اطلاعات تماس
  • 021774*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809224295513909

روش‌های دستیابی به سالمندی موفق

کتاب صعود به قله‌های تجربه و خردمندی پاییز 1398 منتشر شد

کد: 139809224295513909

http://bit.ly/2YRpu6C

، تهران , (اخبار رسمی): کتاب صعود به قله‌های تجربه و خردمندی کتابی درباره روش‌‌های رسیدن به سالمندی موفق است. این کتاب به روش‌هایی برای سالم زیستن اشاره می‌کند و همه رده‌های سنی اعم از نوجوانان، جوانان، میانسالان و سالمندان می‌توانند آن را بخوانند و این روش‌ها را در زندگی خود به منظور دستیابی به موفقیت اجرا کنند.

کتاب "صعود به قله های تجربه و خردمندی" پاییز 1398 منتشر شده است.
طرح روی جلد صعود موفقیت آمیز انسان را به قله خردمندی نشان می دهد. خردمندی از ویژگیهای سالمندی است.

 سالمندی دوره‌ای است که برای بسیاری از افراد فرامی‌رسد و آن را تجربه می‌کنند. اگر اتفاقات و رویدادهای ناگوار زندگی موجب به‌پایان‌رسیدن زندگی در ایام جوانی و میان‌سالی نشود،  پا به عرصه سالمندی و سالخوردگی خواهیم گذاشت. سالمند‌شدن یعنی طی‌‌کردن یک مسیر طولانی از عمر که با فراز‌ونشیب‌های زیاد و مسائل سخت و آسان، پیچیده و سهل همراه است. آنچه در این مسیر طولانی گاه هموار و گاه ناهموار انسان را به نتیجه‌ای مطلوب و سالمندی همراه با موفقیت می‌رساند، وجود سبک زندگی سالم و داشتن برنامه و استراتژی منظم و کاربردی برای زندگی است.

سبک زندگی سالمی که می‌تواند در زمینه‌های مختلف اعم از تغذیه، رعایت بهداشت جسم، روان و ذهن و حفظ سلامت در زیست اجتماعی، ارزش‌ها، شیوه‌های رفتار، انتخاب‌ها و سلیقه‌ها باشد، جاده‌ای هموار را برای رسیدن به سرانجامی نیک و درخشان با عنوان «سالمندی موفق» برای انسان به ارمغان می‌آورد.

«سالمندی موفق» نتیجه نگاه و نگرش مثبتی از زندگی است که زاییده رضایت و کیفیت مناسب زندگی است. برای دستیابی به رضایت و کیفیت مطلوب زندگی، داشتن تلاش و انجام و اجرای برنامه‌های زندگی برای ساختن بنیانی قوی و مستحکم و وجود ایمان و انگیزه از عناصر و اصول مهمی است که نباید هیچ‌گاه فراموش کرد. «امید و امیدواری» و «اراده راسخ و محکم» در کنار «انجام همراه با تلاش برنامه‌های زندگی»، «ایمان» و «انگیزه» پنج الف سازنده زندگی و عمر هستند که به راست‌قامتی و استواری، پیروزی و نشاط در دوره سالمندی کمک می‌کنند.

سالمندی موفق یک فرآیند متشکل از اجزای چندگانه است که در آن «خوب پیر شدن» محور قرار می‏ گیرد. برای دستیابی موفقیت آمیز به سالمندی موفق تنها مراقبت از جسم و بدن کافی نیست بلکه مراقبت از سلامت روان، بالا بردن کیفیت مطلوب ذهنی و شناختی، داشتن توانایی مناسب در انجام عملکرد روزانه زندگی و افزایش تاب آوری فردی و اجتماعی نیز از اصول مهم و زیربنایی رسیدن به سالمندی موفق است.

مجموعه این مراقبت‌ها، توجه به سبک زندگی سلامت محور را برای افراد تامین می‌کند که در نهایت موجب ارتقاء کیفیت زندگی و افزایش احساس رضایت از زندگی می‌شود. مطالعه این کتاب برای همه رده‌های سنی از نوجوان گرفته تا سالمند مناسب است.

کتاب صعود به قله‌های تجربه و خردمندی کتابی است درباره سالمندی موفق و اصول و روش‌هایی که هر انسانی برای دستیابی به سالمندی موفق باید در نظر بگیرد را معرفی کرده و به توضیح آنها پرداخته است. مطالعه این کتاب می‌تواند در صعود موفقیت آمیز به قله‌های تجربه و خردمندی زندگی سهم مناسبی داشته باشد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

رویا غندالی

من رویا غندالی کارشناسی ارشد پژوهش علوم اجتماعی و همچنین کارشناسی ارشد روانشناسی شناختی هستم. سابقه فعالیت شغلی من به عنوان پژوهشگر به مرکز تحقیقات صدا و سیما مربوط می شود. علاوه بر این به عنوان نویسنده و سردبیر برنامه های رادیویی در رادیو سلامت نیز همکاری داشتم.

اطلاعات تماس
  • 021774*****
[نمایش اطلاعات]