اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809144268113581

صف فروش سهام در بورس چیست؟

کد: 139809144268113581

http://bit.ly/388fVEG

، اصفهان , (اخبار رسمی): هنگامی که میزان عرضه برای فروش سهام یک شرکت افزایش پیدا می‌کند و این افزایش فروش باعث افت قیمت سهام می‌شود، حال به دلیل محدودیت دامنه نوسان قیمت که حداقل منفی ۵% است فروشنده‌ها در کف قیمتی دستور فروش خود را وارد سیستم معاملاتی می‌کنند.

صف فروش سهام در بورس چیست؟
صف فروش سهام در بورس چیست؟

در این وضعیت خریداران از خرید سهام خودداری می‌کند یا میزان عرضه کننده (فروشنده) برای فروش سهام در کف قیمتی بیش از تقاضا (خریداران) آن است در این حالت اصطلاحا گفته می‌شود سهم در صف فروش قرار دارد.

در تصویر سهام شرکت صنعتی آما( نماد فاما) حداقل قیمت مجاز ۷۴۷۱ریال است که در ستون فروشندگان و سر خط فروش (ردیف اول ) تعداد ۲۳ دستور فروش در کف قیمتی ۷۴۷۱ ریال عرضه کننده برای فروش این سهام وجود دارد که به این حالت صف فروش گفته می‌شود.

صف خرید و صف فروش همیشگی نیست و در مواردی که ممکن است به دلایل متعددی مانند اخبار موثر بر سهام، شایعات، هیجانات، سود و زیان، مسائل اقتصادی و سیاسی، ریسک سیستماتیک و …  داشته باشد شکل بگیرد.

در عرضه‌های اولیه در روزهای ابتدایی عرضه به دلیل جذاب بودن قیمت و افزایش تقاضا برای خرید سهام صف خرید از یک الی چند روز متوالی شکل گیرد.

نقد شوندگی در بورس و تشکیل صف‌های خرید و فروش رابطه معکوس دارند یعنی اگر نقد شوندگی سهامی بالا باشد تشکیل صف خرید و فروش در آن بسیار کم اتفاق می‌افتد و اگر نقد شوندگی سهامی پایین باشد تشکیل صف خرید و فروش در آن زیاد اتفاق می‌افتد.

ممکن است در یک روز در ابتدای روز صف خرید شکل بگیرد سپس با عرضه شدید صف خرید از بین برود و با ادامه عرضه و کاهش قیمت صف فروش تشکیل شود و یا برعکس.

هیچ وقت نباید صف خرید و فروش را مبنای تصمیم گیری برای انجام معامله قرار داد.

علاقه‌مندان جهت مطالعه مقالات بیشتر در زمینه سرمایه‌گذاری در بازارهای مالی می‌توانند به بخش مقالات موسسه خانه تدبیر و اندیشه و یا به وب سایت خانه تدبیر و اندیشه به آدرس www.tadbirhome.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آموزش بورس خانه تدبیر و اندیشه

موسسه خانه تدبیر و اندیشه در سال ۱۳۸۸ شروع به فعالیت کرد . محور اولیه آموزشها سواد مالی بود . سال ۱۳۸۹ دوره سهامدار موفق تدوین و معرفی گردید . این دوره به گونه ای مورد استقبال قرار گرفت که بیشترین دوره برگزار شده موسسه تا به حال این دوره بوده است. از سال ۱۳۹۳ دوره های روانشناسی نیز به محورهای آموزشی موسسه افزوده شد. جهت اطلاع بیشتر می توانید به وب سایت https://tadbirhome.com مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | بانک، بیمه و سرمایه