اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980918428037009

بازاریابی محتوا فراتر از عکس و ویدئو در اینستاگرام است

کد: 13980918428037009

http://bit.ly/2LHfbwR

، کرمانشاه , (اخبار رسمی): بازاریابی محتوا، بخشی از استراتژی بازاریابی و توسعه کسب‌وکارهاست که بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و یکپارچه تمرکز دارد و هدف کلی آن، جذب مخاطبان جدید و حفظ مخاطبان قبلی است.

بازاریابی محتوا فراتر از عکس و ویدئو در اینستاگرام است
بازاریابی محتوا فراتر از عکس و ویدئو در اینستاگرام است

کسی که در فضای دیجیتال مارکتینگ فعالیت می‌کند باید آشنایی با فضای بازار داشته باشد و فضای سنتی را بشناسد و بداند چطور بازار عرضه و تقاضا ایجاد کند

بازاریابی محتوا یکی از زیر مجموعه‌های مهم دیجیتال مارکتینگ محسوب می شود که با توسعه تکنولوژی دیجیتال و افزایش دسترسی به فناوری روز به عنوان یک ابزار قدرتمند و یک رشته‌ی تخصصی مطرح شده و توانسته است جایگاه ویژه‌ای را در میان فعالان حوزه‌ی دیجیتال به خود اختصاص دهد.

به گزارش روابط عمومی آژانس تبلیغاتی باروک، میلاد تیرانداز، مدیر مجموعه باروک در خصوص مفهوم بازاریابی محتوا گفت: بازاریابی محتوا، بخشی از استراتژی بازاریابی و توسعه کسب‌وکارهاست که بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و یکپارچه تمرکز دارد و هدف کلی آن، جذب مخاطبین جدید و حفظ مخاطبان قبلی است.

وی افزود: جذب مخاطب در این استراتژی، با ارائه محتوای ارزشمند انجام می‌شود و بیشترین اثربخشی را بر مخاطب خواهد داشت.

تیرانداز در مورد مزایای بازاریابی محتوایی عنوان کرد: بازاریابی محتوا، برخلاف تبلیغات که تهاجمی است، بیشتر جذب‌کننده است و باعث مزاحمت و ناراحتی مخاطبین نمی‌شود، علاوه بر این، تبلیغات بسیار پرهزینه است در صورتی که بازاریابی محتوا هزینه چندانی ندارد.

مدیر آژانس آژانس تبلیغاتی باروک اظهار داشت: حجم و تنوع اطلاعاتی که مشتری در تصمیم گیری مد نظر قرار می‌دهد یا لااقل نسبت به آن‌ها علاقه نشان می‌دهد بسیار بیشتر از گذشته شده است و در این بین بازاریابی محتوا می‌تواند ابزار مناسبی برای پاسخ‌گویی به این نیازها باشد و سهم مشتری را در فرایند تصمیم‌گیری و خرید افزایش دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه اخیرا برخی از فریلنسرها (دور کارها) و آتلیه ها به بازار تبلیغات ورود پیدا کرده اند که تنها دید هنری دارند و بخشی از سهم بازار حوزه تبلیغات را تصاحب کرده اند در حالی که دانش، تخصص و تجربه کافی را در این زمینه ندارند و حوزه تبلیغات را دچار مخاطره کرده اند.

تیرانداز در خصوص بازار فریلنسرها گفت: فریلنسرها به چند بخش جامعهء مترجمان، نویسندگان، عکاسان، گرافیست ها، برنامه نویسان و ... تقسیم می شوند، و اینکه این گروه ها برای رسیدن به درآمد تلاش می کنند بسیار خوب است با توجه به اینکه کرمانشاه رتبه یک بیکاری را دارد باید بستری برای خود اشتغالی این بخش از جامعه فراهم شود اما مسئله اساسی این است بحث کسب و کار باید فارغ از مباحث احساسی باشد و هر کس ملزم است در حیطهء کاری خود با تخصص کافی وارد شود و جایگاه های کسب و کاری نباید با ورود فریلنسرهایی که ممکن است تنها دید هنری داشته باشند تغییر کند.

تیرانداز عنوان کرد: بنده معتقدم کسی که در فضای دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کند باید آشنایی با فضای بازار داشته باشد و فضای سنتی را بشناسد و بداند چطور بازار عرضه و تقاضا ایجاد کند، متاسفانه اغلب فریلنسرها تخصص لازم را در این حوزه ها ندارند و فکر می کنند تنها با پست، ویدئو و جذب فالور و پاسخ به کامنت ها در فضای سوشال می توانند نیاز تبلیغاتی کسب و کارها را تامین کنند و این بزرگترین اشتباه آنها محسوب می شود.

او ملاک انتخاب مراکز تبلیغاتی را ایجاد یک زنجیره ارزشی برای کسب و کارها دانست و تصریح کرد: قبل از انتخاب مراکز تبلیغاتی برای کسب و کارها باید هدف مجموعه را شناخت و اینکه بدانند براساس بودجه یا کیفیت و تخصص و یا اینکه براساس جایگاه و تیم فنی می خواهند مجموعه ای را برای مباحث تبلیغی در نظر بگیرند، پس از آن باید شرکتی که به عنوان کارگزار انتخاب می شود بتواند زنجیره ای از ارزش ها را برای آن کسب و کار ایجاد کند.

وی افزود: در این راستا نیز باید شرکت های تبلیغاتی یک هم افزایی برای هم داشته باشند و شرکای تجاری همدیگر باشند تا به توسعه کسب و کارها کمک کنند.

مدیر آژانس تبلیغاتی باروک در خصوص نحوه اعتماد به کانون های تبلیغاتی گفت: کسب و کارها زمانی که می خواهند با یک آژانس تبلیغاتی وارد همکاری شوند باید از گذشته، سطح مشتریان، رزومه کاری، طراحی کمپین ها و نوع اجرای آن و همچنین تخصص و مهارت منابع انسانی آن مجموعه آگاهی پیدا کنند و بتواند تحلیل بازار را برایشان انجام دهد و در نهایت کانون تبلیغاتی باید به عنوان مجری برنامه های تبلیغاتی آن کسب و کار، با یک پروپوزال و پلن مارکتینگ، سیر تبلیغات طراحی شده را مشخص نماید و در مرحلهء آخر نیز باید بازخورد فعالیت ها را به کسب و کار مربوطه ارائه دهد.

در ادامه فائزه رضایی، کارشناس حوزه دیجیتال مارکتینگ گفت: بازاریابی محتوا در واقع راهکاری برای جذب مشتری و فروش محصولات از طریق ایجاد محتوای ارزشمند، مفهوم و مرتبط است و این در حالی است که افرادی تحت عنوان مدیر پیج یا کانال بدون شناخت مشتری و مخاطب هدف، دست به تولید محتوای تبلیغی می زنند.

او افزود: کسی که بازاریابی محتوا انجام می دهد باید در درجهء اول محتوا را بشناسد و درک قوی از این موضوع داشته باشد و بداند محتوا چیست بعد از آن به بازاریابی بپردازد.

وی تصریح کرد: کسی که مدیریت کانال یا پیج اینستاگرام را به عهده دارد ممکن است نتواند آنالیزهای خاص فضای تبلیغات را انجام دهد، بازاریاب محتوا علاوه بر اینکه باید ابزارهای آنالیزی را بشناسد بایستی تسلط کاملی نیز به ابزارهای تبلیغاتی، محتوایی و هنری داشته باشد.

این کارشناس حوزه دیجیتال مارکتینگ اظهار داشت: برای بازاریابی محتوایی نیاز به برنامه ریزی در قالب یک نرم افزار کنترلی با چارچوب خاص است تا برنامه ریزی مدون و منظمی داشته باشد، علاوه بر این، بازاریاب محتوا باید بتواند قدرت تفسیر اطلاعات را داشته باشد و آمارهای خام را به جداول و نمودارهای قابل فهم برای مشتری تبدیل کند.

وی در مورد استراتژی محتوا ابراز داشت: متاسفانه، به علت اینکه طراحی استراتژی محتوا، مسئله ای زمان‌بر و دشوار است، بسیاری آن را نادیده می‌گیرند و مستقیماً به سراغ بازاریابی محتوا می‌روند، البته بازاریابی محتوا به این شیوه می‌تواند موفقیت‌هایی پراکنده را برای کسب و کارها به ارمغان آورد، اما با این رویکرد نمی توان از نهایت پتانسیل‌های کسب و کار بهره برد، کار بازاریابی محتوا بدون استراتژی محتوا مانند آن است که بدون هیچ هدفی در هر سو حرکت کنید و در نهایت هم به هیچ‌جا راه نخواهید برد.

در پایان گفت: بازاریابی محتوا به عنوان ابزاری ارزان، موثر، قابل ردیابی و با مخاطب انبوه، جذابیتی مضاعف برای کسب و کارها پیدا کرده است که پیشنهاد می کنم کسب و کارها قبل از انتخاب یک مجموعه برای واسپاری فعالیت های تبلیغاتیشان، از اعتبار، استراتژی و پلن کاریشان از سوی مجموعهء مورد نظر برای کسب و کار خود مطلع شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آژانس تبلیغاتی باروک

آژانس بازاریابی و ارتباطات باروک، به عنوان یک سازمان یادگیرنده تلاش می کند بر مبنای دانش و تجارب کارکنان ، به تمامی مشتریان خود خدمات خلاقانه و سودمندی را ارایه دهد. باروک با بهره گیری از تیم های حرفه ای و خلاق و ایجاد ارزش افزوده برای کسب و کارها از طریق دنبال کردن روندهای جدید و فناوری های مدرن بازاریابی و ارتباطات، بهترین خدمات این حوزه را در اختیار صاحبان برند قرار می دهد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]