اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980920429308558

گزارشی کلی بر 4 نمایشگاه حوزه IT

از نمایشگاه الکامپ تا نمایشگاه شهر هوشمند

کد: 13980920429308558

http://bit.ly/2FifpXE

، اصفهان , (اخبار رسمی): این خبر، گزارشی‌ از بررسی تیم connectit در طول حضور خود در 4 نمایشگاه حوزه IT است.

از نمایشگاه الکامپ تا نمایشگاه شهر هوشمند
از نمایشگاه الکامپ تا نمایشگاه شهر هوشمند

شاید بهتر باشد موضوع این گزارش را از اینوتکس تا تهران هوشمند نوشته شود چون اولین نمایشگاهی که امسال برگزار شده، اینوتکس بودد و پس از آن الکامپ.

نهمین نمایشگاه اینوتکس (نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری) در تاریخ ۱۹ تا ۲۲ خردادماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران و در ۲ سالن ۴۰ و ۴۴ و با شعار شهر هوشمند زندگی هوشمند برگزار شد. هزینه ثبت نام زودهنگام برای گرفتن غرفه‌های استارتاپی که همان کانتر بود، ۴۹۰ هزار تومان و پس از این زمان، ۶۰۰ هزارتومان دریافت می‌شد. هر نفر نیز ۴۰ هزار تومان جهت بازدید از این نمایشگاه پرداخت می‌کرد. این نمایشگاه نسبت به نمایشگاه الکامپ از وسعت کمتر و بطبع از بازدیدکنندگان کمتری برخوردار بود.

هر چند که دریافت مبلغ فوق از هر فرد ضمن اینکه باعث فیلتر شدن افراد جهت بازدید می‌شد (از نظر برگزار کنندگان این کار می‌تواند بازدید کننده‌های تخصصی‌تر را جذب خود کند) اما در عمل این اتفاق نیفتاد و کاربران همانند نمایشگاه الکامپ، بازدید کنندگان متفرقه و متخصص را درکنار هم داشت.

نمایشگاه الکامپ (الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک) پس از اینوتکس و در تاریخ ۲۷ تا ۳۰ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد که با حضور بیش از ۶۰۰ شرکت به بزرگترین گردهمایی حوزه فناوری اطلاعات ایران مبدل شد. از این آمار نزدیک به ۵۰۰ غرفه مربوط استارتاپ ها بود. این نمایشگاه در مساحتی حدود ۳۰ هزار متر مربع برقرار شده بود که نسبت به سال گذشته ۱۰ درصد رشد و در این بین نیز حضور استارتاپ‌ها با افزایش ۱۲ درصدی نسبت به سال گذشته همراه بود.

بلیط ورودی نمایشگاه برای هر نفر ۲ هزار تومان و هزینه کانترهای استارتاپ‌ها نیز ۱ میلیون تومان (نسبت به سال گذشته ۱.۲ برابر افزایش قیمت) دریافت شد.

بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ با شعار آینده‌ای بهتر، توسط سازمان صنفی رایانه‌ای کشور با برنامه‌هایی همچون الکامپ تاکز، الکامپ گیمز، الکامپ ترندز، الکامپ استارز برگزار شدو توانست نزدیک به ۱۷ هزار بازدیدکننده را در این ۴ روز جذب کند. همچنین بخش‌های دیگری از قبیل اتاق شتاب و الکام تاکس نیز در جریان بود.

همچنین شرکت‌های بزرگ دولتی همچون سازمان فناوری اطلاعات ایران، سازمان ثبت احوال کشور، سازمان امورمالیاتی و شرکت‌های ایران خودرو و سایپا و … در سالن‌های جدایی در این نمایشگاه شرکت کرده بودند.

نمایشگاه اتوکام (اتوماسیون و کامپیوتر) اصفهان با شعار زندگی هوشمند که توسط سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان اصفهان و در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان (پل شهرستان) از تاریخ ۸ تا ۱۲ آبان ماه به مدت ۵ روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۱ برگزار شد.

هزینه بلیط ورودی این نمایشگاه برای هر نفر ۲ هزار تومان و برای ثبت نام زود هنگام هر استارتاپ ۴۳۶ هزار تومان بود. در این نمایشگاه که به همت فضای کار اشتراکی آبی سفید و با مدیریت آقای محمد کرمانی برگزار شده بود نزدیک به ۸۰ استارتاپ در آن شرکت کرده بودند و در صورتی که امسال سال دوم حضور استارتاپ‌ها در این نمایشگاه محسوب می‌شد، استقبال مناسبی از آن‌ها به عمل آمد.

آخرین نمایشگاه تحت عنوان تهران هوشمند از تاریخ ۱۸ تا ۱۹ آذرماه و در سالن همایش‌های برج میلاد از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر برگزار شد. این نمایشگاه به همت سازمان فناوری اطلاعات شهرداری تهران و در راستای هوشمندسازی شهر تهران انجام شد. هزینه‌ی هر استارتاپ برای یک استند، ۳۰۰ هزار تومان می‌شد اما شهرداری تهران بعضی از استارتاپ‌ها را به صورت رایگان به نمایشگاه دعوت کرده بود که استارتاپ connectit از جمله‌ آنها بود. بلیط هر بازدیدکننده به صورت عادی ۲۵ هزار تومان و در صورتی که از تمامی کارگاه‌ها و کنفرانس‌ها استفاده می‌شد، ۲۵۰هزار تومان ورودی این همایش در این ۲ روز بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کانکتیت - Connectit

کانکتیت سامانه‌ای است که به واسطه قرارگرفتن یک سخت افزار (روتر) بین مودم اینترنت و کاربران می تواند علاوه بر کنترل هوشمند اینترنت، ارائه خدمات و تبلیغات دیجیتال را بر روی بستر وای فای و بدون نیاز به هیچ گونه نرم افزاری فراهم سازد. در این روش پس از اتصال کاربران به وای فای، صفحه‌ی کانکتیت در لحظه نمایش داده می شود. www.connectit.ir

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]