب رسانی ، موتور خانه و تاسیسات استخر فعالیت داشته که در زیر به صورت مختصر توضیحاتی خدمتتان ارائه می گردد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

مسکن و ساختمان | دکوراسیون و منزل