اطلاعات تماس
  • 031352*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809164272013384

خانه هوشمند، هزینه یا سرمایه‌گذاری؟

کد: 139809164272013384

http://bit.ly/2rolBtC

، (اخبار رسمی): خانه هوشمند به خانه‌ای گفته می‌شود که در آن قابلیت نظارت، پیگیری و کنترل وسایل به صورت متمرکز وجود داشته باشد. وسایل خانه به اینترنت وصل می‌شوند و اینگونه با یک اپلیکیشن روی گوشی هوشمند می‌توان آنها را کنترل کرد. این کار علاوه بر راحتی به امنیت و صرفه‌جویی در زمان و پول کمک می‌کند.

خانه هوشمند، هزینه یا سرمایه گذاری ؟
خانه هوشمند

هوشمندسازی یک خانه یا ساختمان، ارزش مادی آن را تا حد قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد

بسیاری از افراد هنوز شناخت صحیحی از خانه هوشمند و مزایای آن ندارند. اغلب آنها گمان می‌کنند که در یک خانه هوشمند، همه تجهیزات مانند ماشین لباسشویی، جارو برقی و ... به صورت اتوماتیک بدون دخالت انسان به اجرای وظایف خود می‌پردازند. اما یک خانه هوشمند چیزی بسیار بیشتر از این است.

ضروری‌ترین امکاناتی که همه در یک خانه با آنها سروکار دارند چراغ‌ها و سیستم سرمایش، گرمایش و امنیت است.

نزدیک‌ترین ابزار کدام است؟ گوشی تلفن هوشمند

خانه هوشمند، امکان کنترل ضروری‌ترین تجهیزات خانه را از طریق نزدیک‌ترین ابزار یعنی گوشی تلفن هوشمند فراهم می‌کند. می‍‌توان تصور کرد در محل کار خود بتوان دوربین‌های خانه را چک کرد یا به آیفون خانه پاسخ دهد یا هشدارهای دزدگیر را روی موبایل خود دریافت کرد.

یا حتی تصور کرد که در راه بازگشتن از سفر، درجه حرارت خانه و وضعیت روشنایی چراغ‌ها را از روی موبایل تنظیم کرد تا همه چیز آماده ورود به خانه باشد.

یا تصور کرد بدون خاموش کردن چراغ‌ها به رخت خواب رفت و بعد مطالعه کتاب مورد علاقه، با لمس یک آیکن در گوشی هوشمند، همه چراغ‌ها خاموش شوند.

این تصورات لذت بخش و خیلی از امکانات دیگر ماننده کنترل پرده‌ها و سیستم صوتی، آن چیزی است که فن‌آوری خانه هوشمند یا BMS برای انسان‌ها به ارمغان آورده است.

چگونه می‌توان صاحب یک خانه هوشمند بود؟

خانه هوشمند به دو روش کابلی و بی سیم قابل اجراست. روش کابلی از عملکرد بهتری برخوردار است اما نیاز به تاسیسات زیرساختی دارد که در هنگام ساخت خانه باید در نظر گرفته شوند. اما روش بی سیم در خانه‌های ساخته شده، بدون تاسیسات زیرساختی و تعبیه شده،  اجرا می‌شود.

اما برای اینکه با چگونگی داشتن خانه هوشمند آشنا شد می‌توان از مشاوره رایگان هوشمندسازی استفاده کرد.

مزیت‌های خانه هوشمند چیست؟

1. صرفه جویی در وقت : با این شیوه شخص دیگر مجبور نیست تک تک چراغ‌ها را به صورت سنتی روشن یا خاموش کند، دمای هوا را دستی تنظیم کند و ...

2. صرفه جویی در هزینه : سیستم گرمایش و سرمایش برای رسیدن به دمای مطلوب فعالیت می‌کنند و مادامی که دمای هوا مناسب باشد از فعالیت‌شان کاسته می‌شود. هنگامی که شخصی از خانه خارج می‌شود یا در روشنایی روز، همه چراغ‌ها خاموش می‌شوند، این تا 30 درصد به کاهش هزینه‌ها کمک خواهد کرد.

3. افزایش ارزش ملک : خانه‌های هوشمند ارزش خرید بیشتری برای خریداران دارند و می‌توان آنها را با قیمت بالاتری به فروش رساند.

آیا فن آوری هوشمند سازی خانه در ایران قابل پیاده‌سازی است؟

بله، با توجه به حضور شرکت‌های مهندسی متخصص در این زمینه، در ایران از سال‌ها قبل امکان اجرای خانه هوشمند فراهم بوده است اما شاید امروز ضرورت استفاده از آن بیش از گذشته احساس شود. 

آنچه که باید به آن توجه کرد، حسن سابقه، تخصص تیم اجرایی پروژه و میزان خدمات پس از فروش در قرارداد با یک شرکت هوشمندسازی است زیرا ممکن است علاوه بر تحمل هزینه‌های اجرای این فناوری، به دلیل اشکالات فنی هرگز نتوان لذت واقعی استفاده از آن را در خانه خود تجربه کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هوشمند سازه هیربد

شرکت هوشمند سازه هیربد، یک مجموعه مهندسی متخصص با 10 سال سابقه در زمینه تکنولوژی های پیشرفته خانه هوشمند می باشد.

اطلاعات تماس
  • 031352*****
[نمایش اطلاعات]