اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809164273313696

4 ترفند آسان برای برندینگ

کد: 139809164273313696

http://bit.ly/2qxaqi1

، تهران , (اخبار رسمی): یک برند در صورتی هویت پیدا می‌کند که در نزد مشتری شناخته شده باشد. بنابراین بزرگ‌ترین بخش چالش در ایجاد برند، زمینه‌سازی برای معرفی برند است. خوشبختانه، روش‌های زیادی برای ساخت برند وجود دارد.

4 ترفند آسان برای برندینگ (برند سازی)
4 ترفند آسان برای برندینگ

زمانی که واژه برندینگ (برندسازی) شنیده می‌شود، نام برندهای معروف در ذهن‌ تداعی می‌شود. برندهایی که از محصولات‌شان استفاده می‌کنند. اما استفاده از یک برند تنها عاملی نیست که می‌تواند نام آن را به‌ خاطر بیاورد. تبلیغات در اینجا وارد می‌شود. ممکن است خیلی‌ها تا به حال حتی از نزدیک محصولات‌ بسیاری از برندهایی که می‌شناسند را ندیده باشند. این همان برندسازی است که با ترفندهایی آسان می‌توان آن را انجام داد.

اینکه برند چه ویژگی دارد و چگونه می‌خواهد آن را به جهانیان عرضه کند، مهم است. پاسخ به این دو سؤال، اولین قدم در جهت برندسازی یا برندینگ است.

یک برند در صورتی هویت پیدا می‌کند که در نزد مشتری شناخته شده باشد. بنابراین بزرگ‌ترین بخش چالش در ایجاد برند، زمینه‌سازی برای معرفی برند است. خوشبختانه، روش‌های زیادی برای ساخت برند وجود دارد.

در ادامه چهار ترفند آسان برای پیشبرد هدف‌ به سمت معرفی برند، بیان می‌شود.

۱- بازاریابی رسانه‌های اجتماعی در برندینگ باید به خوبی انجام شود

در سال 2019 ممکن است کمی عجیب باشد که از اهمیت رسانه‌های اجتماعی سخن گفته شود. اما خوب است از خود پرسید که افراد بیشتر زمان خود را کجا سپری می‌کنند؟ درست است؛ توییتر، فیس‌بوک، اینستاگرام و غیره. بنابراین، منطقی است که برای معرفی برند خود، در جایی حضور پیدا کرد که مخاطبان نیز حضور دارند.

نکته مهم دیگر در مورد بازاریابی رسانه‌های اجتماعی این است که این یک روش رایگان و یا کم هزینه است. همین امر باعث شده که کسب‌و‌کارهای نوپا بتوانند به خوبی در این شبکه‌ها فعالیت کنند. بنابراین در دوره دیجیتال، بخش بزرگی از وقت صرف ساختن یک جایگاه محکم در رسانه‌های اجتماعی خواهد شد.

کشف این نکته که مفیدترین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی برای نام تجاری کدام خواهد بود، کار سختی نیست.

اولین موردی که باید رعایت کرد، حضور منظم در این شبکه‌ها است. تولید محتوای منظم، احتمالاً مهم‌ترین جنبه حضور مرتب در رسانه‌های اجتماعی است. اگر نتوان چشم مخاطبان را به دیدن محتوای خود عادت داد، برند خیلی زود از یادها می‌رود. اگر مخاطبان از دست بروند، برگرداندن آنها سخت خواهد بود.

همچنین نباید فراموش کرد که افراد عادی نیز در این رسانه‌ها فعالیت می‌کنند، بنابراین باید متفاوت عمل کرد تا به عنوان یک برند پذیرفته شد.

باید همواره سعی کرد در تولید محتوای خود، لحن خاصی را انتخاب کرد. این موضوع باعث ایجاد صمیمیت بیشتر با مخاطب و جلب اعتماد او می‌شود. همچنین باید به یاد داشت که مردم برای سرگرمی به رسانه‌های اجتماعی رو می‌آورند بنابراین کمی هیجان و طنز لازم است.

ممکن است شخصی بخواهد برای مدیریت موثر پروفایل‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی، طیف گسترده‌ای از ابزارهای موجود را بررسی و امتحان کند. اما نباید فراموش کرد که سپردن این پروفایل‌ها به افراد متخصص، نتایج بهتری را به دنبال دارد.

۲- آفلاین و وارد دنیای واقعی شوید

اگر یک فروشگاه محلی است، برای تبدیل شدن به یک برند در سال 2019 به یک وب‌سایت نیاز دارد. همچنین در کنار این سرمایه‌گذاری آنلاین، باید مطمئن شد که به صورت آفلاین نیز سرمایه‌گذاری می‌کند، حتی اگر یک برند منحصراً دیجیتال را نمایندگی کرد.

همه در این روزها بسیاری از وقت خود را به صورت آنلاین می‌گذراند از طرفی هنوز در خیابان‌های شهر تردد می‌کنند، در پارک‌ها قدم می‌زنند و در پاساژها حاضر می‌شوند.

نباید فراموش کرد که هنوز هم تبلیغات در فرم‌های رسانه‌ای قدیمی چشم‌نواز است. بیلبوردها، استندهای تبلیغاتی و به کل تبلیغات محیطی جذاب تا حد زیادی تاثیر‌گذارند.

اگر یک کسب‌و‌کار کوچک است، تبلیغات محیطی محلی می‌تواند به رشد او کمک کند. همچنین برای این تبلیغات نیاز به هزینه‌های گزاف ندارد.

صرف‌نظر از اینکه شخص در چه شغلی فعالیت می‌کند، می‌توان ایونت‌های گوناگون برگزار کرد. همه اینها باعث می‌شود که افراد نام برند را در کنار تجربه‌ای به یاد ماندنی، به خاطر بسپارند.

در این ایونت‌ها، باید اطمینان حاصل کرد که یکی از محصولات و خدمات خود را به حاضران هدیه داد. گیفت‌ (Gift)، یک تاکتیک بازاریابی قدیمی اما طلایی است. یک یادآور فیزیکی از یک برند، می‌تواند مهم باشد.

۳- به روابط عمومی فکر کنید

کار روابط عمومی در خالص‌ترین شکل، برندینگ است. در حالی که بازاریابی می‌تواند در گرفتن پروژه و ایجاد درآمد کارا باشد، روابط عمومی همیشه به برندینگ کمک می‌کند. مدیریت درست روابط عمومی، یک هنر است.

پوشش مطبوعاتی بسیار عالی است. در واقع همان تبلیغات با تیراژ گسترده است. اگر تیم روابط عمومی بتواند با روزنامه‌ها و مجلات همکاری کند، به سرعت رشد می‌کند.
پوشش مطبوعاتی، از تبلیغات مستقیم نیز مفیدتر است، زیرا روز‌نامه‌ها نزد افراد اعتبار بیشتری دارند.

اگر برندی به دنبال ایجاد یک تصویر مثبت از خود است، موضوعات مربوط به صنف‌ که ممکن است برای رسانه‌ها جالب باشد را باید بیان کند.

ارائه پیشنهادها هیجان‌انگیز یا جوائز نیز راهی عالی برای برندسازی است. مردم عاشق چیزهای رایگان هستند و تمایل دارند مارک‌های سخاوتمند را به خاطر بسپارند. برگزاری قرعه‌کشی می‌تواند راه خوبی برای جلب اعتماد مشتریان و برندینگ باشد.

۴- هزینه آن را بپردازید

تبلیغات رایگان در رسانه‌های اجتماعی، راهی عالی برای برندینگ است، اما اگر برندی بخواهد زودتر رشد کند بد نیست به فکر صرف هزیه باشد.

باید مطمئن بود که دلایلی قوی وجود دارد که برندهای شناخته شده هنوز هم بودجه کلانی را برای تبلیغات در نظر می‌گیرند. مصرف‌کنندگان ممکن است نسبت به تبلیغات مستقیم تردید کنند، بنابراین خوب است که از روش‌های ظریف‌تر استفاده کرد.

برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی از این دست اقدامات است که نیاز به هزینه دارد اما روندی رو به رشد برای برند به ارمغان می‌آورد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اترون

آژانس خلاقیت آترون با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی وب‌سایت‌های تخصصی، طراحی تبلیغات و برندینگ شما را تا رسیدن به اهداف‌تان همراهی می‌کند. هدف آترون، راه‌اندازی و توسعه کسب‌و‌کار شما با بکارگیری روش‌های خلاقانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. ما اینکار را با برقراری ارتباطی قوی و سازنده بین برند و مخاطبان انجام می‌دهیم: ‎- بیش از 40 نیروی متخصص، تحصیل‌کرده و خلاق - طراحی و توسعه وب‌سایت و اپلیکیشن - کمپین‌های تبلیغاتی ۳۶۰ درجه - تولید و توسعه محتوا - استراتژی برند و برندسازی - سرویس فول دیجیتال مارکتینگ - برنامه‌ریزی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی - تحلیل و تحقیقات بازار ‎- واحد پشتیبانی فعال

اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]