اطلاعات تماس
  • 021226*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 13980923430339091

گفتار درمانی در منزل

گفتار درمانی چیست؟

کد: 13980923430339091

http://bit.ly/2Pq3oFh

، تهران , (اخبار رسمی): مرکز تک زنگ سلامت یکی از بزرگ‌ترین مرکزهای اراه دهنده خدمات گفتار درمانی در منزل در تهران است. می‌توان در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشاوره در مورد خدمات گفتار درمانی مرکز تک زنگ سلامتبا این مرکز در ارتباط بود.

گفتار درمانی
گفتار درمانی چیست؟

گفتار درمانی چیست؟

زبان: در حقیقت طبق تعریف زبان یعنی وسیله‌ای که باعث انتقال افکار و مفاهیم به شخص دیگر می‌شود. در نتیجه همه موارد مختلف اعم از صحبت کردن، نوشتن، اشارات، پانتومیم و … همگی جزء زبان محسوب می‌شوند.

گفتار: گفتار در واقع بخشی از زبان است که در آن برای انتقال دادن افکار و مفاهیم از شخصی به شخص دیگر از صداها، واژه‌ها و ترکیب‌های منظم و باقاعده آن‌ها استفاده می‌کنند.

صدا: صدا در حقیقت عبارت است از ارتعاش تارهای صوتی و وسیله‌ای برای ارائه صداهای لازم در گفتار انسان. در واقع بدون استفاده از ارتعاش تارهای صوتی، صدایی وجود نخواهد داشت و انسان فقط از طریق نجوا می‌تواند حرف بزند.

آهنگ: آهنگ عبارت است از رعایت کردن فواصل زمانی مشخصی در ادای صداها و یا کلمات مختلف. آهنگ عنصری است که به کلام انسان، نظم و آهنگی خاص می‌بخشد.

با توجه به این موارد مذکور در گفتاردرمانی، گفتار درمانی با یکی از ویژگی‌های بسیار پیچیده و ضروری انسان به نام ارتباط، سر و کار دارد. در حقیقت علم گفتاردرمانی، در مرحله اول به شناسایی گفتار و رشد طبیعی آن و در مراحل بعدی به بررسی اختلالات موجود در روند طبیعی گفتار می‌پردازد. پس از شناسایی و بررسی این اختلالات، گفتار درمانگر در صدد رفع این موانع و اختلالات برخواهد آمد. 

امروزه مرکزهای زیادی خدمات گفتار درمانی در منزل انجام می‌دهند که می‌تواند از لحاظ هزینه و سایر شرایط برای خانواده‌ها بسیار مقرون به صرفه‌تر باشد.

گفتار درمانی در منزل

گفتاردرمانی کودکان به صورت کلی، امری است که حوصله زیادی را می‌طلبد. شوخی کردن و خوشرویی و حل مشکلات گفتاری کودک در حین بازی، از جمله مواردی است که می‌تواند گفتاردرمانی کودکان را سرعت بیشتری بخشد. البته گفتاردرمانی کودک در این مرکز می‌تواند تا حد بسیار زیادی موثر واقع شود. با این حال برخی مراجعه کنندگان بر انجام گفتاردرمانی کودکان در منزل تاکید دارند.

گفتار درمانی بزرگسال در منزل

از آن جا که بحث گفتاردرمانی حوصله زیادی را می‌طلبد، می‌تواند خدمات آن در قالب مراجعه منزل صورت گیرد. این امر سبب می‌شود که بازدهی کار با توجه به راحتی مراجع بیشتر شود. مرکز تک زنگ سلامت یکی از مهم ترین مراکز گفتار درمانی تهران با ارائه خدمات گفتاردرمانی در منزل است.

انواع اختلالات گفتاری شامل موارد زیر استکه باید مورد درمان قرار گیرند:

  • لکنت زبان
  • تاخیر در رشد گفتار و زبان
  • گرفتگی صدا
  • زبان پریشی
  • اختلال در خواندن
  • تلفظ اشتباه صداها

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تک زنگ سلامت

مراقبت از سالمندان و بیماران

اطلاعات تماس
  • 021226*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | بهداشت و درمان