اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809194284413846

همه چیز درباره فریت بار و تفاوت آن با پست و کوریر

فریت بار چیست؟

کد: 139809194284413846

http://bit.ly/38prgAs

، مشهد , (اخبار رسمی): فریت بار در ایران به منظور حمل و جابجایی بین‌المللی بار مسافران و یا خرده بار تجاری با حمل کننده‌های هوایی استفاده می‌شود که در ادامه به توضیح آن پرداخته شده است. برای حمل کالاهای سبک فریت منطقی نیست و به جای آن باید از پست و کوریر استفاده کرد.

فریت بار یا freight چیست؟
فریت بار به وسیله حمل کننده هوایی

امروزه از واژه فریت‌بار به منظور حمل‌ونقل کالا چه داخلی و چه بین‌المللی استفاده می‌شود اما در ایران فریت بار به منظور انتقال خرده‌بار تجاری یا مسافری به کشوری دیگر به وسیله هواپیما استفاده می‌شود

اصطلاحا Freight به معنای بار است که مترادف کلمه Cargo نیز است که اغلب در صنعت حمل و نقل به منظور ارسال و حمل کالا و بار به روش‌های مختلف حمل کالا از جمله حمل ریلی، دریایی، جاده‌ای و هوایی استفاده می‌شود.

در اصطلاح فریت، مسافران باید بار اضافی خود را به فرودگاه انتقال داده و با هواپیما مخصوص حمل بار به مقصد مورد نظر خود ارسال کنند. برای مثال اگر خانواده‌ای فرض شود که قصد دارند به کشوری دیگر مهاجرت کنند و لوازم و وسایل خانه‌شان را با خود به کشور مورد نظرشان ببرند در این صورت حمل کردن این وسایل مانند یخچال، فرش، ماشین لباسشویی و غیره به همراه خود در یک هواپیمای مسافربری امکان‌پذیر نیست پس باید لوازم این چنینی را فریت کرده و در کشور مقصد تحویل بگیرند.

روش فریت کردن کالا

فریت بار تفاوت زیادی با حمل کالا به یک شهرستان دیگر ندارد فقط اینکه در فریت بار، کالاهای موردنظر به کشوری دیگر یعنی به خارج از ایران فرستاده خواهند شد.

لازم نیست نگران چگونگی انجام امور فریت کالای خود بود زیرا بیشتر این امور در داخل کشور صورت خواهند گرفت. کاری که شما باید انجام دهید این است که کالای خود را به یک شرکت هواپیمایی - Airline برده و پس از تعیین هزینه انتقال و جابجایی هزینه را پرداخت کنید همین. کالای شما معمولا پس از یک یا دو هفته به مقصد موردنظرتان ارسال خواهد شد.

برای انجام خدمات فریت بهتر است از همان شرکت هواپیمایی استفاده کرد که بلیط برای خود تهیه شده است.

چرا فریت بار در ایران به معنای حمل هوایی کالا است؟

به دلیل هزینه‌های بسیار بالا برای حمل خرده بار هیچ شرکت حمل و نقلی به صورت زمینی کالا را به اروپا یا امریکا انتقال نخواهد داد چرا که برای طرفین اصلا به صرفه نخواهد بود و همچنین فریت بار به صورت ریلی از ایران به مقاصد امریکایی، اروپایی، استرالیایی و یا خیلی از مقاصد دیگر امکان‌پذیر نخواهد بود.

حمل خرده بار به صورت دریایی کمتر از مقدار تقریبی 300 کیلو نیز برای مسیرهای طولانی اصلا به صرفه نخواهد بود.

پس تنها گزینه باقی‌مانده مناسب برای حمل خرده بار به صورت بین‌المللی به کشورهای خارجی با مسافت طولانی حمل هوایی کالا است.

تفاوت کوریر (Courier) و پست با فریت چیست؟

بعضی اوقات کسانی قصد دارند تا چیزی با وزن بسیار پایین مانند نامه یا یک پاکت و... را به جایی خارج از کشور انتقال دهند. در صورتی که شخصی قصد چنین کاری را دارد بهتر است که از جایگزینی بهتر، کم هزینه‌تر و کم دردسرتر به جای فریت استفاده کند یعنی همان کوریر و یا پست.

ولی اگر بار سنگین‌تر و بزرگتر از آن باشد که به صورت پست و کوریر حمل شود (45 کیلو به بالا) در این صورت بهترین گزینه برای حمل و ارسال خرده بار به یک کشور دیگر فریت به شکل هوایی است.

تفاوت پرداختن جریمه اضافه بار در فرودگاه و فریت بار در چیست؟

هنگامی که مسافران یک پرواز هوایی بار اضافه‌ای به همراه خود دارند ملزم به پرداخت جریمه نقدی بسیار زیادی برای حمل کالای خود هستند.

به جای پرداخت هزینه‌های اضافی و جریمه‌های هنگفت مسافران می‌توانند با پرداخت کمتر از یک سوم جریمه را پرداخت کنند و به جای پرداخت جریمه کالای خود را به مقصد موردنظرشان فریت کنند.

دیگر مزیت فریت نسبت به پرداخت جریمه اضافه بار این است که مسافران می‌توانند قبل از پرواز بار اضافه یا خرده بار خود را به فرودگاه برده و برای فریت تحویل ترمینال بار دهند.

بارنامه فریت بار چیست؟

در عمل فریت بار برای هر محموله یک بارنامه مشخص می‌شود که اطلاعات درون آن مشخص کننده صاحب کالا، شماره تماس، آدرس، شرکت هواپیمایی حمل کننده و غیره است. همچنین یک برچسب در بارنامه قرار می‌گیرد که مشخص کننده نوع کالا، تعداد، مقصد و مبدا کالا است. این کار از به وجود آمدن مشکلات در حمل و جابجایی انواع کالا جلوگیری و همچنین شناسایی کالا را بسیار راحت‌تر خواهد کرد.

هر بارنامه کدی با 11 رقم دارد که سه رقم ابتدایی آن از سمت چپ کد شرکت هواپیمایی حمل‌کننده بار است.

برای آموزش و مطالعه مطالب آموزشی بیشتر در حوزه حمل و نقل و کسب اطلاعات بیشتر در مورد فریت بار یا freight به صفحه وبلاگ شرکت حمل و نقل بین المللی آریانا سبز ترابر توس مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت حمل و نقل بین المللی آریانا سبز ترابر توس

شرکت حمل و نقل بین المللی آریانا سبز ترابر توس با سال ها تجربه درزمینه حمل و نقل کالا و با بهترین مشاوران و متخصصان در روز های کاری در ساعات 7 صبح تا 16 عصر در خدمت شما عزیزان است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

کسب و کار و خرده فروشی