اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809114257813460

قیمت بوم راهبند

کد: 139809114257813460

http://bit.ly/36j28tq

، تهران , (اخبار رسمی): بوم راهبند در راهبندهای اهرمی که متداول‌ترین انواع راهبند هستند، جزئی بسیار اساسی است. بوم راهبند همان میله‌‎‌ای است که توسط دستگاه راهبند با گردش 90 درجه‌ای در جهت عمودی مسیر را بازگشایی کرده یا می‌بندد.

قیمت بوم راهبند
قیمت بوم راهبند

البته نوعی از بوم راهبند وجود دارد که در هماهنگی با دستگاه راهبند با شکست 90 درجه‌ای در قسمتی متناسب با ارتفاع محل نصب این امکان را به راهبندها می‌دهند که تمامی طول بوم به صورت عمودی نایستد و راهبند بتواند در محل‌هایی که محدودیت ارتفاع دارد هم نصب شوند.

در این حالت بوم راهبند به دو بخش عمود ایستا و افق ایستا تقسیم می‌شوند. بخش عمود ایستا تا ارتفاع مورد نظر به صورت عمودی قرار می‌گیرد و بخش افق ایستا به موازات سقف یا المان محدودکنننده ارتفاع به صورت افقی قرار می‌گیرد. به این ترتیب راهبند که به آنها راهبند تاشونده می‌گویند تبدیل به عناصری سازگار با معماری اماکن گوناگون می‌شود.

در انواع مختلف راهبند به دلیل شکل هندسی مختلف در طراحی قطعه اتصال دهنده بوم به بدنه راهبند، شکل بوم نیز متفاوت است.

پروفیل بوم تقریبا در هر راهبند با اصالت متناسب با طراحی آن محصول بوده و از نظر ابعادی با ساختار کلی راهبند همگون است.

البته اصلی‌ترین پارامتر در بوم راهبند وزن آن است. دستگاه راهبند برای محدوده خاصی از وزن راهبند تولید شده. گشتاور تولید شده توسط راهبند میزانی مشخص داشته و بنابراین طول‌های مختلفی از بوم گشتاورهای مختلفی را برای حرکت می‌طلبند که باید در محدوده مجاز و ایمن راهبند باشد.

نکته دیگر تاب آوری بوم در حین تنش‌های حرکت بوم است. هر حرکت از حالت ایستا و رسیدن حرکت به سرعت صفر یا ایستادن خود دارای تنش است. این تنش ناشی از نیروی ماند یا اینرسی سکون یا اینرسی حرکتی است. میزان اینرسی سکونی و حرکتی بوم وابسته به وزن بوم راهبند و سرعت حرکت راهبند است.

افزایش تاب آوری بوم راهبند پس از تولید بوم با مقطع مناسب مستلزم اجرای عملیات حرارتی مطلوب و مناسب بر روی بوم است و صد البته که عملیات حرارتی مطلوب بر روی آلومینیوم با آلیاژ مرغوب صورت می‌پذیرد.

بوم راهبندهای آی در، از آلومینیوم دست اول و فاقد ناخالصی‌های ذوب چندم است. سخت کاری شده و تنش‌ها را به خوبی تحمل می‌‌کند. یک تنش اجتناب ناپذیر مشاهده شده در راهبندها تنش ایجاد شده توسط بادهای شدید است.

مشاهده شده در راهبندهایی که بوم با سطح درگیر بالا با باد دارند به عنوان مثال راهبندهای بوم مستطیل شکل، فشار باد به حدی بوده که بوم را به کلی از مسیر منحرف کرده و به مرور باعث شکسته شدن بوم می‌شوند.

برند آی در با اتکای به تجارب خود، بوم راهبندهای خود را به صورت گرد و دایره‌ای شکل طراحی و ساخته تا حالت آیرودینامیکی مطلوبی داشته باشد و درگیر فشار بادهای شدید نشده و علاوه بر سلامت بوم، سلامت دستگاه راهبند نیز تامین شود.

این شکل از بوم راهبندهای آی در استحکام مطلوبی را هم در برابر ضربات جزئی ناشی از برخورد اجسام خارجی دارد و در برابر تصادفات جزئی و معمول با بوم، آسیب حداقلی و قابل چشم‌پوشی می‌بینند.

رنگ آمیزی بوم راهبند علاوه بر ایجاد زیبایی به قابلیت دیده شدن بوم در تاریکی و روشنایی را تضمین می‌کند.

رنگ آمیزی با طی مراحل شستشوی صحیح سطح کار و رعایت ترتیبات علمی مورد تایید iDOOR قرار می‌گیرد.

برای بهبود شاخص‌های بصری بوم، شبرنگ‌هایی برای دیده شدن اهرم راهبند در نظر گرفته می‌شود. در کشور ایران به دلیل اینکه آلومینیوم در دسترس بوده و از فلزات استراتژیک است. تولید بوم یا اهرم راهبند امری ساده و ارزان است و بسیاری از راهبندهای خارجی نیز بوم محصولات عرضه شده در ایران را از منابع داخلی تامین می‌کنند.

البته در این حوزه به دلیل عدم آگاهی دقیق واردکنندگان از اصول متالوژی فلزات گاهی دیده شده که بوم‌های تولیدی تطابق وزنی مناسب با دستگاه را نداشته و باعث کوتاه شدن عمر و یا ایجاد مشکلات در مدارات هیدرولیک راهبندها می‌شود.

در انتها باید گفت قیمت بوم راهبند، همچنین در دسترس بودن آن پارامترهای مهم برای انتخاب یک راهبند مناسب هستند. چون بوم راهبند قطعه‌ای در معرض آسیب است و چنانچه قیمت بوم راهبند بالا باشد و یا در دسترس نباشد کل سیستم از بهره‌برداری افتاده و کارایی نخواهد داشت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آی در

شاید یکی از رویایی ترین تصورات انسان قرار گرفتن در محیطی بالاترین سطح از امنیت و اتوماسیون سیستم ها و المان های اطراف اوست. رفته رفته اموری که در گذشته توسط انسان انجام می شد به ماشین های خودکار سپرده شده و حتی تصور اینکه این موارد در روزگاری نه چندان دور به شیوه دستی صورت می پذیرفت، دشوار می گردد. یکی از الزامی ترین این اتوماسیون ها که علاوه بر آسایش، سطح امنیت را هم ارتقاء می دهد، اتوماسیون گذرهای عبور انسان ها و خودروهاست.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی