اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809194285013350

تاثیر تفکر مثبت در کسب و کار املاک و مستغلات

کد: 139809194285013350

http://bit.ly/2E34T5Y

، رشت , (اخبار رسمی): بیشتر کردن تلاش به این معنا نیست که شخص استرس بگیرد و احساس کند از بازار عقب مانده و یا دچار وسواس فکری شده، تنها کافی است برنامه‌ریزی خود را تغییر دهد و تمرکز بیشتری روی جذب مشتریان بالقوه خرید و فروش املاک بگذارد.

تاثیر تفکر مثبت در کسب و کار املاک و مستغلات
تاثیر تفکر مثبت در کسب و کار املاک

به طور کل دو دیدگاه در کسب و کار املاک و مستغلات وجود دارد: گروه اول، همیشه پیشگامان این بازار هستند و معتقدند پیاده‌روها و زمین‌های شهری با طلا سنگ فرش شده‌اند و املاک موجود در آنها همگی سرمایه‌های بزرگ و در دسترس برای فروش هستند. اما گروه دوم همیشه به میزان کمی معامله در دست دارند و اغلب اوقات به مقدار هزینه‌های خود و یا شاید کمی بیشتر فروش را تجربه خواهند کرد و معتقدند بازار همیشه خراب است و مشتری و ملک یافت نمی‌شود! البته بسیاری از موارد را هم شانسی می‌دانند، مانند موفقیت همکاران خود در سایر مشاوران املاک.

اما پایان یک سال کاری حتی در روزهای سختی مانند سال 98 هم آمار نشان‌دهنده میلیاردها کمیسیون دریافتی توسط مشاوران املاک موفق است که یعنی در هر بازاری حرفه‌ای‌ها درآمد خوبی خواهند داشت. شاید وقت آن رسیده باشد که شخص به عنوان یک مشاور املاک تلاش خود را دو برابر کند.

اما باید به یاد داشت بیشتر کردن تلاش به این معنا نیست که شخص استرس بگیرد و احساس کند از بازار عقب مانده و یا دچار وسواس فکری شده، تنها کافی است برنامه‌ریزی خود را تغییر دهد و تمرکز بیشتری روی جذب مشتریان بالقوه خرید و فروش املاک بگذارد.

همیشه زمان‌هایی در آینده نزدیک وجود دارند که در آن به گذشته کاری و فرصت‌هایی که وجود دارد فکر می‌شود و گفته می‌شود ای کاش فلان کار انجام شده بود و با پولش فلان سرمایه گذاری انجام می‌شد و امثال اینها. اما به جای این کار، تنها می‌توان از امروز سخت کار کرد تا دو سال بعد این جریان تکرار نشود و افراد ثروتمندی بود که آینده شغلی خود را رقم زده و منتظر اتفاقات نمانده است.

پس اگر شخصی نمی‌خواهد این برگشت به گذشته و حسرت‌ها را هر بار مجددا تجربه کند از همین الان برنامه کاری خود را تغییر داد، زیرا اگر قرار بود شیوه گذشته موثر باشد باید تا به امروز سرمایه خوبی می‌اندوخت. هر چه بیشتر به این جمله که «اگر می‌خواهی کاری دست انجام شود، خودت آن را انجام بده» اعتقاد داشت. در آینده نزدیک، وضعیت مالی بهتری هم به وجود خواهد آمد. نباید اشتباه کرد. این جمله به این معنی نیست که همه کارها را به تنهایی انجام داد، چون به تنهایی پیشرفت بزرگی در کار نیست، اما به این معنی است که تمام کارها را به سرانجام رسانید و همیشه تمام تمرکز خود را روی آن گذاشت.

یعنی اگر یک مدیر هستند، با ذهنیت اینکه کارمند در مشاور املاک همه کارها را درست انجام می‌دهد جلو نرود و همیشه در کنار اینکه دست او را برای انجام وظایفش باز می‌گذارد، نظاره‌گر مراحل اجرای کار نیز است تا در صورت خروج از مسیر درست به او تذکرات لازم داده شود.

در ادامه چند نکته مفید ویژه مشاوران املاک حرفه‌ای خوانده می‌شود:

1.چشم انداز مثبتی نسبت به آینده داشته باشید

در کلیه متون روانشناسی گفته شده احساسات و افکاری که در درون شخص است به راحتی به بیرون و دنیای واقعی می‌تابد و به همان شکل روی زندگی تاثیر می‌گذارد. زیرا نیروی ناخودآگاه و قدرت ذهن بسیار بالاتر از بخش خودآگاه است. پس اگر شخصی می‌خواهد موفق باشد ابتدا باید از درون ذهن خود این موفقیت و خودآگاهی را آغاز کند.

اگر ذهن همیشه دنبال ایرادات و موانع باشد، نگرش نیز همین خواهد بود و اقدامات نیز همین موضوع را در زندگی منعکس خواهند کرد.

حالا اگر شخصی به دنبال فرصت‌های طلایی است و به همین ترتیب نیز نگرش به سمت رشد و موفقیت حرکت می‌کند و اقدامات عملی نیز همین موضوع را با دقت منعکس می‌کند. پس تمام کاری که باید در مرحله اول انجام شود تغییر نگرش از منفی به سمت قطب مثبت است. پس تنها یک وظیفه وجود دارد و آن ایجاد احساس و نگرش خوب و تکرار و حک کردن آن در ذهن است.

2. تنها رقیب خود باشید

در مرحله بعد شخص باید روبروی خود قرار بگیرد، به این معنا که اهداف رشد خود را فراموش نکند و هر روز برای بهتر و کارآمدتر و پربارتر شدن آن تلاش کرد.

بعد از مدتی موفقیتی بزرگ تجربه می‌شود، اینکه بزرگترین رقیب شخص، خودش است و این یعنی موفقیت واقعی. یعنی دیگر حسرتی از پیشرفت دیگران نخواهد بود، بلکه می‌خواهد هر روز بیشتر و بیشتر رشد کند.

زمانی که شخصی مسئولیت‌پذیری بسیار بیشتری را وارد زندگی و شغل خود (مشاور املاک) می‌کند هر روز تمرکز بیشتری روی آن خواهد داشت. پس شخص نباید از مسیر رشد واقعی خارج شود و باید هر روز تمرین آن را تکرار کند تا تبدیل به شیوه زندگی کاری حرفه‌ای او شود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ملک بانک

ملک بانک به عنوان قدرتمندترین پلتفرم املاک و مستغلات فارسی زبان با ارائه راهکارهای جدید و ایجاد تجربه کاربری بهتر، فضایی امن و قابل دسترس برای آگهی و جستجوی هوشمند املاک فراهم نموده است.ملک بانک در جایگاه یک پراپ تک(proptech)، موظف است از جدیدترین فناوری و تکنولوژی های روز در راستای تسهیل خدمات دهی مشاوران املاک به خریداران و فروشندگان و متقاضیان املاک استفاده نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

مسکن و ساختمان