اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809234300110703

ساکاروز عسل طبیعی چیست و چقدر باید باشد؟

کد: 139809234300110703

http://bit.ly/36Fnx02

، تهران , (اخبار رسمی): انسان برای تأمین انرژی بدن در طول روز نیازمند خوردن پروتئین‌ها، چربی‌ها، کربوهیدرات‌ها یا همان قندها است. یکی از معروف‌ترین قندهای خوراکی که به وفور در میوه‌ها، سبزیجات و دانه‌های گیاهی پیدا می‌شود، ساکاروز است. اما ساکاروز چیست و چرا یکی از مؤثرترین راه‌های تشخیص عسل طبیعی از عسل تقلبی است؟

ساکاروز عسل طبیعی
ساکاروز عسل طبیعی چیست و چقدر باید باشد؟

ساکارز عسل

ساکاروز یکی از انواع کربوهیدرات‌ها است که به تامین انرژی بدن کمک می‌کند و از دو مولکول گلوکز و فروکتوز تشکیل شده است. گلوکز و فروکتوز هر دو از ساکاروز شیرین‌تر هستند.

تقریبا ۸۰ الی ۸۵ درصد عسل از فروکتوز و گلوکز تشکیل شده است؛ دو مولکول قندی که با حفظ رطوبت عسل، ماندگاری آن را تا چندین سال افزایش می‌دهند. 10 درصد عسل نیز از آب تشکیل شده است. پس حداکثر جایی که برای ساکاروز باقی بماند، کمتر از ۵ درصد خواهد بود. البته همین میزان ناچیز برای اینکه ساکاروز را به یکی از عوامل اصلی تشخیص کیفیت عسل و تعیین بالا یا پایین بودن قیمت آن تبدیل کند کافی است، اما چرا؟

ساکاروز عسل چگونه تولید می‌شود؟

زنبورها برای تولید عسل، نیازمند مصرف قندهای مختلف مثل فروکتوز، گلوکز و ساکاروز هستند که در گیاهان مختلف وجود دارند. پس از مکیدن شهد گل‌ها و گیاهان، زنبورها میزان زیادی از ساکاروز جذب شده را در مسیر کندو به فروکتوز و گلوکز تبدیل خواهند کرد. زمانی که زنبور به کندو برسد، به شرط آنکه کندو به زندگی طبیعی خود ادامه دهد، ساکاروز چندانی در بدن زنبور باقی نمی‌ماند که بخواهد وارد عسل شود.

زنبور عسل با همه هوشمندی که دارد، همیشه موفق به کنترل میزان ساکاروز عسل نیست؛ به خصوص زمانی که پای تجاری‌شدن تولید عسل و دخالت زنبورداران در فرایند تولید عسل به میان آید.

چرا عسلی که بیشتر از ۵ درصد ساکاروز داشته باشد تقلبی است؟

عسلی که بیش از ۵ درصد ساکاروز داشته باشد در بیشتر موارد تقلبی است، چرا که تعادل ترکیبات شیرین آن به هم ریخته و بیش از حد معمول قند دارد. وجود شربت شکر در رژیم غذایی زنبورها و عوامل دیگری مثل نزدیک بودن کندو به محل زندگی گیاهان و کوتاه شدن مسیری که زنبورها در هنگام فراوری شهد گیاهان می‌پیمایند، منجر به عبور ساکاروز از مرز ۵ درصدی خواهد شد که همه این عوامل حکایت از مصنوعی تولید شدن عسل خواهد داشت.

افراد مبتلا به دیابت باید از مصرف عسلی که مطمئن نیستند طبیعی است یا نه خودداری کنند. چنین عسلی ویژگی ظاهری خاصی نیز ندارد و نمی‌توان آن را از روی ظاهر و طعم و بو تشخیص داد. مطمئن‌ترین راه برای تشخیص میزان ساکاروز، آزمایش کردن عسل است. در آزمایشگاه می‌توان درصد ساکاروز عسل را به صورت دقیق به دست آورد و سپس راجع به طبیعی بودن یا نبودن آن قضاوت کرد.

درکام یک فروشگاه محصولات سالم و طبیعی است که انواع عسل طبیعی خود را به همراه برگ آزمایش به مشتریان خود عرضه می کند تا خیال آنها از بابت طبیعی و خالص بودن عسل راحت باشد.

آیا عسل با ساکارز صفر یا زیر یک درصد وجود دارد؟

به لحاظ علمی ممکن نیست ساکاروز موجود در عسل به صفر درصد برسد اما می‌توان با نگه‌داری از آن در دمای عادی، درصد ساکاروز موجود در عسل را پایین آورد. آنزیم‌های فعال در عسل همیشه درصدی از ساکاروز را به منظور حفظ بافت طبیعی عسل در آن نگه خواهند داشت. اگر زنبورداران برای از بین بردن شکرک عسل را حرارت داده باشند، احتمالا آنزیم‌های فعال عسل را کاهش داده‌اند و ممکن است همین موضوع باعث ثابت ماندن مقدار ساکاروز عسل در مدت طولانی شود.

چرا درصد ساکاروز عسل تولید شده از گیاهان مختلف، متفاوت است؟

اکثر افراد فکر می‌کنند که پوشش گیاهی یک منطقه و تغذیه زنبور عسل از یک گیاه مشخص، مهم‌ترین عامل مؤثر بر بالا و پایین شدن میزان ساکاروز عسل است. معمولا زنبورها عادت دارند شهد گیاهان مختلف را با هم ترکیب کرده تا محصول نهایی با کیفیت‌تری تولید کنند و این یعنی فقط از یک گیاه خاص تغذیه نمی‌کنند. پس می‌توان نتیجه گرفت که نوع گیاه در میزان ساکاروز محصول نهایی مؤثر نخواهد بود.

علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه خرید عسل طبیعی در سایت درکام مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

درکام

درکام یک برند و فروشگاه در زمینه فروش محصولات و موادغذایی سالم، طبیعی و محلی است که می‌خواهد به کسب و کارهای محلی کمک کند تا توانمندتر شوند و با عرضه محصولات با کیفیت که به دقت از بهترین تولیدکنندگان و کشاورزان تهیه می‌شوند به مشتریان خود کمک کند به راحتی به محصولات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. اطمینان از کیفیت محصولات برای ما یک اصل اساسی است و برای هر یک از محصولات از تولیدکننده‌های زیادی نمونه گرفته تا بهترین‌ها را برای مشتریان خود فراهم کنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]