اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809234301013239

پرکاربردترین انواع کرم صورت کدام است؟

کد: 139809234301013239

http://bit.ly/2rGBFr7

، (اخبار رسمی): انواع کرم صورت مانند دیگر مواد آرایشی بهداشتی، ویژگی‌های گوناگونی دارند. هر کدام از این انواع کرم صورت، کاربرد و فواید متفاوتی دارند که باعث می‌شود افراد هنگام خرید دچار سردرگمی در انتخاب شوند.

پرکاربردترین انواع کرم صورت کدام است ؟؟
پرکاربردترین انواع کرم صورت کدام است؟

کرم‌های بی رنگ

در این کرم، مقادیر زیادی آب وجود دارد و مواد روغنی کمتری وجود دارد که شستشوی آن‌ها را راحت‌تر می‌کند. آب که معمولا در انواع کرم صورت به کار برده می‌شود، باعث خنک کنندگی پوست و طراوات هرچه بیشتر آن می‌شود.

در این کرم همچنین مقداری چربی وجود دارد که باعث قابلیت مرطوب کنندگی آن می‌شود و باعث می‌شود، رطوبت در پوست باقی مانده و سریعا تبخیر نشود. معمولا باید این کرم صورت به صورت روزانه مصرف شوند تا اثربخشی خود را داشته باشند و به علت شستشوی آسانی که دارند، بسیار مورد توجه هستند.

یکی از قابلیت‌هایی که این کرم‌ها دارند، بی رنگ بودن آن‌ها است که در نتیجه، زیاد جلوه نخواهند کرد.

کرم شب

ترکیب چربی در این نوع از کرم صورت بیشتر از دیگر انواع کرم صورت است. چربی بالای این کرم با هدف افزایش مسدود کنندگی است. مسدود کنندگی قابلیتی است که باعث مرطوب شدن در پوست‌های خشک می‌شود و مشکلات پوست خشک صورت را تا حد زیادی برطرف می‌کند.

نکته‌ای که درباره‌ی این نوع از کرم صورت وجود دارد، عدم خاصیت خنک کنندگی نسبت به کرم‌های بی رنگ است. به کرم‌های شب، معمولا کرم‌های مغذی نیز گفته می‌شود؛ زیرا مواد داخل آن به منافذ پوست نفوذ کرده و پوست را تقویت می‌کند. نفوذ مواد آن به داخل پوست زمان بر است؛ لذا توصیه می‌شود این کرم‌ها به مدت چند ساعت روی پوست باشند.

برای این که این زمان به درستی طی شود، بهتر است این نوع کرم‌ها قبل از خواب استفاده شوند.

کرم پاک کننده

یکی از انواع کرم صورت، کرم‌های پاک کننده هستند که بعد از قرارگیری روی پوست صورت، شروع به پاکسازی عواملی که روی پوست قرار دارند، می‌کنند. این نوع از کرم‌ها، چربی کمتری داشته و به میزان کمتری به حفظ رطوبت پوست کمک می‌‌کنند.

ویژگی که معمولا این نوع از کرم صورت را خاص می‌کند، خاصیت روشن کنندگی آن است که می‌تواند بعد از پاکسازی پوست و کاهش ملانین سازی، رنگ پوست را یکنواخت و روشن کند. در این نوع از کرم‌ها، مواد خاصی مانند آنتی اکسیدان‌ها نیز وجود دارد که به کاهش احتمال سرطان پوست از راه مقابله با رادیکال‌های آزاد کمک می‌کنند.

بعضی از انواع این نوع از کرم، خاصیت لایه برداری نیز دارند که باعث کاهش چین و چروک در پوست می‌شوند. نقش برخی از انواع کرم صورت پاک کننده در جوان سازی پوست را هم نمی‌توان نادیده گرفت.

کرم مرطوب کننده

این کرم همان طور که از نامش پیداست جهت افزایش رطوبت پوست ساخته شده است. اساس تولید این نوع از کرم‌ها به کار بردن مواد مسدود کننده است که مانع نفوذ آب از سطح پوست به بیرون می‌شوند و حاوی موادی هستند که رطوبت را به داخل خود جذب کرده و در نتیجه پوست مرطوب می‌ماند. این کرم به عنوان یکی از انواع کرم صورت می‌تواند از چروکیدگی‌ها و ترک خوردن‌های پوست صورت جلوگیری به عمل آورد.

کرم پوشاننده

این نوع از کرم را بعضی از شرکت‌ها در گروه کرم‌های مرطوب کننده طبقه بندی می‌کنند با این تفاوت که این کرم‌ها مواد رنگی نیز دارند. کاربرد اصلی این نوع از کرم صورت، حفاظت از پوست در برابر آفتاب است. ویژگی دیگری که کرم‌های پوشاننده دارند، این است که می‌توانند با ایجاد یکنواختی پوست، ضایعات پوستی و لکه‌ها را پنهان کنند. این کرم برای افراد با رنگ پوست‌های مختلف نیز قابل استفاده است؛ چرا که این نوع از کرم‌های صورت در رنگ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شوند.

این کرم‌ها باید قبل از قرارگیری در معرض آفتاب مورد استفاده قرار گیرند.

کرم دور چشم

یکی از انواع کرم صورت پرطرفدار در بین زنان است. این نوع از کرم‌های صورت، با کیفیت بالا تهیه می‌شوند تا در اطراف چشم ایجاد حساسیت نکنند. این کرم گاهی بوی خوش ندارند چرا که در آن‌ها از عطرها و مواد حساسیت زای دیگر استفاده نمی‌شود تا برای چشم خطری ایجاد نکنند.

این نوع از کرم‌های صورت اگرچه با بالاترین استانداردها تولید می‌شوند؛ اما ممکن است در بعضی از افراد حساسیت‌های پوستی ایجاد کنند که در صورت وقوع این حساسیت‌ها، فرد باید سریعا به پزشک مراجعه کند زیرا پوست اطراف چشم یکی از نازک ترین و حساس ترین پوست‌ها است و نمی‌توان نسبت به حساسیت‌های آن سهل انگاری کرد.

کرم ضد آفتاب

کرم‌های ضدآفتاب، یکی دیگر از انواع کرم صورت هستند که جز پرطرفدارترین کرم‌ها به حساب می‌آیند. این کرم حاوی مواد خاصی هستند که به فیلترهای ضد اشعه UV معروفند و با جذب اشعه‌های خورشید یا انعکاس آن، مانع از بین رفتن سلول‌های پوستی می‌شوند.

میزان قدرت این کرم‌ها با عددی به نام SPF نشان داده می‌شود. این عدد در واقع میزان اریتمای پوستی را نشان می‌دهد. اگر پوست بدن بدون استفاده از کرم ضد آفتاب پس از 10 دقیقه قرمز شود با استفاده از کرم ضد آفتاب با SPF=15 پس از 150 دقیقه قرمز خواهد شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

تجارت و بازار | سلامت و زیبایی