اطلاعات تماس
  • 091291*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980912425899692

درمان نقرس با برنا کامبوچا

کد: 13980912425899692

http://bit.ly/2Riw7gP

، تهران , (اخبار رسمی): بهترین درمان برای نقرس، مصرف چای کامبوچا است. زیرا تمامی سموم بدن توسط اسید گلوکونیک و اسید گلوکورنیک به همراه اسید هالورنیک سبب جذب بلورهای اسید اوریک از بافت‌های بدن و سپس از طریق ادرار دفع شده و با پاکسازی بدن از مواد مضر از جمله اسید اوریک و غیره سبب از بین رفتن علائم بیماری می‌شود.

درمان نقرس با برنا کامبوچا
درمان نقرس با برنا کامبوچا

براساس تحقیقات انجام شده، محققان روسی به این نتیجه رسیدند که بهترین درمان برای دردهای روماتیسمی و نقرس، البته همراه با رژیم غذایی، مصرف چای کامبوچا است

نقرس بیماری است که بر اثر تجمع زیاد ماده‌ای به نام اسید اوریک در بدن ایجاد می‌شود و می‌تواند موجب بروز علائمی مثل درد و تورم در مفاصل شود. بروز نقرس می‌تواند ارتباط نزدیکی با مصرف زیاد غذاهای سرشار از پروتئین به خصوص گوشت داشته باشد.

همانطور که ذکر شد، علت اصلی نقرس تجمع اسید اوریک در بدن است. اسید اوریک در واقع پسماند متابولیسم و سوختن پروتئین در بدن بوده که گاهی اوقات بر اثر تولید زیاد این ماده در بدن و یا ناتوانی کلیه در دفع آن ماده به طرز غیر طبیعی در مایعات بدن جمع شده و به دنبال آن بلورهای این ماده در مفاصل بدن رسوب می‌کند. رسوب بلورهای اسید اوریک در بدن موجب تحریک سلول‌های ایمنی شده و به دنبال آن موجب التهاب و درد مفصل می‌شود.

کریستال‌های اسید اوریک در مفصل موجب می‌شوند تا سلول‌های ایمنی بدن آنها را مهاجم تلقی کرده و بخورند. به دنبال آن این سلول‌ها مواد شیمیایی خاصی به نام پروستاگلاندین و لوکوترین از خود ترشح می‌کنند که این مواد موجب ایجاد علائم التهاب در مفصل (درد و تورم) می‌شود.

از علائم شایع این بیماری درد و تورم ناگهانی مفصل به خصوص مفصل متاتارسوفالانژیال شست پا است. بروز ناگهانی درد و تورم مفصل را حمله نقرسی می‌نامند. ضربات مکرر به این مفصل (مثلاً به دنبال راه رفتن طولانی) موجب می‌شود کریستال‌های اسید اوریکی که قبلاً در بافت‌های مفصل رسوب کرده ناگهان به داخل مفصل ریزش کرده و موجب پاسخ التهابی بدن به آن شوند.

هر عاملی که بتواند سطح اسید اوریک خون را به طور ناگهانی بالا ببرد (مانند بروز کم آبی در بدن، مصرف الکل و اسیدی شدن خون) هم می‌تواند موجب حملات نقرسی شود. حملات درد و تورم مفصل شصت پا در نقرس معمولاً شبانه است. در طول روز به علت وضعیت ایستاده بدن، مایع میان بافتی زیادی در اندام تحتانی و به خصوص پایین‌ترین قسمت‌های آن یعنی پاها جمع می‌شود. شب هنگام و وقتی بیمار دراز کشیده و به حالت افقی در می‌آید این مایع میان بافتی دوباره به جریان خون بر می‌گردد. در این بازگشت، مایعات زودتر از اسید اوریک به جریان خون بر می‌گردند و در نتیجه غلظت اسید اوریک در پا افزایش می‌یابد. این اسید اوریک در مفاصل پا رسوب می‌کند و چون در شب پا سردتر می‌شود این سرما به رسوب کریستال‌های اسید اوریک در مفصل پا کمک می‌کند. به همین علت بروز حملات درد و تورم مفصل در شب بیشتر است.

رسوب اسید اوریک در مفاصل می‌تواند در نهایت موجب تخریب آنها شود. سنگ کلیه و اختلال در عملکرد کلیه از دیگر عوارض این بیماری است. نقرس در مردها 9 برابر شایع‌تر بوده و معمولاً در سنین میان سالی بروز می‌کند. این بیماری زمینه ارثی و خانوادگی دارد.

نکته جالب این است که حدود 10 درصد مردم اسید اوریک بالایی دارند ولی همه آنها علائم نقرس را نشان نمی‌دهند. در واقع در بسیاری اوقات در موقع بروز علائم بالینی نقرس که به صورت شروع ناگهانی درد و تورم مفصلی است اسید اوریک خود کاهش می‌یابد.

بر اساس تحقیقات انجام شده، محققان روسی به این نتیجه رسیدند که بهترین درمان برای دردهای روماتیسمی و نقرس، البته همراه با رژیم غذایی، مصرف چای کامبوچا است. زیرا تمامی سموم بدن توسط اسید گلوکونیک و اسید گلوکورنیک به همراه اسید هالورنیک سبب جذب بلورهای اسید اوریک از بافت‌های بدن و سپس از طریق ادرار دفع شده و با پاکسازی بدن از مواد مضر از جمله اسید اوریک و غیره سبب از بین رفتن علائم بیماری و شفای کامل آن می‌شود. همچنین با بالا بردن قدرت ایمنی بدن سبب، سوخت ساز چربی و پروتیئن‌ها می‌شود و وجود انواع ویتامین‌ها، اسیدها و مخمرهای موجود در آن سبب ترمیم و بازسازی بافت‌های آسیب دیده پوست می‌شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

برنا کامبوچا

برنا کامبوچا با هدف ارتقاء سطح سلامتی جامعه و ارائه محصولات جایگزین نوشابه‌های مضر صنعتی، تحقیقات خود را در زمینه نوشیدنی‌های گیاهی تخمیری از سال 1394 به همت جمعی از متخصصین صنعت و دانشگاه شروع و در واحد تحقیق و توسعه شرکت ، موفق به طراحی و تولید نوشیدنی تخمیری کامبوچا بر پایه طب سنتی گردید. این واحد تولیدی تحت نظارت سازمان غذا و دارو بوده و عضو انجمن جهانی تولیدکنندگان کامبوچا می باشد .

اطلاعات تماس
  • 091291*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان