اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809144269613781

بهترین روش‌های عایق صوتی

کد: 139809144269613781

http://bit.ly/2RA4zDG

، تهران , (اخبار رسمی): عایق صوتی کردن منزل موضوعی است که باید همگان درباره آن اطلاع داشته باشند. شرکت آرام گستر پارس در ادامه بهترین راه‌های عایق صوتی منزل را معرفی می‌کند تا همه بتوانند بهترین تصمیم را در این رابطه بگیرند.

عایق صوتی درب خانه - عایق صدای خودرو
عایق صوتی خانه

در برخی از منازل آرامش خاصی، ناشی از عدم وجود صداهای خارجی وجود دارد که تجربه‌ای لذت بخش است. مطمئنا همه افراد در زمان‌هایی که خسته از سر کار خود باز می‌گردند یا قصد مطالعه دارند به دنبال چنین آرامشی هستند.

اما مساله این است که داشتن اتاقی که در آن این آرامش باشد سخت است چون معمولا اکثر خانه‌ها عایق نیستند و صدای همسایه و صدای خیابان بخشی از آنها است.

زندگی در شهری که هرگز نمی‌خوابد، مسلما به نوعی عایق نیاز دارد تا سروصداها را بیرون نگه دارد. زندگی در خانه با عایق صوتی می‌تواند بسیار مناسب‌تر و لذت بخش‌تر باشد.

عایق صدای منزل موضوعی است که باید همگان درباره آن اطلاع داشته باشند و فرقی ندارد که شخصی مهندس ساختمانی است که می‌خواهد برای انجام ساختمان بعدی خود  از آن استفاده کند و یا فردی عادی که برای دور نگه داشتن صداهای مزاحم بیرون این کار را می‌کند. شرکت آرام گستر پارس در ادامه بهترین راه‌های عایق صوتی خانه را معرفی خواهد کرد.

عایق صوتی به تمامی محصولات و روش‌هایی گفته می‌شود که به عنوان یک مانع صوتی عمل می‌کنند و از انتقال صداها بین داخل و خارج منزل و همچنین بین اتاق‌ها جلوگیری می‌کند. انواع عایق صوتی موجود است که انتخاب آن به نیاز بستگی دارد، آنها در اندازه و کاربردهای مختلف موجود هستند و از مواد متنوعی ساخته می‌شوند. در هنگام انتخاب عایق صوتی مناسب باید به جنبه‌های مختلف آن اهمیت داد.

می‌توان از مواد عایق صوتی درب در سقف‌ها، کف‌ها و دیوارهای داخل و خارج استفاده کرد که منجر به ایجاد محیطی آرام برای استراحت، مطالعه و یا حتی مهمانی‌ها خواهد شد و همچنین باعث افزایش ارزش کلی خانه خواهد شد.

انواع عایق‌های صوتی

در ادامه برخی از متداول‌ترین مواد و بهترین استفاده از آنها معرفی می‌شود.

عایق‌های فایبر گلاس: آنها از بقیه موارد ارزان‌تر هستند و کاربردهای مختلفی دارند. با توجه به ساختار محکم آنها که قابلیت برش آنها را راحت‌تر می‌کند می‌توان در اطراف پریزهای برق نیز از آنها استفاده کرد.

فوم‌های آکوستیک: که به عنوان فوم‌های استودیو نیز شناخته می‌شوند که می‌تواند روی دیوارها و یا سقف‌ها قرار گیرد. آنها در پنل‌هایی ساخته از فوم‌های هرمی شکل استفاده می‌شوند. همچنین به عنوان عایق صوتی خودرو نیز استفاده می‌شود.

پنل‌های صوتی تخته‌ها: جدا از نقش عایق صوتی آنها، از آن جا که در الگوها و رنگ‌های مختلفی قرار می‌گیرند، می‌توانند کاربرد تزئینی نیز داشته باشند.

پارچه‌های آکوستیک: در پرده‌های تئاتر و سالن‌های موسیقی مورد استفاده قرار می‌گیرند اما در منزل نیز قابلیت استفاده شدن را دارند. زیرا این پارچه‌ها ضخیم‌تر و لوکس‌تر هستند.

پوشش آکوستیک: در این مواد جرم آنها مانع صدا می‌شود و در معمولا در کف پوش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پشم معدنی چند منظوره: از آنها می‌توان برای عایق‌های صوتی و حرارتی در منزل استفاده کرد. NRC آن (ضریب کاهش نویز) بسته به ضخامت پنل‌ها از 0.8  تا 1.1 متغیر است. پشم معدنی و فایبرگلاس دارای ویژگی‌های جذب صدا مشابه هستند با این تفاوت که پشم معدنی ماده طبیعی است در حالی که فایبرگلاس مصنوعی است. و همچنین فایبرگلاس گران‌تر از پشم معدنی است.

عایق صوتی پنبه: این عایق‌ها بهترین کار برای پروژه‌های کوچک مانند ساخت پنل‌های عایق صوتی خود است. این عایق همان ماهیت نرم پنبه‌ای را دارد، بنابراین باید آنها را در یک قاب قرار داد. وجه اصلی استفاده از پنبه به عنوان مواد عایق صدا این است که مقرون به صرفه است.

در هنگام عایق صوتی کردن منزل نباید به هیچ عنوان از درب‌ها و پنجره‌ها غافل شد. استفاده از درزگیرها، راهی ساده و ارزان قیمت است. از پنجره‌های ضد صدا و همچنین پرده‌های سنگین نیز می‌توان استفاده کرد.

علاقه‌مندان به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انتخاب عایق صوتی منزل می‌توانند به سایت شرکت آرام گستر پارس به آدرس aram-gostar.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آرام گستر پارس

این شرکت واردکننده انواع عایق های صوتی، عایق های حرارتی و عایق های رطوبتی می باشد. این عایق ها دارای آخرین فناوری ها و تکنولوژی های روز دنیا هستند و استانداردها و تأییدیه های اروپایی و آمریکایی از جمله ASTM، BS، TÜV و همچنین تأییدیه تست مرکز تحقیقات مسکن و شهرسازی ایران را دارا می باشند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان