اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809094247813239

شامپو و روش رهایی از چربی سر

کد: 139809094247813239

http://bit.ly/2OYruWp

، (اخبار رسمی): همه افراد به خصوص دختران به زیبایی موهای خود علاقه‌مندند و چربی مو باعث از بین رفتن این زیبایی می‌شود. چربی موها به دلیل وجود غدد چربی است که به وجود می‌آید و اذیت‌کننده است.

شامپو و روش رهایی از چربی سر
شامپو و روش رهایی از چربی سر

شامپو حاوی موادی است که می‌توانند با این سبوم پیوند شیمیایی دهند و سپس آنها را در آب حل کنند.شامپو نوعی میانجی برای حل کردن آنها در آب و تمیز کردن مو است

پوست سر غدد چربی زیادی دارد که علاوه بر ترشح اسیدهای چرب، سبوم نیز ترشح می‌کنند. سبوم ماده‌ای چرب است که موها و فولیکول‌های مو را می‌پوشاند. سبوم، کوتیکول یا لایه بیرونی ساقه مو را در برگرفته و به آن براقی می‌دهد. در واقع این سبوم است که باعث می‌شود موها کثیف و کدر به نظر برسند و بعد از مدتی به هم بچسبند.

سبوم نوعی چربی است که مانند دیگر اسیدهای چرب، چسبندگی بالایی داشته و ذرات گرد وغبار را به سمت خود جذب می‌کند؛ در نتیجه موها بعد از گذشت مدتی پس از استحمام، کثیف و کدر می‌شوند. یکی از بزرگترین مشکلاتی که سبوم ایجاد می‌کند، این است که به علت آب گریز بودن، مانع رسیدن آب به پوست سر می‌شود. همچنین با ایجاد یک لایه روی پوست سر اجازه رسیدن اکسیژن کافی به فولیکول مو را نمی‌دهد. در نتیجه مو کم کم تخریب شده و دچار ریزش می‌شود.

شامپو حاوی موادی است که می‌توانند با این سبوم پیوند شیمیایی بدهند و سپس آنها را در آب حل کنند. این در صورتی است که سبوم‌ها در حالت عادی در آب حل نمی‌شوند و شامپو نوعی میانجی برای حل کردن آنها در آب و تمیز کردن مو است. در واقع شامپو حاوی نوعی مواد فعال است که این مواد کشش سطحی آب را کاهش می‌دهند و کمک می ‌کنند که با چربی و گرد و خاک ترکیب شود.

قسمتی از مولکول‌های شامپو آب گریز است که با سبوم و قسمتی از آن آب دوست است که با مولکول‌های آب پیوند شیمیایی ایجاد کرده و نوعی پل امولسیونی بین آنها ایجاد می‌کند. این پل امولسیونی به پاک شدن اسیدهای چرب و هیدروکربن از سطح مو کمک زیادی می‌کند. در نتیجه آلودگی‌ها از سطح مو پاک شده و موها تمیز و براق می‌شوند.

سایت زیبالون ارائه‌دهنده بهترین انواع شامپو با برندهای مختلف است که افراد می‌توانند با مطالعه توضیحات کامل درباره هر شامپو بهترین و مناسب‌ترین آن را برای موهای خود انتخاب کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی