اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809164273010239

کاغذ دیواری ضد زلزله چیست؟

کد: 139809164273010239

http://bit.ly/2E2sELh

، تهران , (اخبار رسمی): نوعی دیگر از کاغذ دیواری‌ها، کاغذ دیواری ضد زلزله است. این کاغذ دیواری با تاخیر در تخریب ساختمان این فرصت را به ساکنان ساختمان می‌دهد که محل را ترک کنند. در هنگام وقوع زلزله همه توان فرار کردن با سرعت زیاد را ندارند، لذا این نوع از کاغذ دیواری به این افراد کمک خواهد کرد.

کاغذ دیواری ضد زلزله
کاغذ دیواری ضد زلزله چیست؟

کاربرد کاغذ دیواری ضد زلزله:

کاغذ دیواری ضد زلزله همان‌گونه که از نامش پیداست، نوعی از کاغذ دیواری است که در برابر زلزله مقاومت می‌کند. در زمان زلزله، معمولا دیوارها و سقف‌ها فرو می‌ریزند، این امر نیز موجب می‌شود که افرادی زیر آوار دیوار و سقف جان خود را از دست دهند، به همین منظور کاغذ دیواری ضد زلزله را راهی برای کاهش آسیب در برابر زلزله می‌دانند، به این صورت که در حین زلزله کاغذ دیواری ضد زلزله، فرو ریختن دیوارها را به تعویق می‌اندازد و باعث آسیب کمتر ساکنان توسط تخریب دیوارها می‌شود. کاغذ دیواری ضد زلزله به ساکنان منزل و یا هر مکان دیگری این فرصت را می‌دهد که قبل از تخریب ساختمان به طور کامل از ساختمان خارج شوند و با ترک محل جان خود را حفظ کنند.

جنس کاغذ دیواری ضد زلزله:

کاغذ دیواری ضد زلزله، از جنس الیاف شیشه‌ای است. الیاف شیشه‌ای را همان فایبر گلاس می‌نامند که با یک لایه چسب با تکنولوژی پیشرفته به دیوار می‌چسبد و درصد ایمنی خانه‌ها و ساختمان‌ها را افزایش می‌دهد. در زمان وقوع زلزله یک ثانیه هم ارزشمند است، یک زلزله شدید که موجب تخریب ساختمان‌های بزرگ می‌شود افراد تنها با سرعت عمل می‌توانند جان خود را نجات دهند، اما همه افراد که به چابکی هم نیستند، برخی‌ها به علت کهولت سن و یا هر چیزی دیگری برای فرار، به زمان بیشتری نیاز دارند.

این کاغذ دیواری با کاهش زمان تخریب ساختمان به این گونه افراد کمک به سزایی می‌کند. امروزه در ساختمان‌های استاندارد که با رعایت اصول ایمنی ساخته می‌شوند، از هر راهکاری برای کاهش آسیب توسط زلزله استفاده می‌کنند که کاغذ دیواری ضد زلزله یکی از این موارد است.

شاید کاغذ دیواری ضد زلزله به تنهایی نتواند باعث عدم تخریب ساختمان شود ولی باز هم به نوبه خود با کمک کردن به سایر موارد ضد زلزله بسیار تاثیر مثبتی در پیشگیری از آسیب‌های زلزله دارد. دانشمندان به دنبال راهکارهایی ساده و ارزان برای پیشگیری از آسیب زلزله هستند، که نصب این کاغذ دیواری یکی از راه‌های ارزان نسبت به موارد ضد زلزله دیگر است. شاید کاغذ دیواری ضد زلزله نتواند از تخریب ساختمان جلوگیری کند، اما بی‌شک موجب حفظ جان ساکنان ساختمان، از طریق افزایش زمان برای فرار، می‌شود. در حال حاضر بیش از 3 میلیارد نفر در مناطق زلزله‌خیز و اطراف گسل‌ها زندگی می‌کنند، که برای آنها استفاده از این کاغذ دیواری ضروری است.

مواد تشکیل دهنده کاغذ دیواری ضد زلزله:

در گذشته مهم‌ترین ماده در تولید کاغذ دیواری ضد زلزله، فیبر کربن بود، که از نظر قیمت خیلی گران بود و اصلا مقرون به صرفه نبود، این ماده بیش از اندازه آلوده بود به همین خاطر تیم تحقیقاتی سعی داشتند که ماده دیگری جایگزین آن کند، تا این که بعد از مدتی به روی فیبر شیشه متمرکز شدند. فیبر شیشه دارای مقاومت و خاصیت الاستیکی شدیدی است، از این رو از ترکیب فیبر شیشه همراه با چسب اورتان در ساخت این کاغذ دیواری استفاده کردند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دیاکو

شرکت ابنیه سازان ستاوند مالک برند تجاری دیاکو، در عرصه تولید کاغذهای دیواری و پوستری از پیشگامان شناخته شده ایرانی است. این شرکت با بهره گیری از متخصصین و کارشناسان خبره توانسته است با توسعه شبکه نمایندگی خود محصولاتی با کیفیت را به تمامی ایرانیان برساند. همچنین محصولات این شرکت به کشورهای عراق و افغانستان در حال صادرات است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل