اطلاعات تماس
  • 021267*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809134264113067

اضطراب و درمان آن با مدیتیشن

برای خوابیدن مدیتیشن کنید

کد: 139809134264113067

http://bit.ly/38c24NP

، (اخبار رسمی): داشتن زندگی شلوغ استرس ایجاد می‌کند و استرس هم به نوبه خود اضطراب را افزایش داده و باعث بی‌خوابی در آخر روز می‌شود. مدیتیشن برای خوابیدن همان هدفی است که برای رسیدن به خواب خوب و آرامش شبانه دنبال می‌شود.

برای خوابیدن مدیتیشن کنید
مدیتیشن برای خوابیدن | اضطراب و درمان آن با مدیتیشن

با مدیتیشن خود را برای خوابی آرام و لذت بخش آماده کنید

اضطراب یک از دلایل اصلی بروز بی‌خوابی در این روزهاست. وقتی استرس و نگرانی باعث بیدار کردن افراد از خواب شود می‌تواند آنها را از شب‌های خوب دور کند اما می‌توان با مدیتشین شب‌های خوب داشت. شکل‌ها و شیوه‌های مختلفی در مدیتیشن وجود دارد اما در پایان روز تاثیرات آن‌ها یکسان است. هدف از مدیتیشن برای خوابیدن این است که بتوان  افکار و احساسات را کنترل و در دست نگه داشت. به دست آوردن ذهن مضطرب به افراد کمک می‌کند تا راحت‌تر بخوابند. 

مدیتیشن برای خوابیدن

این نوع مراقبه برای برگرداندن ذهن و بدن به حالت اولیه تمرکز دارد و می‌تواند به افراد در داشتن حالت خواب عمیق و بدون وقفه کمک کند. یوگا نیدرا یکی از محبوب‌ترین روش‌هایی است که برای داشتن خواب عمیق مدیتیشن مورد استفاده قرار می‌گیرد. نیدرا (Nidra) به معنای خواب است که روشی از یوگا بوده  و به راحتی توسط همه انجام می‌شود. 

به طور معمول یوگا نیدرا را در حالت دراز کشیدن در پشت و گذاشتن کف دست در زمین شروع می‌کنند و این کار را برای استقبال از افکار و احساسات دنیای اطراف انجام می‌دهند. در حالیکه در تمام مراحل از نفس کشیدن خود آگاه هستید، تمرکز خود را بر روی یک هدف خاص و ذهن مثبت آگاه نگه دارید. حتی می‌توان این مدیتیشن را هنگام خوابیدن در رختخواب تمرین و مستقیماً بعد از مدیتیشن خوابید.

مدیتیشن برای درمان کردن

اگر ذهن خود را التیام ببخشید، بدن شما دنباله رو خواهند بود. ذهن تاثیر فوق العاده‌ای در نحوه رفتار بدن دارد. هنگام بهبود یافتن داشتن یک ذهن مثبت می‌تواند گفتی‌های بی نظیری برای بهبودی بدن ایجاد کند. اما چگونه ممکن است ذهن بتواند چنین تاثیری بر بدن داشته باشد؟ خب، دکتر بروس لیپتون زیست شناس آمریکایی،  اثر داروی تکسین دهنده را می‌گوید:

«ذهن شما زیست شناسی شما را کنترل می‌کند  این درست همان چیزی است که شبیه به دارو عمل می‌کند. ذهن اعتقاد دارد که دارو برای تکسین عمل می‌کند و به همین ترتیب است که عمل می‌کند. »

اثر داروهای مسکن  نمونه‌ای است که ذهن چگونه می‌تواند زیست شناسی را تغییر دهد. این تنها خط زدن چیزی است که ذهن قادر به انجام آن استد. تا زمانی که از دستورالعمل‌های پزشک پیروی شود داشتن طرز فکر مثبت و سالم می‌تواند به ترغیب بدن برای شفاء و بهبودی کمک کند. مانند سایر روش‌های مراقبه، تمرکز بر آرامش بدن، آگاهی از نفس کشیدن و دور ریختن افکار منفی در ما صورت می‌گیرد.

پس از آن تمرکز برای بهبودی است. بسیاری از تمرین‌ها افراد را به تجسم کردن روند بهبودی گرفتار می‌کنند. چه این موضوع شامل گسترش منبع درد یا علت بیماری باشد تجسم کردن آن را کم کم از بین می‌برد و به بهبودی و درمان سوق می‌دهد. دیدن و حس کردن به صلاح بهبودی استخوان بندی خواهد بود یا حتی با جزئیات تصور کنید که چگونه می‌توانید بهبود یافته و سالم ماند.

 تمرکز اصلی این است که کاملا به توانایی بدن در بهبودی با کمک داروهای ذهنی ایمان داشت و تمرین‌های لازم را برای سلامتی انجام داد. اگر اعتقاد داشت که تمامی این کارها اثرگذارند، احتمال بهبودی چندین برابر افزایش می‌یابد.

مدیتیشن برای خوابیدن

برای اینکه بتوان خوابید مدیتیشن لازم است و باید سعی کرد حرکت‌ها را تا جایی انجام داد که عمیقا احساس آرامش و استراحت داشت و ذهن فعال و در آگاهی کامل باشد. به این روش مراقبه خواب گفته می‌شود.  این روش بسیار ترمیم کننده است و می‌تواند در هنگام بیدار ماندن استراحت زیادی برای بدن و آرامش ذهن ایجاد کند. روش‌های متداول برای مدیتیشن خواب، مدیتیشن آگاهی و مراقبه تمرکز هستند.

مدیتیشن آگاهی: این شامل تمرکز و نگه داشتن ذهن بر اینجا و الان است. تمرکز روی نفس شما که اغلب با کندی از بدن تا انگشتان خود را چک می‌کنید.

مدیتیشن تمرکز: بسیار شبیه به مدیتیشن آگاهی است. مدیتیشن تمرکز، تمرکز خاص را در خارج از بدن حفظ می‌کند. داشتن تمرکزی نرم هنگامی که جسم مقابل نور شمع سوسو می‌زند نمونه‌ای از تمرکز کردن صحبت‌ها است. تمرکز خود را روی نور شمع حفظ کنید و یک نفس آرام و عمیق بکشید.

مدیتیشن برای اضطراب

احساس اضطراب و پریشانی چیزی است که احتمالا همه افراد آن را حس کرده‌اند.  این درست همان احساسی است که وقتی فردی به دفتر مدیر مدرسه فراخوانده می‌شود، ایجاد خواهد شد. کف دست عرق می‌کند، قلب تند می‌زند و معده درد می‌گیرد. اینها همگی بخشی از زمانی هستند که یک نیروی خارجی باعث ترشح ادرنالین در بدن می‌شود. بین مضطرب بودن و داشتن اختلال اضطراب، تفاوت بسیار زیادی وجود دارد. انواع مختلفی از اختلالات اضطراب وجود دارند با این حال همگی آنها زمانی اتفاق می‌افتند که غدد آدرنالین به درستی کار نکرده باشد و این موضوع باعث می‌‌شود تا به طور مداوم احساس اضطراب شدید داشت. مدیتیشن به احساس اضطراب و به اختلالات اضطراب کمک می‌کند. تحقیقات نشان داده که مدیتیشن مداوم می‌تواند بر اختلال اضطراب و تنظیم شدت احساسات کمک شایانی کند.

هورمون‌هایی که مکانیسم بدن را بالا و پایین می‌کنند در نهایت باعث اختلال در سیستم ایمنی بدن، انرژی و همچنین خواب می‌شوند. مدیتیشن ابزاری برای مبارزه با اضطراب است که از ابتدای هورمون‌ها  ایجاد می‌شود. این فرآیند می‌تواند یک اثر آرامش بخش داشته باشد اما زمانی که به یک روند تبدیل شود بهترین بازدهی را دارد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به بلاگ پیژامه به آدرس www.pizhameh.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پیژامه

پیژامه با داشتن اطلاعات جامع و کامل در رابطه با خواب و علم خواب، سعی بر این دارد تا شما را بیشتر با این موضوع آشنا کند . کافیست شما هم به ما "پیژامه ای ها" بپوندید تا به هر آنچه که مربوط به خواب و کالای خواب می شود دسترسی پیدا کرده و از نکات تخصصی در رابطه با بهبود خواب و همچنین بررسی کالای مربوط به آن مطلع شوید.

اطلاعات تماس
  • 021267*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش