اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980917427789089

نکات طلایی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

کد: 13980917427789089

http://bit.ly/38kBbr6

، تهران , (اخبار رسمی): بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، شاید کار سخت و دشواری که نیاز به تیم بزرگی دارد، به نظر آید اما با رعایت نکات کوچک به راحتی می‌توان با استفاده از شبکه‌های اجتماعی کسب و کار خود را رونق بخشید. اگر در شبکه‌های اجتماعی حضور نداشته باشید، طیف عظیمی از مخاطبان را از دست خواهید داد.

 نکات طلایی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی
نکات طلایی برای بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، کار سختی نیست. شروع کار با شبکه‌های اجتماعی برای کسب و کارهای کوچک ممکن است خیلی سخت باشد. اما در ابتدا نیازی به طراحی کمپین‌های جذاب برای رساندن فالوئرهایتان به یک میلیون نفر ندارید.

شبکه‌های اجتماعی یکی از بهترین راه‌های ارتباط با مخاطبان و مشتریان بالقوه هستند. اگر در شبکه‌های اجتماعی حضور ندارید، مخاطبی را که آماده و مشتاق برای ارتباط گرفتن با برند شماست، از دست خواهید داد.

با استفاده از این نکات ساده بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، کسب و کارها با هر اندازه‌ای، بازارهای جدید بسازند، آگاهی ایجاد کنند و فروش را هدایت کنند.

۱) با یک برنامه شروع کنید

هر بیزنس استراتژی خوب، با یک برنامه خوب شروع می‌شود. از آنجا که استفاده از شبکه‌های اجتماعی بسیار آسان است شاید فرد وسوسه شود که پشت سر هم پست بگذارد. اما بدون داشتن برنامه، فرد نمی‌داند که چه هدفی از ارسال پست دارد و نمی‌تواند اندازه گیری کند که به هدف رسیده‌ یا نه.

اگر فرد وقت بگذارد و یک برنامه برای شبکه‌های اجتماعی‌ تهیه کند، می‌داند که تمام فعالیت‌ها در جهت رسیدن به یک هدف تجاری مشخص است.

اهداف رسانه‌های اجتماعی تعیین شود

 اهداف را SMART بچینید. آن‌ها باید مشخص، قابل اندازه‌گیری، قابل دست‌یابی، مربوط و زمان‌دار باشد. اهداف خود را بر مبنای معیارهایی قرار دهید که تأثیر واقعی در کسب و کار داشته باشد، مانند دستیابی به مشتری یا بالا بردن نرخ تبدیل و نه اینکه صرفا تعداد لایک را بالا برد. در مورد رقبا تحقیق کنید.

رقابت شما در شبکه‌های اجتماعی با چه کسانی است؟

در عین حال که افراد نمی‌خواهند از رقبا تقلید کنند، یادگیری از کارهایی که آنها انجام داده‌اند، بهترین راه برای صرفه‌جویی در وقت است. تجزیه تحلیل رقبا و استراتژی گوش دادن در شبکه‌های اجتماعی به افراد این بینش را می‌دهد که چه کارهایی برای کسب و کارهای مشابه نتیجه می‌دهد و چه کارهایی نتیجه‌ای ندارد.

یک ممیزی در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید

اگر قبلاً از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کردید، اکنون وقت آن است که قدمی به عقب بردارید و آنچه را که تاکنون انجام داده‌اید ارزیابی کنید. یکی از کارهایی که باید در ممیزی انجام دهید، پیدا کردن اکانت‌های مخربی است که ایده‌های وایرال را می‌دزدند.

الهام بگیرید

باید نیم نگاهی به کارهایی که رقبا انجام می‌دهند، داشت. اما آیا تا به حال به کسب و کارهای دیگر را رصد کرده‌اید؟ از موفقیت کسب و کارهای کوچک در صنایع دیگر هم الهام باید گرفت. اما از کجا می‌توان آنها را پیدا کرد؟

به بخش بیزنس شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌توان رفت، مطالب مفیدی در آنها پیدا می‌شود. یک ایده خوب دیگر هم این است که از فالوئرها بپرسید که دوست دارند بیشتر چه چیزی ببینند و همان چیزی را که درخواست می‌کنند به آنها نشان داد.

یک تقویم برای شبکه‌های اجتماعی تهیه شود

تقویم رسانه‌های اجتماعی کمک می‌کند تا در زمان مناسب، محتوای مناسب را در شبکه اجتماعی مناسب ارسال کرد. برای زمان‌بندی ارسال پست در شبکه‌های اجتماعی، می‌تواند از تقویم زمان‌بندی نوین هاب استفاده کنید. از قانون ۸۰-۲۰ استفاده شود.  از ۸۰ درصد از مطالب خود برای آگاهی، آموزش و سرگرمی مخاطبان خود و ۲۰ درصد برای تبلیغ برند خود یا فروش محصولات خود استفاده شود.

۲) شبکه اجتماعی مناسب خود را بیابید

در مورد این‌که محاطبان بیشتر وقت خود را در کدام شبکه اجتماعی صرف می‌کنند، حدس نباید زد. شاید غریزه شما بگوید باید از یوتیوب و فیس‌بوک چشم پوشی کنید و در اینستاگرام و تلگرام فعالیت کنید، اما در کسب و کار ممکن است عکس این مطلب صادق باشد.

با استفاده از آنالیز شبکه‌های اجتماعی، می‌توان کانال‌هایی که مخاطبان در آنها فعال هستند، را پیدا کرد. باید به یاد داشت که می‌توان از کانال‌های اجتماعی مختلف برای رسیدن به مخاطبان مختلف یا رسیدن به اهداف تجاری مختلف استفاده کرد.

۳) مخاطبان خود را بشناسید

کسب وکارهای کوچک با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، مخاطبان هدف خود را می‌توانند هدف گذاری کنند. اما قبل از آن باید دانست که مخاطبان  چه کسانی هستند.

با گردآوری داده‌های مربوط به مشتریان فعلی خود و سپس با تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی، می‌توان تصویر کاملی از این‌که چه کسی خرید می‌کند و چه کسی قبلاً با شما تعامل داشته را تهیه کرد. سپس می‌توان برنامه شبکه‌های اجتماعی خود را مجدداً بازبینی کرد تا راه‌های رسیدن به مخاطبان بیشتر شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نوین هاب

نوین هاب برترین ابزار مدیریت شبکه های اجتماعی

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]