اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809194287813917

برند مواد غذایی چیست؟

کد: 139809194287813917

http://bit.ly/2EEYGgX

، تهران , (اخبار رسمی): در دنیای شلوغ امروز از آن سر دنیا تا این سر دنیا، بدون داشتن تجربه سفر و تماشای نمونه کالایی از نزدیک، فقط نام و نشان تجاری آن شی راهنمایی برای گرفتن انگشت اشاره به سمت آن و خرید آن است. مواد غذایی هم از این موارد مستنثنی نیستند.

برند مواد غذایی
ثبت برند مواد غذایی

اولین اقدام تعیین نام یا نام‌هایی برای ثبت برند است که مناسب باشد که هم در زبان راحت تلفظ شود و هم مناسب برای نوع کالای انتخابی باشد اقدام بعدی ثبت اظهارنامه و ارجاع آن طبق مدارک شماست

 در دنیای کنونی که بحث تجارت در زمره اول است کلماتی مثل برند، لوگو یا به اصطلاح رایج‌تر مارک زیاد شنیده می‌شود و آن وجه تمایز با سایر رقبا و ویترین اولیه فروش محصولات است و میزان ارزش آن برای مصرف‌کننده قابل مقایسه می‌شود و در واقع برداشت مردم از یک نام است. اما در زبان قانون منظور از برند همان نشان تجاری است. وقتی این نام توسط فردی به ثبت برسد جدا از اینکه حقوق استفاده از آن منحصر به همان شخص می‌رسد، او نیز می‌گوید این نام برای من است و نام دلخواه من است، حتی اگر من را تا به حال ندیده‌اید و موقعیت اجتماعی و زندگی من را نمی‌دانید اما من خودم را با این به شما معرفی می‌کنم.

برندها می‌توانند برای شخص، محصول، خدمات، شرکت، افراد مشهور ثبت شوند و یا معرف نام یک کشور یا یک منطقه باشند اما برخی برندها می‌توانند چالشگر باشند یعنی با اینکه جدید هستند اما تهدیدی برای برندهای قدیمی و پرنفوذ محسوب می‌شوند. به قول تد لویت (Ted Levitt) استاد برجسته آمریکایی می‌گوید در عصر جدید، رقابت بر سر چیزهایی نیست که شرکت‌ها در کارخانه‌های‌شان تولید می‌کنند، بلکه رقابت آینده میان چیزهایی است که شرکت‌ها پس از خروج محصول از کارخانه به آن می‌افزایند. نظیر بسته‌بندی، خدمات، تبلیغات، حمایت از مصرف‌کننده و سایر چیزهایی که در نهایت ارزشی را به مشتری نهایی منتقل می‌کند و برای او ارزشمند است.

چه بسیار هستند کسبه‌ای که دارای قدمت و سابقه بالایی دارند حتی نسل به نسل تولیدکننده یا فروشنده بوده‌اند و اعتبار خاصی در شغل خود دارند اما متاسفانه همچنان نام تجاری خود را ثبت نکرده‌اند و از این قطار تندرو تجاری جا می‌مانند. و این عدم آشنایی با قوانین بهانه‌ای می‌شود در دست رقیبان تازه وارد که با ثبت کردن نام تجاری قدیمی‌ترها برای خود یک شبه اعتبار چندین ساله دست و پا کنند. البته که از لحاظ همان قانونی که حرفش زده شد، اعاده اعتبار برای قدیمی‌ترها وجود دارد اما مستلزم صرف وقت و هزینه‌های گزاف است.

برخی از ارزشمندترین برندهای دنیا اینها هستند: اپل، گوگل، آی بی ام، مایکروسافت، کوکاکولا، جنرال الکتریک، مک دونالد، سامسونگ، آمازون و تویوتا.

برندها می‌توانند برای شخص، محصول، خدمات، شرکت، افراد مشهور ثبت شوند و یا معرف نام یک کشور یا یک منطقه باشند اما برخی برندها می‌توانند چالشگر باشند یعنی با اینکه جدید هستند اما تهدیدی برای برندهای قدیمی و پرنفوذ محسوب می‌شوند. به قول تد لویت (Ted Levitt) استاد برجسته آمریکایی می‌گوید در عصر جدید، رقابت بر سر چیزهایی نیست که شرکت‌ها در کارخانه‌های‌شان تولید می‌کنند، بلکه رقابت آینده میان چیزهایی است که شرکت‌ها پس از خروج محصول از کارخانه به آن می‌افزایند. نظیر بسته بندی، خدمات، تبلیغات، حمایت از مصرف‌کننده و سایر چیزهایی که در نهایت ارزشی را به مشتری نهایی منتقل می‌کند و برای او ارزشمند است.

پس مهم چیزی است که در ذهن مصرف کننده خاطره شده و نمایانگر ایده و ارزش است و حاضراست برای آن پول بدهد و بخرد و مسیر را برای کسب سود زیاد آسان‌تر می‌کند.

در این راستا باید به یاد داشت که برند، لوگو یا نماد نیست و اگر هر دوی اینها با هم ترکیب شوند مفهوم و اثرگذاری بیشتری خواهند داشت.

دانش تولید و خلق محصول خوب نیازهای انسانی را برطرف می‌کند و افراد را با امکانات و ابزار راحت‌تر زندگی آشنا می‌کند اما دانش خلق یک برند نیازهای روحی و خواسته‌های روانی مصرف‌کننده را تسکین می‌دهد.

وقتی شعاری، سرلوحه برند انتخاب می‌شود به این معنا است که برند در حال بازارسازی است. باید آن را باور کرد و در عملکرد نمایش داد. جایگاه برند باید از اول شروع راه یک کسب وکار کاملا مشخص باشد و به آن فکر شده باشد.

ثبت برند مواد غذایی در اداره ثبت علامت ایران: 

اولین اقدام تعیین نام یا نام‌هایی برای ثبت برند است که مناسب باشد که هم در زبان راحت تلفظ شود و هم مناسب برای نوع کالای انتخابی باشد.

مرحله بعد تماس با ما و استعلام از طریق درگاه‌ها ی تخصصی مربوط به ثبت برند است.

پس از استعلام برند مورد نظر و احراز قابل ثبت بودن آن، اقدام بعدی تهیه مدارک مورد نیاز است که در ادامه همین نوشته، به صورت کامل مدارک مورد نیاز برای برند مواد غذایی اشخاص حقیقی و حقوقی را شرح داده شده است.

اقدام بعدی ثبت اظهارنامه و ارجاع آن طبق مدارک است. بعد از ثبت نهایی اظهارنامه امکان تغییراتی امکان‌پذیر نیست تا زمانی که منتج به جواب نهایی پذیرش و یا رد شود.

و آخرین مرحله ثبت برند مواد غذایی مراجعه حضوری مجدد مالک یا وکیل به اداره مالکیت معنوی و دریافت سند علامت مورد نظر است.

مدارک ثبت برند:

کپی مدارک هویتی

مجوز مرتبط با فعالیت

کارت بازرگانی در صورت استفاده از کلمات غیر فارسی

لوگو یا نشان تجاری در صورت تمایل

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خدمات حقوقی و ثبتی رامند

ثبت و تغییرات انواع شرکت، ثبت شرکت در خارج از ایران، ثبت برند و لوگو، ثبت طرح صنعتی، اخذ کارت بازرگانی، کد اقتصادی و ارزش افزوده، دریافت ایزو وجواز تاسیس

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | حقوقی و قانون