اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980914426878916

پوست میگو منبع اصلی تهیه و تولید کیتین و کیتوسان یا کیتوزان است

خرید و فروش پوست میگو آب پز شده جهت تولید کیتین و کیتوسان یا کیتوزان

کد: 13980914426878916

http://bit.ly/2rpsYB3

، بندر عباس , (اخبار رسمی): پوست میگو آب پز شده حاوی مقادیر زیادی از ماده ارزشمند و کاربردی کیتوسان است که دستیابی به دانش فنی استخراج این ترکیب پرکاربرد می‌تواند گام مهمی در ایجاد تحول در صنایع مختلف دارویی، نساجی، کشاورزی، تصفیه آب و فاضلاب و نانوفناوری باشد.

خرید و فروش پوست میگو آب پز شده جهت تولید کیتین و کیتوسان یا کیتوزان
خرید و فروش پوست میگو آب پز شده جهت تولید کیتین و کیتوسان یا کیتوزان

شرکت فرآوری ماهی جزیره در یک اقدام مهم توانسته است از پوست میگو آب پز شده خالص مواد اولیه تهیه و تولید کیتین و کیتوسان یا کیتوزان مورد نیاز در صنایع صنایع مختلف دارویی، نساجی، کشاورزی، تصفیه آب و فاضلاب و نانوفناوری تولید و به بازار عرضه کند.

شرکت فرآوری ماهی جزیره یک شرکت تولید ماهی خشک ، پودر ماهی ، پوست میگو و ... یکی از بزرگ‌ترین و فعال‌ترین‌ها در این حوزه است. 

چرا کیتین و کیتوسان یا کیتوزان ماده‌ای ارزشمند هستند؟

کیتین و کیتوسان یا کیتوزان یک ترکیب کربوهیدراته است که از پوست میگو یعنی پوسته‌ای که کیتین داشته باشد جداسازی می‌شود. کیتوسان که از مشتقات کیتین است به عنوان دومین کربوهیدرات فراوان در کره زمین شناخته شده که پس از سلولز قرار می‌گیرد. اگر این کربوهیدرات در تولید مورد استفاده قرار گیرد موجب بازدهی بیشتر محصول می‌شود.

حجم وسیع کاربردهای این ماده به دلیل ساختار سلولی منحصر به فردی است که دارد. به عبارتی کیتوسان هم می‌تواند بهبوددهنده خواص مواد باشد هم می‌تواند در مواد خواص جدید و منحصر به فردی را ایجاد کند؛ برای مثال صابون کیتوسان می‌تواند راهکاری برای از بین بردن چین و چروک صورت باشد که استفاده از آن هیچ عارضه‌ای را هم ایجاد نمی‌کند.

خمیردندانی که در آن از کیتوسان استفاده شده باشد هم نه تنها می‌تواند باکتری‌های دهان و دندان را از بین ببرد، بلکه می‌تواند نقش موثری در سفید کردن دندان‌ها داشته باشد. در سطح دنیا هر محصولی که در آن از ماده کیتوسان استفاده شده باشد، در مقایسه، قیمت بالاتری دارد. که این نشان می‌دهد این ماده فواید بسیاری دارد.

اکنون در دنیا روشی که در مقیاس صنعتی برای استخراج کیتوسان استفاده می‌شود، روش اتوکلاو است. به‌طور کلی فرآیند استخراج کیتوسان فرآیندی دومرحله‌ای است؛ در مرحله اول پوسته کیتینی بدن هر موجود سخت‌پوستی مانند میگو به کیتین تبدیل می‌شود و در مرحله بعد کیتین به کیتوسان تبدیل می‌شود.

در مرحله اول اساس کار مشابه کشورهای دیگر است. در مرحله اول ابتدا پوسته شست‌و‌شو داده شده و خرد می‌شود. پس از آن از پوسته پروتئین‌زدایی می‌شود. با استفاده از یک‌سری محلول‌ها در درجه حرارت، خاص پروتئین‌ها را از پوسته جدا می‌شود. سپس مواد معدنی را از پوسته حذف و دوباره پوسته را شست‌وشو می‌دهند. محصول نهایی این مرحله کیتین است.

تا این جای کار اساس کار با دیگر کشورها یکسان و مشترک است. آنچه در اینجا انجام می‌شود دستیابی به روشی جدید برای تبدیل کیتین به کیتوسان بوده است. مرحله دوم کار در دنیا به روش اتوکلاو انجام می‌شود. در یک محفظه داغ حدود 120 درجه سانتی‌گراد و به کمک یک محلول قلیایی 40 درصد در مدت زمان چهار تا شش ساعت کیتین به کیتوسان تبدیل می‌شود.

در این روش از مایکروویو استفاده شده و زمان انجام این فرآیند 15 تا 20 دقیقه است. البته با توجه به این‌که در صنایع مختلف از کیتوسان با درجه خلوص متفاوتی استفاده می‌شود، می‌توان این زمان را با توجه به درجه خلوص کیتوسان استخراج شده به پنج دقیقه هم رساند. فرآوری ماده‌ای که چهار تا پنج ساعت زودتر تولید می‌شود نه تنها انرژی کمتری مصرف می‌کند بلکه کیفیت نهایی محصول هم به‌مراتب بالاتر است.

در دماهای بالا بعضی از ساختارهای سلولی می‌شکند. اما آزمایش‌های متعددی شده و بهترین نمونه کیتوسان موجود در بازار را با نمونه‌ای که استخراج شده، مورد مقایسه قرار گرفته است. نتایج نشان می‌دهد کیفیت کیتوسان تولیدی به روش مایکروویو بالاتر است. کیتوسان یک محصول کاملا خالص شده از کیتین است؛ یعنی نسبت کیتین به کیتوسان مانند نسبت نیشکر است به قندی که مصرف می‌شود.

در دنیا در صنایع مختلف از کیتوسان استفاده می‌شود. این ماده بیش از 3000 کاربرد متنوع دارد. برای مثال در حوزه پزشکی می‌توان در تولید چسب‌هایی که برای ترمیم زخم و سوختگی کاربرد دارد و همچنین نخ‌های جراحی جاذب که استفاده از آنها در جراحی اهمیت زیادی دارد، از این ترکیب استفاده کرد. علاوه بر این کیتوسان در تولید انتقال‌دهنده‌های دارو هم کاربرد دارد.

در مواد آرایشی و بهداشتی نیز به عنوان محافظت‌کننده پوست و مو از این ترکیب استفاده می‌شود. بیوتکنولوژی، صنایع چوب و کاغذ، نساجی، تصفیه آب و فاضلاب، کشاورزی و همچنین نانوفناوری نیز از دیگر صنایعی است که می‌توان از این ماده باارزش در آنها استفاده کرد. در ایران فقط یک نمونه از کاربردهای کیتوسان تجاری‌سازی شده که آن هم تولید صابون کیتوسان است که صادر شده و به بازار‌های داخلی وارد نمی‌شود.

کیتوسان در ایران ماده گرانقیمتی است. اگر این ماده ارزان باشد و بتوان آن را در داخل کشور استخراج کرد، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ چرا که استفاده از آن در مقایسه با مواد شیمیایی که اتفاقا بیشتر آنها وارداتی هم هستند به مراتب ارزان‌تر است. اگر پروتکل‌های صنایع در دستور کار قرار گیرد و کیتوسان هم به عنوان ماده اولیه وجود داشته باشد، می‌توان از در کنار هم قرار دادن آنها صنایع را متحول کرد. برای مثال می‌توان در صنعت تصفیه آب آشامیدنی به جای ماده آلوم که از آن در سیستم تصفیه آب آشامیدنی استفاده می‌شود از کیتوسان استفاده کرد. کیتوسان برخلاف مواد شیمیایی اثرات سوئی ندارد. متاسفانه همه مواد شیمیایی که از آنها در صنایع مختلف استفاده می‌شود عوارض جانبی دارد.

کارخانه پوست میگو مرجع خرید و فروش پوست میگو و تولید و فرآوری پوست میگو با قیمت مناسب و ارزان است. 

کیتوسان مشتقی از گلوکان با واحدهای تکرار شونده کیتین است که توسط روگت در سال ۱۸۵۹ با عامل شناخته شده‌ای بروز کرد و بسیار شایع تر از نوع ثانویه است. جوشاندن کیتین در محلول پتاس با غلظت مشخص به دست آمد.

کیتین یک موکو پلی ساکارید طبیعی با فرمول شیمیایی (C8H13NO5) بوده که به وفور در اسکلت خارجی بندپایان مانند میگو، خرچنگ و همچنین گیاهان پست از قبیل مخمرها و کوتیکول حشرات یافت می‌شود.

 کیتین، از واژه یونانی کیتون، به معنای پوشش سخت گرفته شده است. این ترکیب برای اولین بار توسط براکونوت در سال ۱۸۱۱ تشریح شد.

کیتوسان تجاری از اسکلت خارجی بندپایانی مانند میگو استخراج می‌شود.

اهمیت کیتین در تهیه کیتوسان از آن جا است که کیتوسان در فراورده‌های بالینی به دلیل سازگاری زیست‌شناسی با بقیه مواد، قابلیت هضم آسان، غیر سمی بودن، قدرت جذب بالا، و در دسترس بودن به عنوان یک حامل داروئی به کار می‌رود.

کیتین از لحاظ ساختاری با سلولز تنها در یک گروه استامید تفاوت دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ماهی جزیره

شرکت فرآوری ماهی خشک ماهی جزیره تحت عنوان شرکت فرآوری ماهی خشک شده ، شرکت فرآوری ماهی متو جزیره ، شرکت فرآوری ماهی ساردین جزیره ، شرکت فرآوری پودر ماهی جزیره و شرکت فرآوری روغن ماهی جزیره فعال در حوزه فروش ماهی خشک شده مخلوط ، فروش ماهی متو خشک شده ، فروش ماهی متو خوراکی صادراتی ، فروش ماهی ساردین خشک شده ، فروش پودر ماهی ، فروش پودر میگو ، فروش روغن ماهی و بزرگ ترین کارخانه پودر ماهی می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار