اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809104252913641

تبلیغات در نقطه‌ خرید 

کد: 139809104252913641

http://bit.ly/37WrCON

، تهران , (اخبار رسمی): تبلیغات در نقطه‌ خرید به تبلیغاتی مربوط می‌شود که در فروشگاه‌ها و مراکز خرید صورت می‌گیرد. این نوع از تبلیغات به دلیل حضور تعداد زیادی از برندها و خریداران در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ بیشتر است. استفاده از انواع استند (قفسه) نمایش محصول یکی از روش‌های رایج در این موضوع است.

تبلیغات در نقطه‌ی خرید 
استند ایستاده لوازم التحریر

تبلیغات در نقطه‌ خرید  یکی از شیوه‌های تبلیغات است که رشد فراوانی را در سال‌های گذشته داشته است. البته این رشد بیشتر در کشورهای توسعه یافته  مشاهده می‌شود. این رشد تا حدی است که بسیاری از موسسه‌های تبلیغاتی و مشاوره مدیریت و تبلیغات در این کشورها یک دپارتمان به‌خصوص برای خدمات مربوط به POP Advertising ایجاد کرده‌اند. این بخش‌ها به طور مشخص تنها به خلق ایده‌ها و روش‌های جدید جهت معرفی و فروش محصولات به این صورت دارند.

POP Advertising یا تبلیغات در نقطه‌ خرید به تبلیغاتی مربوط می‌شود که در فروشگاه‌ها و مراکز خرید صورت می‌گیرد. این شکل از تبلیغات بیشتر در فروشگاه‌های زنجیره ای بزرگ وجود دارد، زیرا حضور تعداد زیادی از برندها و خریداران در فروشگاه‌ها باعث می‌شود که اجرای پروژه‌های تبلیغاتی در نقطه‌ی خرید توجیه‌پذیر شوند. به دلیل رشد فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوچک و بزرگ، گردش مالی این گونه تبلیغات در ایران در حال رشد است.

انواع تبلیغات در نقطه خرید

دنگلر: آویزی است از جنس مقوا، کارتن لمینتی، طلق یا کارتن پلاست که معمولا به شکل محصول جهت اتصال از سقف واحد تجاری به کار می‌رود.

وابلر: وسیله اطلاع رسانی در فروشگاه‌ها است که به قفسه، دیوار، درب یا قفسه فروشگاه وصل می‌شود و در اثر جریان هوا یا عبور افراد تکان می‌خورد و توجه خریداران را جلب می‌کند و جنس آن معمولا از مقوای گلاسه، ایندربورد است.

گوندولا: (به ایتالیایی) یک نوع بلم و قایق پاروئی باریک و دراز است که بیشتر در شهر ونیز ایتالیا برای جابجایی افراد و بارها استفاده می‌شود. در تبلیغات به نوعی استند مستقل و ثابت نمایش محصولات گفته می‌شود که در دو سر انتهای قفسه‌های فروشگاهی قرار می‌گیرد و دارای مضمونی خاص و جدا از قفسه بوده و ابعاد آن به صورت استاندارد دو برابر یک قفسه است.

استند رومیزی: در فروشگاه‌های بزرگ و پرمشتری، گاهی اوقات کالاهای حاضر در نزدیکی صندوق فروشگاه و کانتر فروشندگان، چند برابر بیشتر از سایر کالاهای مشابه به فروش می‌رسند. این محصول با نمایش تعداد کمتری از محصولات در اندازه‌ای کوچک و مناسب بر روی میز فروش، محبوب بسیاری از برندها است. از نکات اصلی دیگر این محصول مقرون به صرفه بودن، تولید سریع و آسان، تنوع استفاده از متریال‌های گوناگون و … است. این نوع استند بسته به نوع سلیقه مشتریان از مقوا، کارتن پلاست، پلکسی، پی وی سی، فایبرگلاس، چوب، فلز، شیشه و… قابل ساخت است.

استند ایستاده: کالایی است که برای قراردادن محصول در فروشگاه از آن استفاده می‌شود. صاحبان کالا از استند محصول برای اینکه کالای خود را در مکانی خاص از فروشگاه، به مشتریان عرضه کنند، استفاده می‌کنند. زمان خرید و گزینش نهایی کالا بی‌تردید مهمترین زمان برای تبلیغات است. این گونه از تبلیغات با رشد چشمگیری در حال تبدیل به یکی از مهمترین فعالیت‌های تبلیغاتی است.

پرهزینه‌تر بودن سایر روش‌ها نظیر تبلیغات تلویزیونی و رادیوئی از دلایل این رشد است اما شاید بتوان دلیل اصلی را در این جمله خلاصه کرد، همه خریداران بیننده تلویزیون، شنونده رادیو و یا خواننده روزنامه نیستند، اما برای خرید همه ناگزیرند که به فروشگاه بروند. استندهای فروشگاهی عموماً از جنس کارتن پلاست، چوبی، فلزی، فایبرگلاس و … ساخته می‌شوند که در سال‌های اخیر با ترکیب مصالحی نظیر نورپردازی، صفحه نمایش و … جلوه‌ای خاص پیدا کرده‌اند.

چرخ دستی خرید: امروزه با تغییر فرهنگ خرید و خرید گروهی و یک‌باره مصرف‌کنندگان از هایپرمارکت‌های بزرگ و با توجه به فضای بزرگ این فروشگاه‌ها، استفاده از چرخ دستی‌های خرید بزرگ بسیار رایج شده و در عین حال این ابزار می‌تواند با عنوان تابلوهای تبلیغاتی کوچک و متحرک، مورد استفاده برندها قرار گیرد. استفاده از تبلیغات چاپی، ال سی دی‌های تصویری کوچک و سایر ابزار قابل نصب بر روی این وسیله از راهکارهای تبلیغاتی است. در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بزرگ هر مشتری یک چرخ دستی به همراه خود در تمام سطح فروشگاه حمل می‌کند، این چرخ دستی همیشه روبروی مشتری است و می‌تواند به بر روی تصمیم خرید او موثر باشد.

کانتر سمپلینگ: ابزاری مناسب برای تبلیغات BTL که به مشتریان امکان می‌دهد در برنامه‌های سمپلینگ و پروموشن خود از آن استفاده کنند و عموماً این برنامه‌ها شامل استقرار یک یا دو نفر خانم یا آقا در پشت کانتر و معرفی محصولات یا خدمات برند به مخاطبان مورد نظر است، کانترهای سمپلینگ دارای کاربردی بسیار راحت هستند و برای جابجایی می‌توان آن‌ها را به‌آسانی جمع کرد، عموماً به دو صورت تاج دار و بدون تاج هستند و از جنس abs ،pvc یا پروفیل بوده و بسته به نوع آن در ابعاد یک و دو نفره عرضه می‌شوند. در سال‌های اخیر شرکت‌ها با ایجاد تنوع در برنامه‌های خود از میزهای متنوع و متفاوتی که گاهای به صورت ویژه برای آنها ساخته می‌شود استفاده کرده‌اند.

سینی: این وسیله کاربردی و تبلیغاتی است که با هدف ترویج و ارائه سمپل محصول استفاده می‌شود، به این صورت که محصول در داخل آن قرار می‌گیرد و فرد آن را به صورت سیار حمل می‌کند و یا به صورت ثابت بر روی کانتر ورودی فروشگاه قرار می‌گیرد. این ابزار معمولاً از جنس مقوای ضخیم، پلکسی یا پلاستیکی ساخته می‌شود و با نصب برچسب بر روی آن تبلیغ می‌شود.

شلف تاکر: وسیله‌اى است که از عرض طبقات براى اطلاع‌رسانى در قفسه‌هاى فروشگاهى استفاده می‌کند.

شلف استوپر: نوعی از تبلیغات بر روی شلف و قفسه‌های فروشگاهی محسوب می‌شود که عموماً به صورت قائم بر قفسه نصب شده و برای جلب توجه و توقف خریدارانی که در حال حرکت بین قفسه‌ها هستند و یا تفکیک دسته‌ای از محصولات بر اساس کاربرد یا نوع برند از سایران به کار می‌روند وسیله‌اى است که از عرض طبقات براى اطلاع‌رسانى در قفسه‌هاى فروشگاهى استفاده می‌کند.

استیکر: برچسب اطلاع‌رسانى که معمولا جهت چسباندن بر روى شیشه، کف فروشگاه، یا اتومبیل‌های پخش استفاده می‌شود. در فروشگاه‌های بزرگ، معمولا هر ردیف مربوط به گروه خاصی از محصولات است (مثلاً مربوط به مواد شوینده) می‌توان از زمین برای معرفی محصول که در همان ردیف قرار دارد یا برند خاصی استفاده کرد.

