اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980916427467554

پروژه آخر هفته با پرینتر سه بعدی خانگی

ساخت دستگاه آبخوری با چاپگر سه بعدی

کد: 13980916427467554

http://bit.ly/2YtLBjz

، تهران , (اخبار رسمی): بعضی چیزها در دنیای رستوران‌ها فریبنده است. مانند پُر کردن مجدد لیوان نوشابه از دستگاه پرکننده، یعنی این که بتوان یک لیوان دیگر از نوشیدنی محبوب را نوشید. اما چطور می‌شود اگر بتوان دستگاه پُرکننده را به خانه برد؟

ساخت دستگاه آبخوری با چاپگر سه بعدی
قطعات پرینت سه بعدی شده و اسمبل الکترونیک

بیشتر قطعات این دستگاه ساده از طریق پرینت سه بعدی تولید شده و با پمپ، سوئیچ و سوکت برق ترکیب می‌شود. سپس تنها کاری که باید انجام داد این است که بطری نوشابه یا آب معدنی را سر و ته کرده و آن را به دستگاه وصل کرده تا جریانی گوارا به راه بیافتد.

این پروژه پرینتر سه بعدی ظاهری شبیه به دستگاه‌های نوشابه‌ساز رستوران‌ها دارد. ساخت آن آسان است و وسایل دیگرش را می‌توان به راحتی خرید. در ادامه به وسایل لازم و طرز ساخت این آبخوری نگاهی می‌شود.

وسایل مورد نیاز و طرز ساخت دستگاه نوشابه ساز

این پروژه شامل شش قطعه چاپی است: پایه، نازل، پشتیبانِ سوئیچ و نازل، سینی، اهرم فشار و پوشش شلنگ.

تمام فایل‌های STL به صورت رایگان در سایت

https://www.thingiverse.com/thing:3036222

برای دانلود موجود است. مایعات از طریق شلنگ PVC جریان پیدا می‌کند، پس نباید نگران برخورد نوشیدنی با پلاستیک پرینت سه بعدی بود.

به غیر از قطعات چاپ سه بعدی، لیست زیر را هم باید برای ساخت این دستگاه تهیه کرد:

  • پمپ آب 12v DC
  • شلنگ PVC (8mm int, 11mm ext)
  • میکروسوئیچ
  • سوکت برق
  • منبع برق 12V
  • پیچ M3x16mm
  • مهره M3
  • دستگاه چسب تفنگی
  • بست پلاستیکی کمربندی

وقتی همه قطعات چاپی و غیرچاپی آماده شد، می‌توان به مرحله مونتاژ رفت. ابتدا بطری نوشیدنی را برداشت و یک برش 6 میلی‌متری روی درب آن ایجاد کرد و مطمئن شد که به خوبی روی پمپ چفت می‌شود. سپس با استفاده از چسب تفنگی، دهانه بطری را به پمپ وصل کرد.

حالا باید شلنگ PVC را به اندازه 50 سانتی‌متر برید و یک سمت آن را به خروجیِ پمپ وصل کرد. سپس، وقت آن است که قطعات چاپ سه بعدی را به پایه وصل کرد؛ کار را با نصب اهرمِ نازل روی قطعه پشتیبان شروع کرد که به صورت فشاری جا می‌افتد. شلنگ را از تمام قطعات رد کرده و اضافات آن را برد. با استفاده از پیچ‌های M3 قطعه پشتیبان را وصل کرد و وقتی شلنگ را از تمام قطعات عبور داد، پوشش شلنگ را نیز وصل کرد.

مراحل نهایی شامل لحیم کردنِ سیم‌ها روی پورت منبع برق، وصل کردن سوئیچ و وصل کردن منبع برق به سوکت می‌شود. جزئیات بیشتر را می‌توان در وبسایت سازنده پروژه دید:  thatrobotguy.co.uk/drink-pump

در آخر، بطری را روی پمپ سوار کرده و چرخانید و از نوشیدنیِ خود لذت برد.

علاقه‌مندان برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر درباره درآمدزایی با پرینتر سه بعدی در ایران و کاربرد آن در کسب و کار خود کافی است با شرکت پرینتر سه بعدی تماس بگیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پرینتر سه بعدی - 3dpe

3DPE خود را در ارائه تکنولوژی پرینتر سه بعدی و راهنمایی در زمینه انتخاب چاپگر سه بعدی مناسب با فعالیت شما متعهد می داند. ما از ابتدای شروع فعالیت خود سعی بر آگاه سازی و ارائه درک درستی از این فناوری برای کاربران داشته و تلاش می کنیم موانع موجود در استفاده گسترده از فناوری پرینترهای سه بعدی را مرتفع کنیم. همیشه تلاش کرده ایم با توجه به شرایط خاص کشور، چاپگرهای سه بعدی با بالاترین کیفیت را به مشتریان گرامی عرضه نماییم؛ بر پایه همین تفکر، این افتخار را داشته ایم که به طیف وسیعی از مشتریان و بزرگترین سازمانهای دولتی و خصوصی ایران خدمت رسانی کنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

کسب و کار و خرده فروشی | علم و آموزش