اطلاعات تماس
  • 021449*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809184280913357

انواع نخ بخیه ایمپلنت و مراقبت‌های پس از کشیدن بخیه

کد: 139809184280913357

http://bit.ly/2t08xLD

، تهران , (اخبار رسمی): افرادی که دچار بی‌دندانی شده‌اند به راحتی می‌توانند با کاشت ایمپلنت، دندانی مناسب را جایگزین دندان از دست رفته خود کنند. بخیه زدن با استفاده از نخ‌های بخیه مناسبی انجام می‌شود و پس از کشیدن بخیه نیز باید نکاتی رعایت شود.

بخیه ایمپلنت
انواع نخ بخیه ایمپلنت - مراقبتهای پس از کشیدن بخیه

ممکن است هر فردی به هر دلیلی دندان‌های خود را از دست بدهد، اما دلیلی برای ادامه زندگی در همان روند به صورت بی دندانی وجود ندارد. آنها می‌توانند با استفاده از معالجه مناسب در کلینیک دندانپزشکی معالجه شوند و اقدام به کاشت ایمپلنت کنند که این کار را می‌توانند به روش معمولی و یا به روش فوری نیز انجام دهند. پس از اتمام کار کاشت ایمپلنت باید اقدام به بخیه زدن سطح شود که هدف اولیه از بخیه زدن این است که لبه‌های زخم باید در کنار یکدیگر قرار گیرند تا بتوانند التیام یابند.

نخ‌های بخیه مختلفی برای بخیه زدن محل کاشت ایمپلنت موجود هستند که به شرح زیر هستند:

نخ بخیه سیلک:

در برابر پارگی بسیار مقاوم است. به دلیل خاصیت ارتجاعی خوبی که دارد با وجود سازگاری ضعیف با بافت‌های بدن بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد اما باید توجه داشت که نباید مدت طولانی در دهان نگه داشته شوند.

نخ بخیه سنتتیک به صورت غیر طبیعی:

به دو صورت: قابل جذب و غیرقابل جذب موجود هستند و همچنین می‌توان گفت که به دو صورت تک رشته‌ای و چند رشته‌ای نیز در دسترس هستند.

مزایای نخ‌های سنتتیک به شرح زیر است:

سازگار بافتی مناسبی دارند و دارای خصوصیات فیزیکی بسیار مطلوبی هستند.

نخ بخیه کات گوت:

از مخاط روده گوسفند و گوساله تهیه می‌شود. در مدت زمان 6 تا 14 روز این نخ قوام خود را از دست می‌دهد و مستعد تجزیه و تحلیل آنزیمی می‌شود. استفاده از این نوع در بافت‌های نرم التهاب ایجاد می‌کند و به همین دلیل در بسیاری از جراحی‌های لثه مورد استفاده قرار نمی‌گیرد.

مراقبت‌های پس از کشیدن بخیه ایمپلنت

بعد از 7-10 روز برای بخیه باید به کلینیک دندانپزشکی رفت.
بعد از کشیدن بخیه غذاهای نرم مصرف کنید تا لثه شما دچار صدمه نشود.
در هفته اول بعد از برداشتن بخیه از نخ دندان استفاده نشود.
برای مسواک زدن از مسواک مخصوص استفاده شود.
در این مدت حتما از دهانشویه استفاده شود تا دهان و دندان‌های خود را به خوبی تمیز کرد.
دو هفته بعد از برداشتن بخیه‌ها به دندانپزشکی مراجعه کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد انواع بخیه در جراحی ایمپلنت و سوزن بخیه ایمپلنت و همچنین به دست آوردن اطلاعات جامع در مورد کاشت ایمپلنت می‌توان به سایت رسمی دکتر میثم آریام متخصص ایمپلنت، به آدرس kasradental.com مراجعه کرد و در صورت تمایل با شماره‌های کلینیک تماس گرفت تا راهنمایی‌ها و مشاوره‌های لازم را دریافت کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دندانپزشکی کسرا

دکتر میثم آریام فارغ التحصیل سال ۷۹ از دانشگاه بهشتی تهران متخصص جراحی لثه و ایمپلنت فلوشیپ فوق تخصصی ایمپلنت از دانشگاه تهران با بیست سال سابقه طبابت

اطلاعات تماس
  • 021449*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان