کد: 139809104249113820

پرده برداری از رازهای پنهان موفقیت

راز موفقیت افراد موفق چیست؟

کد: 139809104249113820

http://bit.ly/37YHUqb

، تهران , (اخبار رسمی): در این مطلب از دکتر فرشید قنبرپور، مشاور و مدرس موفقیت از راز موفقیت انسان‌های موفق پرده برداشته می‌شود.

راز موفقیت افراد موفق چیست ؟ پرده برداری از رازهای پنهان موفقیت
آموزش اختصاصی و رایگان اصول و قوانین موفقیت و رازهای پنهان موفقیت افراد موفق در سایت موفقیت آریال

دکتر فرشید قنبرپور، مشاوره و مدرس دوره‌های توسعه مهارت‌های فردی، مهارت‌های مدیریتی، سازمانی و ارتقای دانش فردی و سازمانی است. از او کتاب‌های مدیریتی و کسب و کار منتشر شده است. 

در ادامه بخش‌هایی از آموزش‌های دکتر قنبرپور در خصوص رازهای موفقیت آورده شده است.

رعایت قوانین موفقیت

اگر زندگی انسان‌های موفق جهان مورد بررسی قرار گیرد، می‌توان متوجه شد که همه آنها فارغ از اینکه در چه زمینه‌ای به موفقیت رسیده‌اند قوانین و مقررات مشخص و معینی را رعایت کرده‌اند. بسیاری از انسان‌ها فکرشان و باورشان بر این است که قوانین موفقیت مثلا در زمینه ورزش با قوانین موفقیت در بیزینس متفاوت است. در واقع این باور غلط یکی از رایج‌ترین باورهایی است که انسان‌های حتی تحصیل کرده یا حتی موفق سالیان سال است که در ذهن خودشان پرورانده‌اند.

راز موفقیت چیست؟

راز موفقیت، قوانین یکسان آن است. اما رازی که در ادامه از آن صحبت می‌شود در همه زمینه‌ها و حوزه‌ها و در همه صنف‌ها یکسان است. فرقی نمی کند که شخص زن است با مرد. پیر است یا جوان. تحصیلکرده است یا بیسواد. ایرانی است با خارجی.

اگر شخصی بخواهد در یک زمینه‌ای که هیچ فرقی نمی‌کند چه زمینه‌ای باشد موفق شود باید یک‌سری قوانین یکسان را رعایت کند.

انسان‌های موفق برای رسیدن به موفقیت از این قوانین پیروی کرده‌اند. به عنوان مثال همه انسان‌های موفق جهان فارغ از نوع فعالیت کاری‌شان از قانون تمرکز و پشتکار در مسیر کاری خود بهره برده‌اند. همه این انسان‌ها از قوانین نظم و انضباط فردی در کارها و فعالیت‌های خود بهره‌برداری کرده‌اند. همه آنها می‌دانند که اگر بخواهند به اهداف و رویای خود دست پیدا کنند باید از یک الگوی موفق در زمینه کاری خود استفاده کنند و ده‌ها قانون دیگری که این انسان‌ها دانسته یا نادانسته از آن برای رسیدن به هدف‌های‌شان استفاده کرده‌اند.

البته شاید بعضی از افراد این سوال در ذهن‌شان نقش بسته باشد که پس هیچ فرقی بین کسی که در ورزش فوتبال توانسته است به آقای گل جهان تبدیل شود با کسی که مثلا در حوزه کشاورزی بهترین کشاورز کشور و جهان شده است وجود ندارد؟

دسته بندی قوانین موفقیت

همانطور که گفته شد قوانین موفقیت را به دو دسته می‌توان تقسیم کرد:

دسته اول قوانین عمومی موفقیت:

قوانین عمومی موفقیت هستند. همان قوانینی که بعضی از آنها در بالا اشاره شده است. ( قوانینی از قبیل تمرکز، پشتکار، هم‌راستایی با رسالت فردی، مطابقت داشتن با علاقه‌مندی و توانمندی فردی و عدم مغایرت داشتن با قوانین جاری کشور و ...)

دسته دوم قوانین خاص موفقیت:

قوانین آن قوانینی هستند که از آنها به عنوان قوانین خاص هدف یاد می‌کنند. این قوانین، نوع هدف و ماهیت آن متفاوت است اما هیچگاه به عنوان اهرم تعیین کننده‌ای برای ایجاد تفاوت در مسیر موفقیت مطرح نبوده‌اند.

زندگی انسان‌های موفق چگونه است؟

همه انسان‌های موفق کسانی بوده‌اند که هدف‌ها و رویاهایی را در زندگی خود انتخاب و محقق کرده‌اند که در مسیر رسالت فردی آنها بوده است. شاید خیلی‌ها، آدم‌های زیادی را دیده‌اند که علی‌رغم آنکه در زندگی خود موفقیت‌های مالی زیادی را کسب کرده‌اند و مبالغ زیادی را در حساب‌های بانکی خود ذخیره کرده‌اند اما در پایان عمر و در سال‌های آخر عمر خود احساس می‌کرده‌اند که علیرغم همه هدف‌هایی که محقق کرده‌اند ولی احساس خوشبختی در زندگی آنها جایگاهی ندارد.

زندگی این دست از آدم‌ها شاید آرزو و رویای خیلی از آدم‌ها باشد ولی همین آدم‌ها از درون احساس پوچی و ناخوشبختی (بدبختی) می‌کنند.

اشتباهاتی که باعث می‌شوند به موفقیت نرسیم

شاید بزرگترین اشتباه بنیادین این دسته از انسان‌ها مطالعه نکردن زندگی انسان‌هایی بوده است که پیش از آنها توانسته بودند به اهداف و رویاهای خود دست پیدا کنند و در کنار آنها خوشبختی را نیز تجربه کرده‌اند.

این آدم‌ها اشتباه دیگری را که مرتکب شدند این بوده است که موفقیت را برابر با کسب پول و ثروت می‌دانستند. شاید نبودن پول همیشه برابر است با بدبختی ولی هیچگاه نمی‌توان گفت که بودن آن برابر است با خوشبختی.

راز موفقیت افراد موفق چیست؟

راز موفقیت و زندگی افراد موفق جهان در همه حوزه‌ها چه انسان‌هایی که به عنوان افراد موفق در حیطه خانواده شخصی بوده‌اند و چه کسانی که در حیطه کسب و کار و بیزینس توانسته‌اند جز چهره‌های ماندگار صنف کاری خود باشند و چه آدم‌هایی که نام خود را در جرگه افراد موفق در ثروت ماندگار کرده‌اند و همه از یک قانون کلی بهره جسته‌اند و آن قانون پیش از همه قوانین بر کیفیت زندگی و کیفیت موفقیت فردی انسان‌ها تاثیرگذار است. آن قانون چیزی نیست جز قانون همگرایی رسالت فردی با هدف‌های زندگی.

یعنی اگر شخصی در طول زندگی خود همه هدف‌های خود را محقق کند اما این اهداف با رسالت فردی و شخصی او همگرا و هم محور نباشد شاید ذره‌ای در ایجاد احساس خوشبختی در زندگی اثرگذار نخواهند بود. در واقع مصداق همان ضرب المثل ایرانی آب در هاونگ کوبیدن است.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت آریال مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه آموزشی تحقیقاتی آریال

موسسه توسعه اندیشه های نوین سهند ) آریال ) موسسه ای ایست آموزشی که با سابقه چند ساله مشاوره و آموزش سازمان ها و افراد مسئول در مشاغل مختلف سعی در ارتقای سطح دانش و سواد فردی و سازمانی آدم ها در راستای تحقق اهداف آنها را دارد . ما در موسسه خود هر ساله اقدام به برگزاری دوره‌های تخصصی موفقیت برای سنخیت های مختلف می نماییم.چه کسانی که تمایل دارند دانش و مهارت خود را مدیریت کرده تا اهداف و رویاهای خود را محقق سازند.چه کسانیکه در سازمان ها و شرکت های دولتی به عنوان کارمند استخدام شده اند و دوست دارند تا با ارتقای سطح دانش خود در همان مسیر شغلی خودشان پله های ترقی را یکی پس از دیگری طی نموده و به قله های موفقیت برسند.

منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل