اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809224297512935

مستربچ‌های افزودنی چه کاربردی دارند؟

کد: 139809224297512935

http://bit.ly/2RSlqSu

، تهران , (اخبار رسمی): مستربچ به نوعی محصول پیلمری گفته می‌شود که با استفاده از رزین پایه و پیگمنت ساخته شده است و به عنوان یک ماده افزودنی در عملیات تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار میگیرد

مستربچ های افزودنی چه کاربردی دارند؟
مستربچ‌های افزودنی چه کاربردی دارند؟

مستربچ به نوعی محصول پیلمری گفته می‌شود که با استفاده از رزین پایه و پیگمنت ساخته شده است و به عنوان یک ماده افزودنی در عملیات تزریق پلاستیک مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این محصول برای اهداف مختلفی استفاده می‌شود، که به شرح زیر هستند:

  1. رنگ دادن به محصول نهایی
  2. بهبود برخی از خواص فیزیکی
  3. کاهش قیمت تمام شده

استفاده از مستربچ در تولید پلاستیک رواج زیادی دارد، اما نکته‌‌ای که باید به آن توجه شود این است که در هنگام انتخاب این ماده باید به ماده پایه پلیمری که برای تزریق پلاستیک استفاده می‌شود توجه کرد. به عنوان مثال در صورتی که از ماده پایه پلی اتیلن استفاده می‌شود باید از مستربچ‌های در همین پایه استفاده شود.

انواع مستربچ افزودنی

مستربچ‌های شفاف کننده: از این ماده در تزریق پلاستیک‌های با ماده اولیه پلاستیک پلی پروپیلن استفاده می‌شود و همانطور که از نام آنها پیداست برای ایجاد شفافیا در محصول نهایی از آن استفاده می‌شود.

مستربچ‌های لیز کننده: این نوع بیشتر در تهیه فیلم پلاستیک یا همان نایلون مورد استفاده قرار می‌گیرد، در این حالت در هنگام تولید نایلون این ماده را به آنها می‌افزایند تا فیلم‌های پلاستیکی به هم نچسبند، همانطور که از اسم این محصول مشخص است برای از بین بردن چسبندگی و ایجاد لغزندگی در محصول نهایی از آن استفاده می‌شود.

مستربچ‌های آنتی بلاک: از این نوع نیز در اکثر مواقع در تولید فیلم‌های پلاستیکی استفاده می‌کنند و مانند نوع قبل باعث کاهش چسبندگی می‌شود.

مستربچ‌های روشن کننده: از این نوع برای براق یا روشن کردن پلیمر استفاده می‌شود و از آن برای رفع کدری محصول استفاده می‌کنند. استفاده از این نوع باعث جلا بخشیدن به محصول نهایی خواهد شد. بیشتر در تولید فیلم‌های پلاستیکی و ظروف از این نوع استفاده می‌شود.

مستربچ‌های پایدارکنندۀ نور UV: از این نوع برای مقاوم سازی محصول در مقابل اشعه یو وی استفاده می‌شود و از تخریب آن جلوگیری می‌کند.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات ببیشتر در این زمینه می‌توانند به وبسایت پلیمرمال به آدرس polymermall.com مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

پلیمرمال

پلیمرمال بزرگترین مرجع پلیمر در ایران

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار