اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809104249012020

اسرار عبادت و حقیقت نماز؛ ترجمه و شرح الأسرار العبادات و حقیقة الصلاة

کد: 139809104249012020

http://bit.ly/37XOq0K

، قم , (اخبار رسمی): شرح اسرار و لطایف عرفانی برخی از عبادات به خصوص نماز بر اساس یافته‏‌های عرفانی و علمی نویسنده است. این نوشته اندکی است در بیان رازهای فرایض واجب بعد از مساله مهم ولایت، یعنی نماز، روزه، زکات، حج، امر به معروف و نهی از منکر. نویسنده به خوبی از عهده شرح اسرار و دقایق معنوی این واجبات الهی برآمده است.

اسرار عبادت و حقیقت نماز؛ ترجمه و شرح الأسرار العبادات و حقیقة الصلاة
شرح اسرار و لطایف عرفانی عبادات به خصوص نماز با استناد به منابع علوم اسلامی و یافته‌‏های عرفانی

شرح اسرار و لطایف عرفانی عبادات به خصوص نماز با استناد به منابع علوم اسلامی و دیدگاه‌‏ها و یافته‌‏های عرفانی نویسنده است.

القاضی سعید محمّد بن محمّد مفید القمّی معروف به قاضی سعید قمی، فیلسوف، مجتهد، مرجع تقلید شیعه و محدث بزرگ قرن دوازدهم هجری بود. وی یکی از فیلسوفان مکتب قم است.

وی در قم زاده شد. پدر وی، محمد فقیه قمی، نیز حکیم بود. زمانی که قاضی جوان بود دوران اولیه تحصیل را در قم سپری کرد. وی در دوران صفوی زندگی می‌کرد و طبیب شخصی شاه عباس صفوی بود. وی با عنوان حکیم کوچک نامبردار است. از آن جا که در قم بعنوان قاضی کار می‌کرد به اسم قاضی مشهور شد. پدر وی به او طب و فلسفه یاد داد.

به گفته نویسنده: «این نوشته اندکی است در بیان رازهای فرایض واجب بعد از از مساله مهم ولایت، یعنی نماز، روزه، زکات، حج، امر به معروف و نهی از منکر. بدین معنا که خداوند، فرایض نامبرده را بعد از آن که ولایت را واجب کرد، واجب ساخت؛ بنابراین فرایض یادشده وقتی به حد کمال می‌‏رسند که ولایت ثابت باشد و منظور از ولایت همان محبت اولی الامر است؛ کسانی که خداوند، اطاعت و پیروی از ایشان را واجب کرده است.»

نویسنده که خود فقیه و فیلسوف و عارف بزرگ دنیای اسلام محسوب می‏‌شود به خوبی توانسته است که از عهده شرح اسرار و دقایق معنوی و عرفانی این واجبات الهی برآید.

چون قلم نویسنده در این کتاب از پیچیدگی خاصی برخوردار است و گویا از نوشته‌‏های ابن عربی تاثیر پذیرفته، در برگردان نیز لازم بوده که برخی کلمات در متن افزوده شود تا ترجمه روان گردد. در برخی موارد نیز زیرنویسی شده تا متن گویاتر باشد و فارسی زبانان از این اسرار و دقایق عرفانی بی بهره نمانند. سعی و تلاش مترجم در این راستا قابل یادآوری و تقدیر است.

کتاب اسرار عبادت و حقیقت نماز (ترجمه و شرح الأسرار العبادات و حقیقة الصلاة)، اثر قاضی سعید قمی با ترجمه و توضیحات علی زمانی قمشه‏‌ای و در 393 صفحه به همت انتشارات آیت اشراق به چاپ رسیده است.

علاقه مندان جهت دسترسی و خرید کتاب اسرار عبادت و حقیقت نماز (ترجمه و شرح الأسرار العبادات و حقیقة الصلاة) می‌توانند به سایت فروشگاه اینترنتی انتشارات آیت اشراق به آدرس ayateeshraq.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انتشارات آیت اشراق

کتابسرای اشراق در فضای لهیب طعنه‌ها و هجمه‌ها بر علیه کتب عرفانی و فلسفی در قم در سال ۱۳۷۲ تأسیس شد و بصورت تخصّصی در زمینه کتب عرفانی و فلسفی و اخلاقی شروع به فعالیت نمود و تلاش کرد دلبری این موضوعات را در عرصه فرهنگ پررنگ‌تر نماید. بعد از ۱۵ سال کسب تجربه در امر کتابفروشی در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ مجوز نشر به نام “آیت اشراق” با محوریّت کتب علوم عقلی و عرفانی شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب