اطلاعات تماس
  • 091234*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809204290013744

رنگ مناسب نمای ساختمان چه ویژگی‌هایی دارد؟

نکات مهم در نقاشی نمای ساختمان

کد: 139809204290013744

http://bit.ly/36uMWcs

، تهران , (اخبار رسمی): نمای ساختمان به دلیل اینکه به صورت مستقیم در معرض شرایط آب و هوایی مختلف وجود دارد، در حین رنگ آمیزی آن باید نکاتی را در نظر داشت و رنگ مناسب برای نما را انتخاب کرد تا شاهد نمایی زیبا و با کیفیت بود.

نکات مهم در نقاشی نمای ساختمان
انتخاب رنگ مناسب برای نمای سازه ها

اگر نمای بیرونی سازه به نقاشی و مرمت نیاز دارد، باید نکاتی را در نظر داشت تا بتوان نمایی زیبا و با کیفیت را ایجاد کرد.

نکات قابل توجه پیش از شروع کار نقاشی نما

مهمترین کاری که در ابتدا باید انجام شود، زیر سازی نما است. برای انجام این کار، باید نما را شستشو داده و تمام گرد و غبار موجود در سطح آن را از بین برد.
پس از تمیز کردن، می‌توان ترک‌ها و شکاف‌ها را از بین برد که برای آن بتونه‎های خاصی وجود دارد که می‌تواند برای پر کردن و از بین بردن تمام شکاف‌ها و ترک‌ها استفاده شود. حال نوبت به رنگ آمیزی نما می‌رسد که باید مطابق ساختار رنگ و ویژگی‌های مورد انتظار، یک رنگ نمای مناسب انتخاب شود.

ویژگی رنگ مناسب برای نقاشی نما

  • رنگ سازگار با انواع شرایط آب و هوایی

رنگ‌های مورد استفاده برای نقاشی نما باید در تمام شرایط آب و هوایی مناسب و مقاوم باشند، به این معنی که در برابر باد، باران و نور خورشید از مقاومت کافی برخوردار باشند.

  • ویژگی‌‌های ساختاری رنگ

آنها نباید از نظر ساختاری پس از گذشت یک زمان، چسبندگی خود را از دست دهند بلکه باید در برابر فشارهای ساختاری مقاوم باشند. رنگ نباید به مرور زمان پوسته پوسته و متورم شود. همچنین رنگ‌های مورد استفاده باید قابل شستشو و محلول در آب باشند و قابل اشتعال نباشد.

  • استفاده از رنگ ضد آب

به دلیل این که نمای بیرونی ساختمان همیشه در معرض شرایط آب و هوایی مستقیم قرار دارد و بیشترین صدمه را به نسبت سایر رنگ‌ها خواهد دید. بنابراین، مرغوب‎ترین رنگ نما را به گونه‎ای انتخاب باید کرد که نیازی به نقاشی ساختمان در هر سال نداشت. استفاده از رنگ‌های ضد آب، عایق، ضد گرد و غبار و بادوام در نمای ساختمان مزایای زیادی دارد که از آن می‌توان در طی سال‌های زیادی بهره‎مند شد.

استفاده از رنگ مناسب برای نماهای سیمانی

بهتر است قبل از اعمال رنگ روی سیمان، سیمان کاملا خشک شده باشد و کاملاً رطوبت آن از بین رفته باشد تا عملکرد لازم را داشته باشد. از رنگی استفاده شود که دیوار امکان تنفس داشته باشد زیرا در غیر این صورت سیمان به مرور زمان رنگ را پوسته پوسته می‌کند و ظاهری نا مناسب را ایجاد خواهد کرد.

به صورت کلی می‌توان گفت که انواع رنگ های مناسب نقاشی ساختمان وجود دارند که باید با توجه به مکان رنگ آمیزی و با توجه به کاربری که محیط دارد، نوع مناسب رنگ را انتخاب کرد. علاوه بر این توجه به این نکته حائز اهمیت است که عوامل تاثیرگذار بر قیمت نقاشی ساختمان، هزینه نهایی را مشخص می‌کند.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات می‌توانند بیشتر به سایت رسمی هنرکده راد به آدرس  honarkadehrad.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

هنرکده راد

گروه هنرکده راد با ۱۸ سال سابقه در امور رنگ آمیزی و بازسازی انواع سازه ها در شهر تهران و اقسام مقاطع کشور. با بیش از صدها پروژه داخلی در کشور و خارج از کشور تجربه بسیاری در این زمینه کسب نمودیم. در خصوص رنگ آمیزی نمای انواع ساختمان ها، سازه های اداری و سفارتخانه‌های خارجی، پتینه کاری و میکروسمنت بصورت حرفه ای که آموزش پتینه ومیکروسمنت در کشور ترکیه دوره تخصصی به عمل آمده است.

اطلاعات تماس
  • 091234*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | دکوراسیون و منزل