راه بند: ابزار تبلیغاتی است که از جنس مقوا، کارتن پلاست، چوب یا فلز ساخته می‌شود و بر روی آن تبلیغات برند یا شرکت چاپ یا نصب می‌شود و در جلوی مکان‌های فروش و مارکت‌ها قرار می‌گیرد و استفاده دوگانه دارد، که هم برای تبلیغات برند استفاده می‌شود و هم بخش ورودی را مسدود یا رزرو می‌کند. در مارکت‌ها از این ابزار برای مشخص کردن محل توقف اتومبیل‌های پخش استفاده می‌شود.

بانتینگ: ابزار اطلاع رسانى است که معمولا بر روى کاغذ، مقوا یا طلق چاپ شده و به صورت ریسه (تکرار یک یا چند طرح مرتبط) از یک‌سو به سوى دیگر فروشگاه کشیده شده و در زمان برگزاری جشنواره‌های تخفیفی، جایزه‌ای از آنها استفاده می‌شود.

دامپ بین: یک ظرف باز بزرگ در فروشگاه برای محصولاتی که به صورت فروش ویژه فصلی و با قیمت ارزان‌تر از حد معمول که به صورت فله‌ای به فروش می‌رسد گفته می‌شود و معمولاً از جنس ارزان قیمت و سبک نظیر مقوا یا کارتن پلاست و در مواردی از جنس چوب ساخته می‌شود و بخش خارجی آن حاوی تبلیغ محصول است.

رول آپ: نوعی استند رولی حاوی اطلاعات و ویژگی‌های محصول است.

تابلوهای صندوق‌ها: معمولاً صندوق‌ها دارای تابلوهایی هستند، این تابلوها می‌توانند به عنوان محلی برای معرفی محصولات مورد استفاده قرار گیرند.

چیدن محصولات در نزدیکی صندوق‌ها: حتماً همه بارها دیده‌اند که برخی محصولات علاوه بر محل اصلی خود، در نزدیکی صندوق هم قرار گرفته‌اند. معمولاً این محصولات کاربرد عام دارند به گونه‌ای که مشتری پیش از ورود به صندوق با دیدن آن، در آخرین لحظه تصمیم به خرید آن می‌گیرد. لوازم بهداشتی مثل خمیردندان و صابون، محصولات غذایی مثل شکلات و چیپس و نوشیدنی‌ها یا … می‌توانند از مواردی باشند که قرار گرفتن آنها در نزدیکی صندوق می‌تواند بسیار در فروش آن موثر باشد.

تابلوهای تبلیغاتی درون فروشگاه‌ها : این تابلوها بسیار مشابه با بیلبوردهایی است که در خارج از محل خرید قرار می‌گیرند، اما این بار با قرار گرفتن در محل خرید احتمالاً شانس بیشتری برای فروش محصول دارند.

فاکتورهای خرید: پشت یا پایین فاکتورهای خرید می‌تواند به عنوان محلی مناسب برای معرفی محصولات باشد. این محصولات که در فاکتورها معرفی می‌شوند، می‌تواند مرتبط با خرید مشتری باشد تا بدین ترتیب کارایی آن نیز بیشتر شود.

کارت پارکینگ: مشتریان هنگام ورود به پارکینگ در اولین لحظه، کارت ورود به پارکینگ را دریافت می‌کنند، این کارت می‌تواند محل مناسبی برای معرفی محصولات باشد.

تا اینجا تمام موارد به گونه‌ای تلاش می‌کرد، محصول را به گونه‌ای به مشتری نمایش دهد. این موارد همان تبلیغات هستند فقط محل آنها تغییر کرده است و در محل خرید صورت گرفته‌اند.

در هر صورت بازاریابی در نقطه خرید (Point Of Purchase Marketing) به عنوان مفهومی کلان‌تر از POP Advertising شامل موارد دیگری نیز است مهم‌ترین آن‌ها «فروش همزمان دو محصول مکمل»، «برچسب‌های تخفیف و حراج»، «کوپن‌های تخفیف»، «جوایز خرید و قرعه‌کشی‌ها»، و نظایر آن است.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی