اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809094248313748

بازی کامپیوتری Apex؛ تبلور بهترین گیم پلی اول شخص

کد: 139809094248313748

http://bit.ly/33zCbDR

، (اخبار رسمی): هفت ماه از عرضه بازی کامپیوتری Apex می‌گذرد و کماکان این بازیف از بهترینای سبک بتل رویال به شمار می‌رود. بازی های اول شخص مورد علاقه هر گیمری است و از لحاظ جذابیت مهارت بیشتری در جذب مخاطب دارد.

بازی کامپیوتری Apex؛ تبلور بهترین گیم پلی اول شخص
بازی کامپیوتری Apex

بازی‌های آنلاین امروزی به شدت مورد توجه کاربران قرار گرفته و آن‌ها علاقه خود را بیش از پیش نسبت به این بازی‌ها نشان داده‌اند. در ادامه به توضیح محتویات بازی و طریقه نصب آن پرداخته شده است.

بازی کامپیوتری Apex را بهتر بشناسیم

بازی کامپیوتری Apex یکی از بزرگترین بازی‌های شوتر کاملاً مهارتی و اول شخص است که تکنیک بازیکنان و تاکتیک جمعی به شدت در بازی احساس می‌شود. این بازی جذاب از اوایل سال 1397 عرضه شد و تا کنون در سه فصل ارائه شده است. فصل سوم این بازی 9 مهرماه امسال با تغییراتی گسترده در نقشه (مَپ) و اضافه شدن یک بازیکن دیگر توسط استودیو Respawn به بازار گیمرها پیوست. از نکات کلیدی این بازی همکاری گروه Infinity war سازندگان بازی Call of MW با استویدوی ریسپاون است که توانستند موتور بازی را به شدت نرم و سبک کنند.

جزییات و چالش‌های بازی کامپیوتری Apex

بازی کامپیوتری Apex در آخرین آپدیت خود، 9 شخصیت را در اختیار کاربران می‌گذارد که هر یک دارای قابلیت‌های خارق‌العاده است. هر شخصیت دو قابلیت متفاوت در اختیار دارد که احتمال پیروزی در بازی را بالا می‌برد. هر بار که بازیکن وارد بازی می‌شود به دو تا از هم تیمی‌های خود از بالای یک سفینه به پایین منتقل می‌شود. تعداد تیم‌ها (اسکوادها)ی هر مسابقه به 20 می‌رسد که شامل 90 بازیکن است. باید در هر دیدار پس از فرود از سد 19 تیم عبور کرد. پیروزی در بازی Apex  «چمپیَن» نام دارد و شخص در صورتی دوم شدن Game Over شده است. «جامپ تاور»هایی در بازی وجود دارد که صرفاً برای پرش بلند و رفتن به مکان‌های طولانی استفاده می‌شود.

بررسی ابزارها و وسایل بازی کامپیوتری Apex

بازی کامپیوتری Apex، به گونه‌ای است که از تمامی داشته و نداشته‌ها در بازی استفاده می‌شود و گرنه به سرعت نابود خواهد شد. در هنگام فرود این اتفاق ممکن است بیافتد. حتی مشت زدن هم می‌تواند دشمنی که به اسلحه مسلح شده را بکشد و حتی داشتن یک مگنوم تاثیر خود را خواهد گذاشت. ابزار گذاشته شده در بازی به همراه باقی وسایل در خانه‌ها و باکس‌ها موجود است و با داشتن کلید حتی می‌توان درهای قفل را باز کرد.

افراد در بازی به لباس و Helmets که به آن بادی شیلد (لباس و کلاه محافظ) می‌گویند مجهز می‌شوند. در کنار بادی شیلدها هم سه نوع از کپسول‌های شیلد تهیه شده که می‌توان بادی شیلد خود را در صورتی که خالی می‌شود پر کرد. همچنین جان بازیکن هم به یک سری Medkit وابسته است که از طریق آن قادر خواهد بود به جان خود نیرو اضافه کند.

معرفی سلاح‌های بازی کامپیوتری Apex

از آنجایی که بازی کامپیوتری Apex با همکاری ریسپاون و اینفینیتی ساخته شده یقیناً سلاح‌های موجود در بازی باید جذاب باشند. علی‌رغم تاثیرگذاری سلاح‌های موجود در بازی، تنوع آنها در خود سلاح‌ها و رنگ‌های آن قابل رؤیت است. سلاح‌های بازی به پنج دسته کلی تقسیم می‌شوند:

مجموعه اسلحه سبک نزدیک بُرد: اسلحه‌های سبک در بازی، آن‌چنان که باید قوی نیستند و مقدار آسیب کمی را از خود به نمایش می‌گذارند. به طور مثال اسلحه R-301 که یک اسلحه FireRate محسوب می‌شود میزان ضربه به دشمن آن از دور بسیار کم است. اما از نزدیک یک اسلحه قوی به شمار می‌رود. این اسلحه‌ها از خشاب و یا تیرهای زرد رنگی به نام Lite Ammo بهره می‌برند.

مجموعه اسلحه‌ سنگین دور بُرد: شمار اسلحه‌های سنگین دور برد در بازی بسیار بالاتر و بیشتر از سلاح‌های نزدیک برد است. پس خشاب آن هم بیشتر یافت می‌شود. یکی از بهترین سلاح‌های دور برد می‌توان به سلاح FlatLine اشاره کرد که با داشتن قابلیت Full Auto از راه دور به خوبی دشمن را زمین می‌زند. خشاب های فلات لاین‌ها Heavy Ammo نام دارد و به رنگ سبز است.

مجموعه شات گان: شات گان از جمله سلاح هایی است که مرگ زودرس دشمنان را برای شما فراهم می‌کند. سلاح EVA-8 و Peacekeeper از شات گان‌هایی است که در بازی استفاده شده و بسیاری کاربردی است. خشاب‌های این دسته از سلاح‌ها به رنگ قرمز است و به آن Shotgun Ammo گفته می‌شود.

مجموعه تک تیرانداز: تک تیراندازهای بازی به سه دسته تقسیم می‌شوند. اسنایپر G7 که مجهز به خشاب‌ های لایت آمو، اسنایپر دور برد Rifles مجهز به خشاب‌های Energy Ammo و اسنایپر لجندری که شخص را فقط با یک تیر به درک خواهد بست.

مجموعه تپانچه: تپانچه‌های زیادی در بازی وجود دارد که به انواع خشاب‌ها تجهیز شده که یکی از قدرتمندترین آنها تپانچه‌ Wingman است. نباید انتظار زیادی از وینگمن داشت؛ چرا که گیمرها از این اسلحه‌ها به عنوان اسلحه دوم بهره می‌گیرند.

معرفی شخصیت‌های بازی کامپیوتری Apex

همه می‌دانند در هنگام بازی کامپیوتری Apex ،20 تیم از سفینه فرود می‌آید که هر کدام از تیم‌ها دارای سه نفر خواهند بود. تعداد بازیکنان در آخرین آپدیت ارائه شده به 11 نفر می‌رسد. 

Banglore: بَنگلور به سبک یک سرباز واقعی در جریان بازی است. قدرت واقعی او در بازی استفاده از دود است که به آن Smoke Launvher می‌گویند و با پخش کردن دود محیط اطراف را پر از دود می‌کند.

BloodHound: بلُودهاوند که بیشتر او را به شکل یک دیده بان می‌شناسند از پشت دیوار به راحتی می‌تواند دشمنان را شکار کند. قدرت اصلی او Tactical Eye of the Allfather که با مدت زمان بیشتری فعال می‌شود به راحتی دشمنان را شناسایی و با رنگ قرمز اسکن می‌کند.

Caustic: در میان قهرمانان ایپکس از کاستیک به عنوان متخصص زهر نام برده می‌شود. تله‌های دودزای او هر دشمنی را به زهر، آلوده خواهد کرد. دو قدرت Nox Vision و Nox Gas Trap به کاستیک اختصاص دارد.

Gibraltar: گیبرالتار نیز به مانند کاستیک مناسب راش نیست ولی در عین حال قدرتی مثال زدنی دارد. گیبرالتار را در ایپکس نماد فداکاری می‌نامند. از قدرت‌های او می‌توان به سپر محافظ و سپر حبابی او که در 15 ثانیه فعال خواهد بود اشاره کرد.

LifeLine: لایف لاین را یک قهرمان درمانگر در بازی ایپکس لجندز می‌شناسند که صرفاً برای کمک به دوستان خود در بازی می‌تازد. قدرت معمولی او Revive با سپر محافظ و Heal Drone یا همان پهباد محافظ است که به طور خودکار دوستان خود را درمان می‌کند. از قابلیت اصلی او نباید فارغ شد که که فرستادن پکیج است و با دادن اسلحه‌های لجندری احتمال قهرمانی را بیشتر می‌کند.

PathFinder: پَت فایندر ربات ردیاب بازی است که با داشتن یک طناب به راحتی خود را در محیط جا به جا می‌کند. قابلیت برتر پَت فایندر، زیپ لاین اوست که شما را از یک مسیر بلافاصله به مکان دیگر منتقل می‌کند.

Wraith: وریث(وریت) از بهترین قهرمانان بازی کامپیوتری Apex Legends به شمار می‌رود. اگر شخصی اهل ستیز و راش است وریت بهترین گزینه برای اوست. وریت با داشتن مهارت Into the Void می‌تواند به راحتی از دید دشمنان مخفی شود. آلتیمیت اصلی این قهرمان پورتالی است که به راحتی بازیکنان را از یک مکان به مکان دیگری انتقال می‌دهد.

Mirage: میریج را تردست باز بازی Apex Legends می‌نامند. کسی که با خود یک بدل دارد و با بدل خود دیگران را گول می‌زند. بدل میریج با نام دکویی یکی از قدرت‌های اوست که هر 5 ثانیه رفرش می‌شود. قدرت اصلی میریج آلتیمیت نامرئی شدن است که چند بدل از بازیکن می‌سازد و در هنگام گیر افتادن در مخمصه به خوبی می‌تواند بگریزد.

Octane: اگر شخصی از بازیکنانی است که عاشق سرعت است حتما اوکتاین را باید انتخاب کند. یکی از قدرت‌های او تزریق سوزن به بدن خودش است که به سرعت می‌توان از دشمن فرار کرد یا به یک مکان نزدیک شد. البته این قابلیت، منفعل است و سلامتی او به سرعت بهبود پیدا می‌کند. تاکتیک اصلی او تاکتیک جامپ مَستر است که یک بشقاب بر روی زمین می‌اندازد که با آمدن بر روی آن بازیکن را به هوا پرتاب می‌کند.

Wattson: واتسون نیز از دیگر قهرمانان بازی ایپکس است که در فصل دوم اضافه شده است. واتسون که یک شخصیت فرانسوی است بیشتر فاز دفاعی دارد و دارای یک قابلیت منفعل یعنی Spark of Genius است که برای دوستان خود یک اهرم چرخنده جهت شارژ شدن بادی شیلد دوستانتان می‌شود. همچنین یک قابلیت Perimeter که مجهز به دیواره‌های الکتریکی است.

Crypto: کریپتو آخرین قهرمان اضافه شده به بازی Apex Legends است که با آمدن فصل سوم از او و قابلیت‌هایش رونمایی شد. کریپتو بر اساس انیمیشنی که از او در تریلر دیدیم یک هکر به شمار می‌رود و قابلیت‌های او نیز بر اساس هکر بودن او به کار گرفته شده است. اولین قابلیت او Drone نام دارد که مجهز به یک دوربین حرارتی است و می‌تواند با گشت و گذار در نقاط مختلف مَپ دشمنان را شناسایی کند. قدرت اصلی او هم یک نوع EMP هست که با فرستادن آن به کمین دشمن تا حدود 30 متر فاصله، بر روی دشمن تاثیر می‌گذارد و دمیج می‌اندازد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

رایا مگ

مجله اینترنتی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سرگرمی و تفریح