اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809234301513696

طراحی هویت برند در برند‌سازی به چه معناست؟

کد: 139809234301513696

http://bit.ly/2teQdhN

، تهران , (اخبار رسمی): طراحی هویت برند در برندسازی، فرد را منحصر به فرد می‌کند. هویت برند، مخصوص به تجارت یک فرد است که آن را از سایر شرکت‌ها جدا می‌کند. طراحی هویت برند، همان چیزی است که شرکت را شکل می‌دهد. چگونه می‌توان هویت برند خود را طراحی کرد؟ هویت برند دقیقا چیست؟ چگونه یک هویت تجاری قوی بسازیم؟

طراحی هویت برند در برند‌سازی به چه معناست؟
طراحی هویت برند در برند‌سازی به چه معناست؟

هویت برند چیست؟

هویت برند، مجموعه‌ای از تمام عناصری است که یک شرکت به‌کار می‌گیرد تا تصویری مناسب را به مخاطبان خود نشان دهد. اصطلاح برندسازی، به عملکرد بازاریابی در شکل‌دهی به یک برند مشخص اشاره دارد. برند، ادراک شرکت از نگاه جهان است.

هویت برند همان چیزی است که باعث می‌شود مشتریان فوراً تشخیص دهند. مخاطبان، هویت برند را با محصول یا خدمات‌ مرتبط می‌دانند. هویت همان چیزی است که باعث ایجاد ارتباط بین شرکت و مشتریان می‌شود، وفاداری مشتری را می‌سازد و تعیین می‌کند که مشتریان، چگونه برند را بشناسند و به‌ یادآورند.

چگونه می‌توان یک هویت برند قوی را طراحی کرد؟

قبل از اینکه بدانید کدام عناصر را می‌خواهید برای طراحی هویت برند در برندسازی خود به کار ببرید، باید ببینید که به عنوان یک برند، چه کسی هستید.

برای دانستن این موضوع کافیست که به چند سؤال زیر پاسخ دهید:

۱-ماموریت شما چیست؟
۲- ارزش‌های شما کدامند؟
۳- اگر برند شما یک موجود زنده بود، چه خصوصیاتی داشت؟
۴- ویژگی‌های منحصر به فرد شما نسبت به دیگر شرکت‌ها چیست؟
۵- چگونه می‌توانید صدای برند خود را به گوش دیگران برسانید؟

پاسخ دادن به این پرسش‌ها همان چیزی است که برند را تعریف می‌کند. بنابراین بهتر است قبل از طراحی هویت برند در برندسازی، درک کاملی از هرکدام داشت.

اگر در درک اینکه برند دقیقا چه کسی است مشکل وجود دارد، نگران نشوید. گاهی اوقات تنها چیزی که فرد نیاز دارد، مشاوره با متخصصان است تا بتواند در درک برند موفق باشد.

ساده‌تر اینکه، می‌توان از خود پرسید:

۱- چرا این تجارت را شروع کرده‌ایم؟
۲- ارزش‌هایی که به عنوان یک شرکت مهم است، کدام است؟
۳- چه کاری را بهتر از هر کس دیگری انجام می‌دهیم؟
۴- چه چیزی ما را خاص و متمایز می‌کند؟
۵- اگر می‌توانستیم برند خود را در سه کلمه توصیف کنیم، آنها چه بودند؟
۶- سه کلمه‌ای که می‌خواهیم مشتریان برای توصیف ما از آنها استفاده کنند، کدامند؟

فراموش نکنید که در تمام مراحل کار، مهم‌ترین افراد، مشتریان هستند

طراحی، پایه و اساس هویت برند شما

طراحی، همان چیزی است که هویت شرکت را می‌سازد.‌ مواردی مانند طراحی لوگو، طراحی بسته‌بندی، طراحی وب‌سایت، طراحی گرافیکی، طراحی کارت ویزیت و ده‌ها نمونه دیگر، یک شرکت را از دیگر شرکت‌ها متمایز می‌کند.

این طراحی‌ها اگر به درستی انجام شود، می‌تواند شرکت را در یاد مخاطبان نگه دارد. فراموش نکنید که تغییر دادن چهره اولیه برند بسیار دشوار است، بنابراین بهتر است از ابتدا در انتخاب آژانس تبلیغاتی خود دقت کافی به خرج داد.

چگونه برای طراحی تصمیم بگیرید؟

در ابتدای امر، در مورد موارد زیر باید خوب فکر کرد:

۱- فونت: به نوع قلم انتخاب شده برای نوشتار می‌گویند. باید سعی کرد یک فونت را انتخاب و تا انتها از آن استفاده کرد. تغییر در این مورد می‌تواند به ضرر برند تمام شود. فونت به برند روح می‌دهد، بنابراین آن را عاقلانه باید انتخاب کرد.

۲- رنگ: هر رنگ، معنایی دارد که باید در نظر گرفته شود. شاید رنگ مورد علاقه‌ با رنگی که برای کسب و کار مناسب است، یکی نباشد. در این مورد کار را باید به متخصصان طراحی سپارد، زیرا آنها با معانی رنگ‌ها آشنا هستند.

۳- فرم یا شکل‌: این عنصر ظریف می‌تواند بر دیدگاه مخاطبان تاثیر‌ زیادی بگذارد. اشکالی نظیر دایره، مربع، مثلث و غیره هر کدام معانی متفاوتی را القا می‌کنند.

کار را به کاردان بسپارید

هنگامی که موارد بالا انتخاب شد، وقت آن است که با یک طراح همکاری کرد تا هویت نام تجاری را زنده کند و شرکت را به یک برند تبدیل کند. در نهایت، نظر و سلیقه خود را با متخصصان طراحی در میان گذاشت اما نباید فراموش کرد که شما مو می‌بینید و آنها پیچش مو!

هویت برند شما از عناصر بسیاری ساخته شده است. این هویت می‌تواند در هر تعداد عنصر بیان شود.

ماهیت تجارت، عناصر را ارزش‌گذاری و الویت‌بندی می‌کند. به عنوان مثال، یک رستوران باید بیشتر به فکر طراحی منو و ارتقا عناصر بصری در سالن غذاخوری خود باشد. همانطور که یک آژانس تبلیغاتی و دیجیتال مارکتینگ باید بیشتر برروی صفحات وب‌سایت، رسانه‌های اجتماعی و طراحی گرافیک خود تمرکز کند.

اما یک سری عناصر وجود دارد که برای همه کسب و کارها لازم و مشترک است:

۱- طراحی لوگو

طراحی لوگو، سنگ بنای اصلی در هویت برند است. لوگو باید دارای یک سری خصوصیات باشد:

  • از نظر بصری جذاب باشد.
  • ساده، خوانا و قابل فهم باشد.
  • مرتبط با فعالیت باشد.
  • روح داشته باشد و یک پیام را منتقل کند.
  • ماندگار باشد و مطابق مد انتخاب نشود.
  • از ترکیب رنگ درست پیروی کند.

۲- طراحی وب‌سایت

وب‌سایت، نماینده اصلی هویت برند است. حتی اگر یک کسب و کار کوچک است، بهتر است به فکر طراحی یک وب‌سایت استاندارد بود. در دنیای امروز، مشتریان قبل از تصمیم‌گیری برای انجام بیشتر کارها، وب‌سایت‌ها را بررسی می‌کنند و به دنبال اطلاعات مفید هستند. وب‌سایت جایی است که می‌توان تمام سؤالات مخاطبان‌ را پاسخ داد.

۳- ست اداری (طراحی بسته‌بندی، کارت ویزیت، سربرگ و غیره)

اگر محصول کالایی فیزیکی است، طراحی ست اداری باید در لیست الویت‌ها قرار گیرد. برای جذب مشتری، باید ست اداری درست و جذاب داشت. ارزش طراحی بسته‌بندی را در بهبود تجربه افراد و تبدیل مخاطب به مشتری، دست کم نباید گرفت. بسته‌بندی، یک فرصت عالی برای درخشش طراحی است.

افراد در هر حیطه‌ای که مشغول فعالیت باشند، به طراحی کارت ویزیت نیاز دارند. یک کارت خوب این توانایی را دارد که نظر افراد را جذب کند. وقتی صحبت از کارت ویزیت می‌شود‌، بسیاری تصور می‌کنند که باید یک کارت پر زرق و برق طراحی کنند اما این درست نیست. مخاطب باید در نگاه اول با خصوصیات شرکت آشنا شود و در نگاه بعدی، راه‌های ارتباطی را بیاید.

۴- ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیلی، راهی عالی برای درگیر کردن مشتریان و رونق مشاغل است. اما باید توجه داشت که افراد از پر شدن صندوق ایمیل‌ بیزارند. تنها زمانی که واقعا پیشنهادی شگفت‌انگیز وجود دارد، به آنها اطلاع داد.

اگر قرار است از طریق ایمیل، تجارت را توسعه داد، به یک استراتژی درست نیاز است تا پیام‌ها درست را از پیام‌های مزاحم جدا کرد. به هدف ایمیل خود فکر کنید. آیا قرار است محصول جدید‌ را معرفی کرد یا از حراج آخر فصل‌ خبر داد؟ متن ایمیل باید جذاب، قابل فهم، ساده و مفید باشد.

هویت برند همان چیزی است که شرکت را از صدها رقیب جدا می‌کند. طراحی هویت برند، به شرکت و مشتریان‌ نشان می‌دهد که در حال حاضر کجا ایستاده‌اید و چشم‌اندازتان چیست.

برای اینکه نام تجاری درست درک شود، باید طراحی هویت برند خود را جدی گرفت. باید در همان مرحله اول قوی ظاهر شد و میخ خود را محکم کوبید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اترون

آژانس خلاقیت آترون با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی وب‌سایت‌های تخصصی، طراحی تبلیغات و برندینگ شما را تا رسیدن به اهداف‌تان همراهی می‌کند. هدف آترون، راه‌اندازی و توسعه کسب‌و‌کار شما با بکارگیری روش‌های خلاقانه در کوتاه‌ترین زمان ممکن است. ما اینکار را با برقراری ارتباطی قوی و سازنده بین برند و مخاطبان انجام می‌دهیم: ‎- بیش از 40 نیروی متخصص، تحصیل‌کرده و خلاق - طراحی و توسعه وب‌سایت و اپلیکیشن - کمپین‌های تبلیغاتی ۳۶۰ درجه - تولید و توسعه محتوا - استراتژی برند و برندسازی - سرویس فول دیجیتال مارکتینگ - برنامه‌ریزی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی - تحلیل و تحقیقات بازار ‎- واحد پشتیبانی فعال

اطلاعات تماس
  • 021220*****
[نمایش اطلاعات]