اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139809244306713959

آشنایی با روش کاشت موی FIT

کد: 139809244306713959

http://bit.ly/2suWhCE

، تهران , (اخبار رسمی): کاشت مو به روش FIT یکی از متدهای درمانی برای بازسازی موهای از دست رفته محسوب می‌شود. این روش مزایا و معایب خاص خود را دارد که در ادامه این روش درمانی و مزایا و معایب آن بررسی شده است.

روش کاشت مو FIT
روش کاشت مو FIT

موی سر یکی از اصلی‌ترین بخش‌های مهم داشتن ظاهری جوان و شاداب است. تاثیر عمیق دیگر آن بر وضعیت روحی و اعتماد به‌نفس افراد است. تنها راه قطعی بازیابی موهای از دست رفته و به همراه آن جوانی و اعتماد به‌نفس عمل کاشت مو است. عمل کاشت مو به روش FIT یکی از مرسوم‌ترین و پربازده‌ترین روش‌های عمل کاشت مو است که در ادامه بررسی شده است.

وقتی که کاشت مو به روش FIT ابداع شد چندان مورد استقبال قرار نگرفت چرا که که این روش به مهارت بیشتر و همچنین ابزار تخصصی‌تری نسبت به روش FUT احتیاج داشت. هنوز نیز بخش اعظمی از کلینیک‌های پیوند مو روش FUT را تحت عنوان روش بهتر معرفی می‌کنند. در‌صورتی‌که که چنین مقایسه‌ای غلط و بی‌اساس است.

عمل کاشت مو و روش‌های آن

کاشت به روش مدرن از اواسط دهه‌ی ۹۰ میلادی آغاز شد البته قدمت کلی آن‌ها به دهه‌ی ۲۰ میلادی باز می‌گردد. اساس و پایه تمام روش‌های امروزی کاشت مو یکسان بوده و مشتمل بر انتقال واحد‌های فولیکولی ( گرافت ) از ناحیه‌ی بانک مو به ناحیه‌ی پذیرنده است.

فرهنگ واژگان کاشت مو

واژگان اختصاصی که در مقالات متعدد کاشت مو استفاده می‌شوند ممکن است کمی افراد سرگردان کنند. بخش اعظم این واژگان در ادامه توضیح داده شده است.

واحد‌های فولیکول مجموعه‌ای از ساختارهای گوناگون در لایه‌ی میانی پوست هستند و وظیفه‌ی حیاتی واحدهای فولیکولی ساخت مو است. هر یک از این واحدها شامل ۱ تا ۶ عدد مو بوده و بر پایه‌ی جای آن در بدن موهای متفاوتی می‌سازد. مثلاً موهای صورت و سر با هم متفاوت هستند.

گرافت به واحدهای فولیکولی گفته می‌شود که از بانک مو برداشت شده زیر میکروسکوپ آماده‌سازی شده و در نهایت به ناحیه‌ی پذیرنده انتقال می‌یابند.

بانک مو یا ناحیه‌ی دهنده به بخشی از بدن گفته می‌شود که گرافت‌ها را از آن‌جا بر‌داشت می‌کنند. به دلیل این‌که فولیکول‌های مو در منطقه‌ی پشت سر نسبت به ریزش مقاوم هستند و ضخامت بیشتری دارند معمولاً از این ناحیه تحت عنوان بانک مو استفاده می‌شود.

ناحیه‌ی پذیرنده یا گیرنده قسمتی از پوست سر ( یا صورت ) است که دچار ریزش طاسی یا کم‌پشتی شده‌است. گرافت‌های برداشت شده در تمامی روش‌های عمل کاشت مو به صورت دانه دانه با استفاده‌ از ابزار بسیار کوچک در ناحیه‌ی پذیرنده کاشته می‌شوند .

تراکم به تعداد موها در مساحت مشخصی از سر گفته می‌شود معمولاً وقتی طاسی مشخص می‌شود که بیش از ۵۰ درصد موهای ناحیه‌ای بریزند. هدف حیاتی کاشت مو نیز جبران حداقل ۵۰ درصد از تراکم طبیعی است.

خط رویش مرز بین موهای سر و پیشانی خالی از مو است. خط رویش برای هرکس منحصربه‌فرد است و لازم است با دقت به عوامل متعدد به شکلی هنرمندانه کاشته شود. موهای خط رویش ظریف‌تر هستند، خواب مشخصی داشته و بایستی نظم خاصی داشته باشند تا عمل کاشت مو طبیعی به نظر برسد.

روش‌های کاشت مو

پیشرفت کاشت مو چه از نظر تکنیکی و چه از نظر ابزاری در دو دهه‌ی اخیر بسیار چشمگیر بوده است. روش‌های عمل کاشت مو متنوع‌تر و پربازده‌تر از همیشه شده‌اند و این خبر بسیار خوبی است. عمل کاشت مو به روش FIT یکی‌از مدرن‌ترین روش‌ها و پایه‌ای برای جدیدترین روش کاشت مو است. روش‌هایی نظیر کاشت مو رباتیک Micro FIT ، SUT و BHT همه بر اساس این روش انجام می‌شوند.

در مجموع روش‌های کاشت مو را می‌توان به دو گروه تقسیم کرد :

  • روش جراحی : روش FUT یا کاشت نواری
  • روش غیرجراحی : روش FIT و بقیه روش‌های مشتق شده از آن

مراحل روش کاشت مو fit

فرایند کاشت مو به روش FIT در ادامه آمده است:

۱ . ایجاد برش به کمک پانچ

در مرحله‌ی اولیه به کمک تیغ جراحی استانداردی که پانچ نام دارد سوراخ‌های فراوان کوچکی در بانک مو ایجاد می‌شود. در این سطح مهارت پزشک اهمیت زیادی دارد. عمق و زاویه‌ی وارد کردن پانچ تعیین کننده‌ی سلامت گرافت‌های برداشت شده‌است. در‌صورتی‌که عمق شکاف کم باشد فولیکول ناقص برداشت می‌شود. چنانچه زاویه غیرمناسب باشد زخم می‌شود و در شرایطی که جراح بیشتر از اندازه پانچ را فرو ببرد احتمال دارد فولیکول‌ را به نواحی عمیق‌تر پوست بفرستد.

۲ . برداشت گرافت

بعد از ایجاد شکاف جراح به کمک یک انبرک بسیار کوچک واحد‌های فولیکولی را از پوست خارج می‌کند. در مجموع یکی از معایب عمل کاشت مو به روش FIT همین فرآیند کند و زمان‌بر است. در هر جلسه‌ی ۵ تا ۶ ساعته‌ با روش FIT چیزی حدود ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ گرافت برداشت و کاشته می‌شوند. روش‌هایی نظیر SUT با بهره‌گیری از دستگاه‌های پیشرفته باعث صرفه‌جویی در زمان و افزایش سرعت کاشت مو می‌شوند.

۳ . آماده‌سازی گرافت‌ها

گرافت‌های برداشت شده به صورت موقت داخل محلول‌های نگه‌داری مخصوصی قرار داده می‌شوند. درین بین تیم درمانی با استفاده از میکروسکوپ گرافت‌ها را برای کاشت فراهم می‌کنند. سرعت عمل و مهارت کادر درمانی در این مرحله بسیار حائز اهمیت است. در کلیه روش‌های کاشت مو آماده‌سازی گرافت‌ها به صورت دستی و با به کارگیری از ابزارهای بسیار کوچک شکل می‌گیرد.

۴ . مشخص کردن خط رویش جدید

یکی‌از مهم ترین و اساسی‌ترین عوامل موثر بر موفقیت عمل کاشت مو هنر جراح در مشخص کردن خط رویش جدید است. خط رویش مو لازم است به دقت مهندسی و طراحی شود وگرنه به شکلی غیر طبیعی درآمده و اصطلاحاً عروسکی می‌شود. یکی از مزیت‌های کاشت مو به روش FIT قدرت بالای آن در طراحی خط رویش است. 

۵ . کاشت گرافت‌ها

برای کاشت گرافت‌ها جراح ابتدا با استفاده از یک پانچ استاندارد ( SP90 ) سوراخ‌های کوچکی در ناحیهٔ مشخص و معلوم شده ایجاد می‌کند. بعد از آن مجدد به کمک انبرک گرافت‌ها را داخل این سوراخ‌ها قرار می‌دهد. در این مرحله نیز عمق سوراخ‌ها و همینطور توجه به خواب مو و وضعیت خط رویش اهمیت زیادی دارد که معطوف به مهارت جراح است.

مزیت های کاشت مو FIT

مزیت های کاشت مو FIT زیاد است. روش FIT به قدری کم‌تهاجمی است که به روش بدون جراحی یا غیرجراحی مشهور است. عمل کاشت مو به روش FIT فارغ از درد و خون‌ریزی انجام می‌شود.

این روش نیازی به بخیه و بی‌هوشی ندارد. درد و ناراحتی پس از عمل وجود ندارد یا بسیار کم است. چه در بانک مو و چه در ناحیه‌ی پذیرنده هیچ جای زخم و اسکاری بر جای نمی‌ماند.

خط رویش بسیار طبیعی به نظر رسیده و هنرمندانه پیاده‌سازی می‌شود. در روش FIT سوراخ‌های کوچک در بانک مو ظرف حداکثر ۷ روز و در ناحیه‌ی گیرنده بین ۱۰ تا ۱۴ روز تسکین می‌یابد.

همینطور بهبودی یا ریکاوری به مراتب از روش کاشت مو FUT کوتاه‌تر‌ است. برخلاف روش FUT بعداز کاشت محدودیتی در تحرک و ورزش وجود ندارد و می‌توان از این روش برای برداشت مو از بدن یا صورت بهره مند شد.

هزینه‌ی پیوند مو به روش FIT

قیمت کاشت مو FIT در این کلینیک حدوداً ۵ تا ۷ میلیون تومان است.

آیا FIT بهترین روش کاشت مو است؟

روش FIT قطعاً یکی‌از بهترین‌ها است اما به طور کلی نمی‌توان از یک روش تحت عنوان بهترین یاد کرد. تمام روش‌های عمل کاشت مو مزیت‌ها و عیوبی دارند. بهترین روش عمل کاشت مو بسته به شرایط و به کمک و هم فکری جراح  دارد. با توجه به کم تهاجمی بودن عارضه‌ها و دشواری‌های کمتر است و معمولاً روش FIT یا انواع بهینه‌سازی شده‌ی آن ( مخصوصا Micro FIT ) برای طیف زیادی از متقاضیان مناسب‌تر است.

کاندیدای مناسب پیوند مو به روش FIT

این‌که فردی کاندیدای قابل قبولی برای پیوند مو به روش FIT است یا خیر به چندین عامل مربوط است:

  • سن مناسب پیوند مو

کاشت مو برای سنین ۲۰ تا ۶۵ سال بلامانع است معمولاً بهترین کاندیدای عمل کاشت مو افراد بالای ۳۰ سال هستند. الگوی ریزش مو در این اشخاص قابل پیش‌بینی بوده که فاکتور مهمی در موفقیت کاشت مو است.

بعد از کاشت به روش FIT

بلافاصله بعد عمل کاشت مو به روش FIT خط رویش تازه قابل مشاهده است. به دلیل وجود تعداد زیادی شکاف بسیار کوچک ظاهر پوست قدری ناخوشایند خواهد بود. خون لخته شده بر روی سوراخ‌ها اهمیت زیادی در کاشت مو دارند و مانند سیمان فولیکول‌ها‌ را در جای خود محکم می‌کنند. معمولاً جای زخم‌ها در عرض چند روز بهبود و چندین هفته بعد کاملاً ناپدید می‌شوند. تثبیت شدن فولیکول‌ها ۵ تا ۷ روز زمان می‌برد.

عمل کاشت مو به روش FIT بسیار کم‌تهاجمی است البته بازهم احتمال باد کردن سر و صورت و کمی قرمزی وجود دارد. معمولاً بعداز عمل احساس درد وجود ندارد و اگر دردی هم باشد بسیار کم است و با مسکن‌های سبک معالجه می‌شود. این عوارض نیز چند روزه خوب می‌شوند به طور کلی عوارض کم، از مزیت‌های عمل کاشت مو به روش FIT است. مثلاً در روش FUT احتمال دارد پوست بانک مو تا چند ماه بی‌حس شود.

رفتن به محل کار در روز پس از کاشت مو بلامانع است اما پیشنهاد می‌شود که چندین روز یا ترجیحاً یک هفته‌ای استراحت کرد تا گرافت‌ها تثبیت شده و عوارض ناخوشایند نیز کامل بهبود یابند. معمولاً محدودیتی در مورد فعالیت‌های فیزیکی وجود ندارد البته بهتر است با صلاح دید‌ پزشک و از هفته‌ی دوم باشگاه رفتن را از سر گرفت.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک کاشت مو آریامن

کلینیک زیبایی آریامن با بهره مندی از متخصصان و پزشکان مجرب در زمینه زیبایی پوست ، کاشت و ترمیم مو و ابرو ، لاغری ، جوانسازی پوست و… فعالیت میکند. همچنین مجهز به پیشرفته ترین و به روز ترین تجهیزات و تکنولوژی زیبایی که استانداردهای آن مورد تایید وزارت بهداشت و درمان ایران و FAD می باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت تجهیزات پزشکی ، برخورداری از چهره جوان تر و زیباتر باعث خرسندی و رضایت فرد و همچنین موفقیت وی در امور خانوادگی ، اجتماعی و شغلی می شود . کلینیک زیبایی آریامن همواره تلاش دارد با بهره گیری از جدیدترین و مدرن ترین متدهای به روز جهان، رضایت شما عزیزان را کسب نماید. هدف اصلی کلینیک پوست و مو ارائه خدمات با کیفیت جهت احیاء سلامتی و جوانی و طراوت پوست و درمان کامل ریزش مو می باشد. کلینیک زیبایی آریامن توان خود را در مدت زمان بالغ بر ۱۰ سال در زمینه یادگیری و آموزش جدیدترین راهکارها و متدهای جهانی این عرصه با تحقیق، مصاحبه و حضور در جلسات کاشت مو بکارگرفته، تا بتواند طبیعی ترین نتیجه پیوند و رضایت خاطر مراجعه کنندگان در کوتاهترین زمان ممکن را فراهم آورد. انتخاب بهترین جراح متخصص کاشت مو یکی از مهمترین تصمیماتی است که برای انجام آن باید به برخی فاکتورهای ارزشمند توجه نمود. یک کلینیک پوست و موی معتبر عمل کاشت مو باید دارای پزشکانی باشد که دارای کمترین خطا در کار خود بوده و بهترین نتیجه را تضمین نمایند، زیرا یک بار عمل کاشت مو با شکست مواجه شود، امکان اصلاح مجدد آن وجود ندارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

بهداشت و درمان | سلامت و زیبایی