اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809174278013112

نکاتی برای اسباب کشی راحت

کد: 139809174278013112

http://bit.ly/38nfQgn

، تهران , (اخبار رسمی): با فروش و یا اهدای اقلام و لوازمی که دیگر نیازی نیست می‌توان در زمان خود برای بسته بندی و آماده سازی آنها برای اسباب کشی صرفه جویی کرد و از جابجایی لوازم غیرضروری به منزل جدید جلوگیری کرد.

1- اولین نکته فروش یا اهدا وسایل ضروری است.

گر وسیله‌ای را به دلایل احساسی دوست ندارید اقلام غیر ضروری خود را، مثلا تلویزیون را بیرون کنید، پول حاصل از فروش آنها می‌تواند به مقابله با این حس کمک کند. وقتی که بحث فروش و اهدای وسایل پیش می‌آید، بحث همه چیز یا هیچ چیز نیست.

می‌توان اقلام گران را فروخت و کالاهای ارزان‌تر، مانند ظروف تکراری و لباس‌های استفاده شده خود را اهدا کرد. همچنین می‌توان در نظر داشت که آیا از آشنایان کسانی هستند که برخی از اقلام را بخواهد یا خیر. 

2- وسایل خود در اسباب کشی را پاکسازی کنید

بعد از تهیه کردن فهرست از لوازم و کارهایی که به آنها احتیاج دارید، نوبت به پاکسازی وسایل و لوازم می‌رسد. از تمام وسایل اضافه، قبل از بسته بندی کردن آنها خلاص شوید. کیسه زباله‌ای به دست بگیرید و در تمام خانه بچرخید و از شر تمام وسایلی که به آنها احتیاجی ندارید راحت شوید. چراغ قوه‌های خراب، اسباب بازی‌های شکسته، پازل‌هایی که تکه‌های آنها گم شده و هر آن چیزی که دیگر به درد نمی‌خورد. 

3- در جا به جایی منزل خود ظروف شکستنی را دسته بندی کنید

ظروف شکستنی در دکوراسیون آشپزخانه احتیاج به توجه بیشتری دارند، تا حدی که توصیه می‌شود کار بسته بندی خود را از این قسمت آغاز کنید. با این کار یک تیر و چند نشان زده‌اید، علاوه بر اینکه سامان و ترتیبی به کار خود می‌دهید و مانع شکستن ظروف می‌شوید از صرف هزینه‌های اضافی در این خصوص نیز جلوگیری شده است.

برای جلوگیری از ضربه به جعبه‌های ظروف شکستنی خود، از حوله‌های بزرگ استفاده کرده و آنها را در کف و دیواره‌های جعبه قرار دهید. بعد از آن هم می‌توان از یک لباس یا حوله دیگری بر روی ظروف در جعبه استفاده کرد.

4- در اسباب کشی کمد خود را پاکسازی کنید

می‌توان به راحتی لباس‌های خود را از کمد درآورده و آنها را درون جعبه قرار داده یا از میله‌ای بیاویزید. با این کار می‌توان حمل و نقل و جا به جایی کمد لباس خود را آسان‌تر کرد.

اگر هم قفسه‌هایی از ژاکت، کت، کفش و لوازمی از این دست دارید نیز می‌توانید باز هم از جعبه‌هایی برای تفکیک و طبقه بندی وسایل خود استفاده کنید. اطمینان خاطر حاصل کنید که روی تک تک این جعبه‌ها اسم بخورد و هیچ چیزی از لیست از قلم نیوفتد.

نکته: این مرحله از کار  با استفاده از یک جعبه خالی برای قرار دادن وسایل ریزی مانند دکمه‌های لباس، گیره و... که در کمد لباس‌ها  قرار داشت، به آسانی به پایان خواهد رسید.

5- تا زمانی که به طور کامل جا به جا شوید، وسایل را در جعبه نگه دارید

اگر تمامی این مراحل را به خوبی انجام داده‌اید، بسیار خوب پیش رفته‌اید. فقط کافی است آن را به پایان برسانید. برای به پایان بردن کار به خود روحیه و انرژی بدهید. به موسیقی گوش کنید و غذای خوبی میل کنید.

این را به خاطر داشته باشید که سخت ترین و بزرگ ترین مراحل به پایان رسیده‌اند. حالا فقط کافی است به هر اتاق رفته و وسایل مربوط به هرکدام را درون آنها قرار داد.

5- چک کردن نهایی را فراموش نکنید

بعد از تمام شدن کارتان، کمی استراحت کنید. بعد از آن گشت دیگری در خانه بزنید تا اطمینان خاطر پیدا کنید که چیزی جانمانده باشد. گاهی مرور و نگاهی دوباره، نکات مهمی را به یاد خواهد آورد. اگر چیزی را پیدا کردید آن را درون یک جعبه قرار داده و با برچسب بر روی آن یادداشت کنید. اطمینان خاطر پیدا کنید که بر روی تمامی جعبه‌ها نوشته‌ای وجود داشته باشد. لیست خود را دوباره چک کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتوبار تهران آتی بار

اتوبار ،باربری آتی بار با یک ده تجربه درخشان و تخصص در ارائه خدمات باربری درون شهری و برون شهری وحمل ونقل بین المللی با تیمی متخصص و آموزش دیده به صورت شبانه روزی از صفر تا ۱۰۰ کار در خدمت شما عزیزان می باشد.

اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل