اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809184283811635

کنتاکتور چیست؟

کد: 139809184283811635

http://bit.ly/2P8Ye0l

، تهران , (اخبار رسمی): کنتاکتور یک کلید مغناطیس است که وقتی ولتاژ مورد نظر به آن اعمال می‌شود یک سری کنتاکت (یا کلید) باز را بسته و یک سری کنتاکت بسته را باز می‌کند که با استفاده از این خاصیت مدارهای مختلفی می‌توان مدارهای زیادی را طراحی کرد.

کنتاکتور
کنتاکتور چیست؟

ساختمان کنتاکتور

این کلید از دو هسته به شکل E یا U که یکی ثابت و دیگری متحرک است و در میان هسته ثابت یک بوبین یا سیم پیچ قرار دارد، تشکیل شده است. وقتی بوبین به برق وصل می‌شود با استفاده از خاصیت مغناطیسی، نیروی کششی فنر را خنثی می‌کند و هسته فوقانی را به هسته تحتانی متصل کرده باعث می‌شود که تعدادی کنتاکت عایق شده از یکدیگر به ترمینال‌های ورودی و خروجی کلید متصل شوند و یا باعث باز شدن کنتاکت‌های بسته کنتاکتور بسته کنتاکتور شود.

در صورتی که مدار تغذیه بوبین کنتاکتور قطع شود، در اثر نیروی فنری که داخل کلید قرار دارد هسته متحرک دباره به حالت اول باز می‌گردد.

مزایای استفاده از کنتاکتور

۱. مصرف کننده می‌تواند از راه دور کنترل را انجام دهد.
۲. مصرف کننده می‌تواند از چند محل کنترل شود.
۳. امکان طراحی مدار فرمان اتوماتیک برای مراحل مختلف کار مصرف کننده وجود دارد.
۴. سرعت قطع و وصل کلید زیاد و استهلاک آن کم است.
۵. از نظر حفاظتی مطمئن ترند و حفاظت مطمئن تر و کامل تری دارند.
۶. عمر موثرشان بیشتر است.
۷. هنگام قطع برق،مدار مصرف کننده نیز قطع می‌شود و به استارت مجدد پیدا می‌کند؛ در نتیجه از خطرات وصل ناگهانی دستگاه جلو گیری می‌کند.

تعداد دفعات قطع و وصل کنتاکتور عمر مکانیکی کنتاکتور نامیده می‌شود. طول عمر مکانیکی با حروف A تا F که اصطلاحاً کلاس کلید نامیده می‌شود، مشخص می‌شود. حرف A تعداد ۱۰ به توان 3 بار قطع و وصل، حرف B تعداد ۱۰ به توان ۴ بار، C تعداد ۱۰ به توان ۵ بار، D تعداد ۱۰ به توان ۶ بار، دفعات قطع و وصل را نشان می‌دهد.

کنتاکتورها و سایر ادوات داخل تابلو برق بعد از مدتی باید تعویض شوند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تهویه رویا نوین ایرانیان

شرکت تهویه نوین ایرانیان با استفاده از دانش امروزی و تجربیات گذشته خود توانسته تا در عرضه و فروش سیستم های تهویه ( سیستم های سرمایشی و گرمایشی ) با لطف ایزد منان بسیار موفق باشد. همچنین تهویه نوین ایرانیان با توجه به مشتری مداری و جلب رضایت مشتریان خود بالاترین ارزش را برای مشتریان خود قائل بوده و تا حد امکان خدمات بسیار عالی ای را برای مشتریان خویش فراهم می آورد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]