اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809174278512020

روح و ریحان و صحبت جانان؛ شرح احوالات آیت الله سید عبدالکریم کشمیری

کد: 139809174278512020

http://bit.ly/36frDLX

، قم , (اخبار رسمی): روح و ریحان و صحبت جانان: گذری بر اندیشه‌های عرفانی و شیوه‌های سلوکی حضرت آیه الحق سیدعبدالکریم کشمیری است. مجموعه حاضر، گزیده‌‏ای از حکایات، سخنان، نصایح، دستورالعمل‏‌های عرفانی و اذکار مجرب است که برای خوانندگان و علاقه مندان عرفان اسلامی بسیار راه‌گشا و درس آموز است.

روح و ریحان و صحبت جانان؛ شرح احوالات آیت الله سید عبدالکریم کشمیری
گذری بر سیره سلوکی و شیوه و اندیشه عرفانی عارف ربانی آیت الله سید عبدالکریم کشمیری

شرح حال عارف کامل و عالم عامل سید عبدالکریم کشمیری (۱۳۰۴-۱۳۷۸ ش.) و گزیده کلمات قصار، نصایح اخلاقی و دستورالعمل‌‏های عرفانی اوست.

وی در شهر نجف در خانواده روحانی به دنیا آمد و همانند پدر به کسوت روحانیت درآمد. در کنار تعلیم و تعلم به دنبال بزرگان اخلاق و عرفان بود و از محضر بسیاری از ایشان بهره برد. ذوق خوشنویسی و نقاشی و شاعری داشت. در علوم غریبه از استادان این فن بهره برد تا جایی که در علم جفر، اعداد، حروف، اسماء الله و مثلثات متبحر گشت. به درجه اجتهاد نائل شد و شاگردان بسیاری را پرورش داد.

مکتب عرفانی و شیوه سیر و سلوک او بسیار جالب توجه و قابل تأمل است. اگر کسی حضرت استاد را از نزدیک مشاهده می‌‏کرد، اگر او را در درون خانه یا بیرون منزل یا کنار امام‌زاده و جوی آب می‏‌دید، پی به تجرید ایشان می‌‏برد که چطور از خودیت ظاهری جدا گشته و ترک اغراض دنیوی کرده و توجهی به انظار خلق نداشت.

مجموعه حاضر، گزیده‌‏ای از حکایات، سخنان، نصایح، دستورالعمل‏‌های عرفانی و اذکار مجرب است که برای خوانندگان و علاقه مندان عرفان اسلامی بسیار راه‌گشا و درس آموز است.

کتاب روح و ریحان و صحبت جانان (شرح احوالات آیت الله سید عبدالکریم کشمیری)، اثر سید علی اکبر صداقت و در 218 صفحه به همت انتشارات آیت اشراق به چاپ رسیده است.

علاقه مندان جهت دسترسی و خرید کتاب روح و ریحان و صحبت جانان می‌توانند به سایت فروشگاه اینترنتی انتشارات آیت اشراق به آدرس ayateeshraq.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انتشارات آیت اشراق

کتابسرای اشراق در فضای لهیب طعنه‌ها و هجمه‌ها بر علیه کتب عرفانی و فلسفی در قم در سال ۱۳۷۲ تأسیس شد و بصورت تخصّصی در زمینه کتب عرفانی و فلسفی و اخلاقی شروع به فعالیت نمود و تلاش کرد دلبری این موضوعات را در عرصه فرهنگ پررنگ‌تر نماید. بعد از ۱۵ سال کسب تجربه در امر کتابفروشی در سال ۱۳۸۷ موفق به اخذ مجوز نشر به نام “آیت اشراق” با محوریّت کتب علوم عقلی و عرفانی شد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نشریات و کتاب