اطلاعات تماس
  • 02128***** - 099178*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809144269313871

شرایط و نحوه مشاوره جهت اخذ مدرک معتبر MBA و DBA

کد: 139809144269313871

http://bit.ly/2Lwm8kg

، تهران , (اخبار رسمی): دوره مدیریت MBA از جمله دوره‌های آموزشی مدیریتی پر رونق سال‌های اخیر است. دوره MBA بیش از صد سال قدمت دارد؛ اگر چه شکل و سرفصل‌های آن به تدریج تغییر کرده است. MBA مخفف عبارت Master of Business Administration است و البته گاهی در نوشته‌های فارسی، آن را به صورت ام بی ای هم می‌نویسند.

شرایط و نحوه مشاوره جهت اخذ مدرک معتبر مدیریت کسب و کار
اخذ مدرک معتبر

مخاطبان دوره MBA چه کسانی هستند و رشته MBA برای چه کسانی مفید است؟

اگر شخصی به کارآفرینی فکر می‌کند و قصد دارد کسب و کار خودش را راه‌اندازی کند، بی‌تردید مجموعه درس‌های رشته MBA یکی از ضرورت‌های آموزشی برای او محسوب می‌شود.

اگر شخصی در سمت‌های مدیریتی یا سرپرستی اشتغال دارد یا چنین موقعیت‌هایی را در مسیر شغلی خود پیش‌بینی کرده‌، دوره MBA می‌تواند برای او مفید باشد.

اگر شخصی از کیفیت ارتباط خود با همکاران یا مدیران راضی نیست، یا فکر می‌کند رابطه‌های شغلی هنوز می‌تواند بهتر شود، احتمالاً دوره MBA می‌تواند در این زمینه کمک ارزشمندی برای او باشد.

آیا مدرک MBA می‌تواند درآمد را افزایش دهد؟

موسساتی که به آموزش MBA می‌پردازند، به مجموعه‌ متنوعی از آمارها و گزارش‌ها استناد می‌کنند تا شخص را متقاعد کنند که دوره MBA و مدرک MBA می‌تواند ماشین پولسازی برای او باشد.

گزارش‌هایی وجود دارند که متوسط درآمد فارغ التحصیلان رشته مدیریت MBA را در مقایسه با سایر رشته‌ها می‌سنجند و معمولاً درآمد آنها را بالاتر از متوسط بسیاری از رشته‌های دیگر ارزیابی می‌کنند.

DBA چیست؟

DBA مخفف عبارت Doctorate of Business Administration است که به فارسی «دکترای مدیریت حرفه‌ای کسب و کار» برگردانده شده است. این دوره با هدف استفاده کاربردی از علم روز مدیریت برای ارتقا و توسعه کسب وکار برای مدیران ارشد سازمان‌ها ارائه می‌شود و در واقع می‌توان گفت دوره DBA عالی‌ترین سطح آموزش مدیریت برای مدیران سازمان‌ها است. دوره DBA سطحی بالاتر از دوره MBA دارد و بالاترین سطح از آموزش کاربردی مدیریت را به متقاضیان ارائه می‌دهد.

دوره DBA به مدیران می‌آموزد که چگونه مدیریت سازمان خود را از چارچوب سنتی رییس و زیردست به سمت چارچوب رهبری هدایت کنند. مدیران با گذراندن دوره DBA می‌آموزند چگونه سازمان خود را رهبری کنند، ابزارهای مدیریتی و رهبری را می‌شناسند و یاد می‌گیرند بنا به شرایط و موقعیت سازمان از هر کدام از این ابزارها استفاده کنند. دوره DBA به مدیران می‌آموزد چگونه منابع انسانی (که بی‌شک مهمترین منبع هر سازمان است) سازمان خود را مدیریت کنند تا حداکثر بهره‌وری و رضایت سازمانی را به دست آورند.

شرکت‌کنندگان دوره DBA با مهارت آینده پژوهی می‌آموزند چگونه دید درستی نسبت به آینده فضای کسب و کار داشته باشند و بتوانند خود را برای سناریوهای محتمل آینده آماده کنند. مهارت حسابداری و مدیریت مالی این توانایی را به فارغ التحصیلان دوره DBA می‌دهد که نسبت به شرایط مالی سازمان خود درک درستی به دست آورند و بتوانند بر فرآیندها و وضعیت مالی سازمان خود اشراف کامل داشته باشند. علاوه بر این دوره DBA به دانش پژوهان می‌آموزد چگونه برای توسعه کسب وکار خود در بلند مدت برنامه‌ریزی کنند و استراتژی‌های لازم برای توسعه کسب وکار خود را تدوین کنند.

دانش پذیران در دوره DBA می‌آموزند که چگونه از علم مدیریت برای اصلاح مشکلات سازمان خود استفاده کنند و علم مدیریت را به صورت کاربردی برای توسعه کسب وکار خود به کار برند. به بیان دیگر می توان گفت مهمترین ویژگی دوره های DBA کاربردی کردن علم مدیریت است به نحوی که مدیریت سازمان از چارچوب بی برنامه و مبتنی بر تجربه خارج شود و نگاه منسجم مدیریتی بر سازمان حاکم شود.

مشاوره و ثبت نام

علاقه‌مندان می‌توانند با  تماس با شماره تلفن مرکز مشاوره پایتخت 09917843186 از مشاوره رایگان برای ثبت نام در دوره MBA و DBA  دانشگاه آزاد برخوردار شوند و بعد از تکمیل فرآیند ثبت نام در دوره مدرک معتبر دانشگاه آزاد قابل ترجمه رسمی با مهر وزارت دادگستری و امور خارجه دریافت کنند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

مشاوره کسب و کار پایتخت

مرکز مشاوره کسب و کار پایتخت جهت مشاوره و راهنمایی افراد جهت بالا بردن دانش مدیریت خود از طریق اخذ مدرک معتبر مدیریتی که نیاز اولیه برای ایجاد یک کسب و کار جدید میباشد.ثبت نام می نماید.

اطلاعات تماس
  • 02128***** - 099178*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش