اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809134263213581

صف خرید سهام در بورس چیست؟

کد: 139809134263213581

http://bit.ly/2r45m54

، اصفهان , (اخبار رسمی): همه با مفهوم کلی صف کم و بیش آشنایی دارند و به وضوح در پاره‌ای از زمان دیده شده هنگامی که تقاضا برای به دست آوردن یک کالا یا خدمات افزایش پیدا می‌کند معمولا به دلیل افزایش تقاضا منجر به تشکیل صف خواهد شد.

صف خرید سهام در بورس چیست؟
صف خرید سهام در بورس چیست؟

حال این افزایش تقاضا ناشی از احتمال وقوع یک شایعه و خبر مبنی بر افزایش احتمالی قیمت یا کاهش میزان عرضه آن کالا یا خدمات خواهد بود.

صف خرید سهام چیست؟ هنگامی که تقاضا برای خرید سهام یک شرکت افزایش پیدا می‌کند و این افزایش تقاضا باعث رشد قیمت سهام می‌شود، حال به دلیل محدودیت دامنه نوسان قیمت که حداکثر مثبت ۵ درصد است خریداران در سقف قیمتی دستور خرید خود را وارد سیستم معاملاتی می‌کنند. در این وضعیت فروشنده از فروش سهام خود خودداری می‌کند یا بهتر است گفته شود تقاضا (خریدار) برای خرید سهام در سقف قیمتی بیش از عرضه کننده (فروشنده) آن است در این حالت اصطلاحا گفته می‌شود سهم در صف خرید قرار دارد.

در تصویر بالا سهام شرکت نورد آلومینیوم ( نماد فنوال) حداکثر قیمت مجاز ۴۹۸۶ ریال است که در ستون خریداران و سر خط خرید (ردیف اول ) تعداد ۳۰۴ دستور خرید در سقف قیمتی ۴۹۸۶ ریال تقاضا برای خرید این سهام وجود دارد که به این حالت صف خرید گفته می‌شود.

علاقه‌مندان جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی می‌توانند به بخش مقالات موسسه خانه تدبیر و اندیشه و یا به وب سایت خانه تدبیر و اندیشه به آدرس www.tadbirhome.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزش بورس خانه تدبیر و اندیشه

موسسه خانه تدبیر و اندیشه در سال ۱۳۸۸ شروع به فعالیت کرد . محور اولیه آموزشها سواد مالی بود . سال ۱۳۸۹ دوره سهامدار موفق تدوین و معرفی گردید . این دوره به گونه ای مورد استقبال قرار گرفت که بیشترین دوره برگزار شده موسسه تا به حال این دوره بوده است. از سال ۱۳۹۳ دوره های روانشناسی نیز به محورهای آموزشی موسسه افزوده شد. جهت اطلاع بیشتر می توانید به وب سایت https://tadbirhome.com مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه