محصول جدید گروه کو پلن چه می‌کند؟

کارفرما به دنبال نیروی متخصص، متخصص به دنبال کار؛ داستان مرغ و تخم مرغ

کد: 139809144269211625

http://bit.ly/33XrA65

، تهران , (اخبار رسمی): پیشتر دکه روزنامه فروشی اولین مقصد مردم برای پیدا کردن کار بود. آگهی‌های جور واجور و تماس‌های مکرر برای پیدا کردن کار متناسب با تخصص و تجربه. حال با ظهور پلتفرم‌های آنلاین و هوشمند کاریابی، باید مشکل حل شده باشد ولی همچنان کارفرمایان از نبود افراد متخصص می‌گویند و متخصصان از نبود کار. مشکل کجاست؟

کارفرما به دنبال نیروی متخصص، متخصص به دنبال کار! داستان مرغ و تخم مرغ
کو پلن CV از کارجو مصاحبه می گیرد. برای او رزومه می سازد و به او مهارت های مصاحبه را آموزش می دهد.

کو پلن CV برای کارجویان رزومه حرفه‌ای مناسب شرایط و اهداف آنها طراحی می‌کند و از آنها آزمون مصاحبه گرفته و طی گزارشی نقاط قوت و ضعف مهارت‌های مصاحبه را به کارجو ارائه می‌کند

فرآیند جذب نیرو در سال‌های اخیر با آمدن پلتفرم‌های آنلاین کاریابی به مراتب راحت‌تر شده است. کارجویان می‌توانند به راحتی به دنبال شغل متناسب با تخصص خود بگردند و برای آن رزومه ارسال کنند و از سوی دیگر کارفرمایان به راحتی به کارجویان دسترسی دارند، اما همچنان بحث نبود شغل مناسب میان متخصصان داغ است و از سوی دیگر با کمال تعجب کارفرمایان نیز از دسترسی نداشتن به متخصصان با تجربه و یا افراد متناسب با موقعیت‌های شغلی صحبت می‌کنند. مشکل از کجا شکل گرفته است؟

اگر شخصی به عنوان یک کارفرما تا به حال یک موقعیت شغلی را در یکی از وبسایت‌های کاریابی آگهی کرده باشد با سیل عظیمی از متقاضیان روبرو خواهد شد که برای موقعیت شغلی رزومه ارسال می‌کنند و این کار را بسیار سخت خواهد کرد. بررسی تعداد زیادی رزومه ارسالی از سوی کارجویان زمان قابل توجهی را نیاز دارد. بسیاری از کارجویان بدون توجه به محتویات آگهی استخدام رزومه ارسال می‌کنند و البته مشکل خیلی بزرگ محتویات رزومه‌ها است. اکثر رزومه‌ها یا فاقد اطلاعات کامل درباره کارجو است و یا شامل اطلاعات اضافی است و زمان زیادی برای خواندن نیاز دارد.

در مرحله بعد نوبت مصاحبه تلفنی و یا حضوری می‌رسد. در این بخش نیز بسیاری از کارجویان مهارت لازم برای ارائه داشته‌های خود در زمان مصاحبه را ندارند و شخص با توضیحات خیلی کم روبرو می‌شود و یا کارجو مطالب غیر مرتبط زیادی را بیان خواهد کرد.

گروه توسعه کسب و کار کو پلن برای این مشکل راه حلی ارائه طراحی کرده است و آن خدمت جدید به نام Co-Plan CV است. این بستر جدید به کارجویان کمک می‌کند تا رزومه‌ای حرفه‌ای داشته باشند و خود را برای مصاحبه‌های شغلی آماده کنند. با ثبت سفارش در کو پلن سی وی متخصصان منابع انسانی کو پلن از کارجو یک مصاحبه حرفه‌ای می‌گیرند و سپس اطلاعات قابل توجهی را از کارجو درخواست می‌کنند. این اطلاعات به کارشناسان کمک خواهد کرد که یک رزومه حرفه‌ای مناسب نیاز کارجو برای او آماده کنند. همچنین گزارش دقیق از مصاحبه صورت گرفته به کارجو ارائه خواهد شد که در آن از نقاط ضعف و قوت مهارت مصاحبه کارجو گفته شده است و در ادامه پیشنهاداتی برای رفع نواقص احتمالی به او داده خواهد شد.

کارشاسان کو پلن با توجه به اهداف کارجو این خدمات را ارائه می‌کنند و برای مثال کارجویانی که قصد مهاجرت کاری و یا تحصیلی دارند می‌توانند همین خدمات را با کیفیت و نیازمندی‌های مقاصد بین‌المللی رل دریافت کنند و رزومه آنها با استانداردهای بین‌المللی تهیه می‌شود. همچنین مصاحبه‌های آنها به زبان انگلیسی برگزار می‌شود.

واقعیت آن است که هدف پلتفرم‌های عمومی مانند دیوار و شیپور و هم چنین پلتفرم‌های تخصصی کاریابی مانند ایران تلنت، جاب اینجا و ... ساده کردن همان کار آگهی روزنامه بوده است و در فرهنگ سازی و توسعه فرآیندهای کاریابی قدمی بر برداشته نشده است. فرهنگ فعالیت‌های شغلی و کاری در ایران مستلزم تغییر قابل توجه است و تنها این پلتفرم‌ها به توانایی قدرت تغییر این فرآیندها را ندارند. کو پلن CV در تلاش است تا بتواند با ارائه خدمات حرفه‌ای در جهت حل بخشی از مشکلات موجود حرکت کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه توسعه کسب و کار کو پلن (پلتفرم مدیریت کمپین کو برند)

کو پلن از تکنولوژی های جدید و فضای مجازی برای ایجاد و گسترش کسب و کارهای ایرانی استفاده می نماید. ماموریت کو پلن طراحی و پیاده سازی راهکارهایی است که یک کسب و کار را به صورت پایدار در همه ابعاد گسترش می دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]